Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Automatyczne światła


cysiek18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam w swoim aucie przełącznik świateł z trybem auto i czujnikiem zmierzchu. Wiem że takie zestawienie jest kompletnie nie przydatne u nas. Chciałbym żeby światła zapalały się automatycznie po włączeniu zapłonu.

Trochę poczytałem i na postawie tego wnioskuję że samym kodowaniem nic nie zrobię, chyba że jakoś obniżę czułość czujnika zmierzchu. Zrobię tak że ciągle będzie wykrywał noc. Mam racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przekodować sterownik na tryb skandynawski. Jedyny minus jest taki, że światła zapalają się już przy przekręceniu stacyjki w pozycję 2 więc przy odpalaniu zwłaszcza zimą mocniej obciążają akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, zwykłe lampy. Jak nie da się tego przekodować to wrzucę sterownik DRL.

Może kiedyś wpadną bi-xenony ale na razie są inne wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz co się do Ciebie piszę czy nie ?

Masz wyraźnie napisane że możesz przekodować sterownik MCE w tryb skandynawski i po włączeniu zapłonu światła będą się zapalać automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na postoju nie będę mógł ich wyłączyć

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz lub kupujesz automatyczny włącznik po osiągnięciu 14V i światła się włączają dopiero po odpaleniu.

Mam tak zrobione już ponad 4 lata i włącznika świateł nawet nie ruszam, chyba że włączając przeciwmgielne

Dodatkowy mały włącznik aby ten układ wyłączyć

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem automatyczny włącznik świateł z modułem drl który niby można podpiąć tylko pod przednie światła mijania,

Charakterystyka działania modułu:


Moduł służy do automatycznego włączania na 100% mocy świateł LED, świateł mijania, przeciwmgłowych lub dowolnego innego oświetlenia(urządzenia) po uruchomieniu silnika
(Nie tak jak większość sterowników, po przekręceniu kluczyka na zapłon). Jest to istotne zwłaszcza zimą


Można go podłączyć bezpośrednio pod światła mijania tylko z przodu auta, dzięki czemu po uruchomieniu silnika włączą się tylko dwie żarówki działające jako światła dzienne (bez całej, zbędnej w dzień, reszty oświetlenia jak światła pozycyjne, podświetlanie zegarów i tablicy rejestracyjnej

Zalety modułu:


Dwa niezależne kanały na lampę lewą i prawą;


Mocne 10A wyjścia przekaźnikowe podające +zasilania po uruchomieniu silnika lub wyzwoleniu funkcji doświetlania drogi. W zupełności wystarczy do zasilenia dwóch żarówek 60W lub świateł LED (na pełną moc);


Zabezpieczenie przeciążeniowe i przeciwzwarciowe;


W pełni kompatybilny ze wszystkimi systemami znajdującymi się w aucie, współpracuje z magistralą CAN i kontrolą przepalonej żarówki. Doskonale działa z oryginalnym czujnikiem zmierzchu (przełączając się automatycznie ze świateł dziennych na światła mijania i na odwrót);

Dzisiaj byłem u elektryka i udało mu się włączyć tylko to że zapalają się wszystkie światła po uruchomieniu auta ,czy to na 0 czy na auto, twierdzi on że na szynie can nie da się włączyć modułem tylko przednich mijania

Kto mnie robi w wuja elektryk czy sprzedawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da tylko trzeba podłączyć bezpośrednio do lamp a nie włącznika świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi że na szynie can nie można podłączyć do lamp bo jak twierdzi elektryk "zwraca" nie wiem co to znaczy.Może ktoś jest obeznany w temacie i podpowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can to jest komunikacja pomiedzy sterownikami, licznikiem itp.

Lampy to zwykłe żarówki lub xenon podłączony normalnie + - 12V, sterownik tylko widzi że się rezystancja zamyka czyli jest żarówka sprawna itp.

jak dobrze pamietam do mijania jest na innym kablu niż pozycje itp w włączniku świateł, więc da się to podłączyć pod włącznik świateł.

W czym przeszkadza zapalenie pozostałych świateł (pozycyjne czy podśw.licznika).

Moim zdaniem światła zapalają się normalnie wszystkie tak jak włączając włącznik świateł i jeździ sie w dzień i w nocy.Nic nie trzeba przełączać.

Chcesz zaoszczędzić na żarówkach czy na poborze prądu, który już nie raz udowodniono że jest prawie zerowy dla auta

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za objaśnienie tematu czyli jednak elektryk nie bardzo się zna, nie chodzi o oszczędność po prostu często zapominam włączyć światła i nieraz zapłaciłem kupiłem ten włącznik ze względu na obsługę szyny can nie był tani a że miał takie funkcje to czemu ich nie włączyć u elektryka też zapłaciłem niemało więc trochę się zgrzałem że nie działa tak jak trzeba i oczywiście elektryk zwala winę na moduł a sprzedawca na elektryka. Z mojej strony muszę powiedzieć że moduł bardzo dobrze trzyma napięcie po załączeniu klimy tylniej szyby lusterek światła nie przygasają , mój kumpel ma taki że po włączeniu klimy światła gasną i odpalają dopiero po przygazowaniu.A swoją drogą pojade do elektryka w poniedziałek kasy na pewno nie odda ale powiem mu parę słów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej wspominałem zrobiłem układ który załącza światła dopiero po odpaleniu.

A z tym przygasaniem to jakąś lipa jest.

Ja zrobiłem że nawet jak auto zgaśnie to światła się świecą

Koszt kilku części + obudowa i przewody max 20zł, montaż gratis bo samemu [emoji4]

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...