Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 1.8T quattro automat 2003r. - wykancza mnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jestem posiadaczem Audi A4 b6 1.8T AMB 170KM quattro automat tiptronic.

Samochod mam od 4 lat nie mialem z nim wiekszych problemow. Ostatnie 4 miesiace spedzil u mechanika i problem dalej nie rozwiazany.

Zaczelo tworzyc mi sie cisnienie w ukladzie chlodzenia, wywalalo plyn przez zbiorniczek, nie ma cieplego ogrzewania, czasem przy dynamicznej jezdzie na chwile sie pojawialo i potem znikalo.

Temperatura silnika ok 80 stopni przy wolnej jezdzie 90 przy normalnej i przegrzewa sie przy dynamicznej.

Mechanik stwierdzil ze uszczelka pod glowica. Zmienil uszczelke i planowal glowice dalej to samo. Wiec wymienil glowice. problem nie znikal. Zostal wymieniony termostat sprawdzone wszystkie weze. Przeplukana i przedmuchana nagrzewnica.

Ciag dalszy - mechanik stwierdzil ze jest pekniecie mikro gdzies na bloku. Kupilem inny silnik slupek z glowica. Zostal zalozony i dalej ten sam objaw.

Jestem zrezygnowany - pomozcie, doradzcie prosze. Moze ktos ze slaska by sie podjol ?

Mam juz tak dosc tego auta - ze najchetniem bym go sprzedal taniej tak jak jest.

Opublikowano

Korek w zbiorniku wyrównawczym sprawdzałeś?zmieniałes?

Opublikowano
  • Autor

wymieniony korek i zbiorniczek

Opublikowano

Chłodnica- czujnik załączania wentylatora? Może uszkodzony jest zegar temperatury i pokazuje ok a temp płynu jest za wysoka? Sprawdz temp płynu i temp załączania wentylatora.

Opublikowano

Pierwsza sprawa to zmień mechanika, takie gdybanie może to może tamto.

Przecież głowicę da się sprawdzić.

Pompa wody sprawdzana?

Mam juz tak dosc tego auta - ze najchetniem bym go sprzedal taniej tak jak jest.

Chętnie bym przygarnął tylko ta skrzynia, jakoś nie lubię automatów

Już pewnie sporo kasy włożyłeś

Sprawdzana chłodnica nagrzewa się, jest duży obieg.

Odpowietrzony układ?

Temperatura silnika ok 80 stopni przy wolnej jezdzie 90 przy normalnej i przegrzewa sie przy dynamicznej.

Jak to wolnej jeździe jest 80

Przecież nawet na postoju i begu jałowym ma być 90 stopni i tak ma trzymać.

Moim zdaniem coś z pompą wody, nie ma obiegu lub jest słaby.

Edytowane przez edekxp

Opublikowano
  • Autor

Pierwsza sprawa to zmień mechanika, takie gdybanie może to może tamto.

Przecież głowicę da się sprawdzić.

Pompa wody sprawdzana?

Mam juz tak dosc tego auta - ze najchetniem bym go sprzedal taniej tak jak jest.

Chętnie bym przygarnął tylko ta skrzynia, jakoś nie lubię automatów

Już pewnie sporo kasy włożyłeś

Sprawdzana chłodnica nagrzewa się, jest duży obieg.

Odpowietrzony układ?

Temperatura silnika ok 80 stopni przy wolnej jezdzie 90 przy normalnej i przegrzewa sie przy dynamicznej.

Jak to wolnej jeździe jest 80

Przecież nawet na postoju i begu jałowym ma być 90 stopni i tak ma trzymać.

Moim zdaniem coś z pompą wody, nie ma obiegu lub jest słaby.

Ten mechanik dobry do wymiany oleju i flitrow - zmieniam goscia.

Tez ta pompa wody i czujnik przy chlodnicy chodzi mi po glowie. Z pompa wody wydaje sie to bardzo logicznie, ale co do tego ma czujnik. Jak jego praca wplywa na te anomalie wystepujace w mojej furze :) Dzieki za taki odzew chlopaki. Ja juz myslalem ze swiat juz nie wierzy w mojego zlomka ;)

Edytowane przez kktsp13

Opublikowano

Moim zdaniem niepotrzebnie zmieniałeś silnik, głowice tu raczej problem z osprzętem.

Jak drugi silnik zamontowany to pompa wody stara czy z tamtego silnika

Opublikowano
  • Autor

Moim zdaniem niepotrzebnie zmieniałeś silnik, głowice tu raczej problem z osprzętem.

Jak drugi silnik zamontowany to pompa wody stara czy z tamtego silnika

ze starego silnika, stwierdzil ze jest ok

Opublikowano

No i dlatego pewnie nadal jest problem

Opublikowano

Jak można na inny silnik założyć sobie starą pompę wody, proszenie się o kłopoty samemu. Rozrząd też przerzucaliście...?

Nie tu trzeba było oszczędzać tylko wcześniej zmieniając mechanika wróżbite.

Chłodnica drożna?

Edytowane przez zgredek27

Opublikowano

skoro zmieniałes cały słupek to po co wsadzasz stary osprzet niewiadomego stanu , wsadz nowa pompe wody , tylko oby nie na plastikowym wirniku, dorzuc tz nowy termostat, doprowadz auto do ładu odpowietrz ukałd i ma smgac

czesci kup gdzies na forum

Edytowane przez elmo814

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.