Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 APS] Czarna smoczyca

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ...

Forum czytam od dłuższego czasu i przyszedł czas żeby pochwalic się smoczycą ale to później

najpierw historia

jako że wcześniej jeździłem trochę podłubanym lanosem ( 1,6 16v ok 117 km ;-) ) przyszła decyzja o pozostawieniu lanosa w spadku ojcu a ja zacząłem rozgladać się za innym samochodem ... miał być SAAB 9-5 ale nie wyszło bo same trupy na rynku

Mąż kuzynki cały czas "Kup Audi kup Audi" "Kup V'ke kup V'ke bla bla " i tak w kółko ;-) (on sam jeździ B6 3.0 ASN w Q ) ale gdzie ja ? Zeby jezdzić szwabem ;-)

no ale jak to chichot historii mam Audi a4 b5 vel smoczyce

Więc tak : Smoczyca przyjechała do naszego pięknego kraju ze Szwajcarii gdzie toczyła swe spokojne życie ale jako ze nie mogła przejść na emeryturę postanowiłem przygarnąc ją do siebie i pokazać ze staruszka jeszcze nie na emeryture tylko trzeba jej dac drugą mlodośc ;]

a tera szczegóły bo to chyba was najbardziej interesuje:

Silnik to 2,4 APS ~165 KM

Model : A4 B5 rok 1999 (modelowo 2000)

Kod lakieru: LZ9W

przebieg: 294 tysie przy zakupie , obecnie 360 tysi ( calośc w PL na LPG ;-))
Wyposażenie:
- 4 elektryczne szyby
- pakiet ambient ( podświetlanie nawiewów , dioda na tunel centralny, .podswietlanie nóg pasażera i kierowcy)
- domykanie szyb z kluczyka.

- Pełen FIS

- Tempomat
- centralny zamek.
- elektryczne grzane lusterka .

- podlokietnik

- fotele pompowane (lędzwie)

ogólnie jest to praktycznie full opcja bez : skóry, grzanych foteli i lusterka fotochromatycznego

Mody zrobione:
- Zatrucie LPG :wink:.
- Zmieniony lewarek zmiany biegów

VC25wJZ.jpg

5b67hta.jpg

- światła do jazdy dziennej

- wymiana zbiorniczka płynu chłodzacego ... blee stary żólty jee nowy biały

- prawe lusterko z anglika w kolorze :D

Mody do zrobienia:
- renowacja alusów.
- coś zrobię z tyłem ( bo o ile przód wygląda fajnie tył już trąci myszką)



kilka fotek jak było a jak jest teraz.

zaraz po zakupie:

syC1hCX.jpg

iqkHMSW.jpg

CNXG0rn.jpg

nYE9np2.jpg

6NQraAM.jpg

mycie i polerka:

uQFguS8.jpg

Obecnie smoczyca wygląda tak:

HmOX7I3.jpg

wozi ciężary ;-)

gOOzXRD.jpg

licznik i okragłe cyferki

1kEP326.jpg

PAs5Sx1.jpg

BWFWO3f.jpg

Edytowane przez Pietia83

Opublikowano

Bezawaryjności ☺

Opublikowano

dzienne byś wywalił a zamiast nich można zrobić w halo

Opublikowano
  • Autor

mi tam pasują ;-)

powoli zbliża się kolejna wymiana oleju

przy okazji wymiana czujnika poziomu oleju

Oleum na jakim jazdzi smoczyca to Motul X-cees 5w40

Opublikowano

Fajne auto,Powodzenia w modach.

Opublikowano
  • Autor

Smoczyca dostała nowe amortyzatory z tyłu :

orginalne ( znaczki audi) pochodzily z wytworni monroe ...

teraz jezdzi na SACHS

smoczyca nago :

MmdpFvj.jpg

w planach jest zmiana podswietlenia LPG z zieloneo czerwonego na czerwono białe :]

zobaczymy jak czasu starczy

Opublikowano

ładny przebieg jak na PB i PL :D

Edytowane przez buka1207

Opublikowano
  • Autor

podejrzewam ze 99% samochodow z tego rocznika ma podobny ;-)

bo nie uwierze ze ktoś kupił samochod w kombi zeby do kosciola jezdzic ;-)

Opublikowano

No co nie wierzysz...

Wieńce się mieszczą bezproblemowo :)

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Smoczyca dostała nowy olej :

1) zamiast motula stwierdzilem ze przetestuje hit internetu : Specol 5w40

2) czujnik poziomu oleju THX pauel

3) kocówę drążka kierowniczego RTS ...

została jeszcze zbieżnośc


przyszły nowe cukierki do smoczycy :

fjVM1FD.jpg

blokady juz mam wiec w poniedziałek zdejmujemy ryj i lecimy z tematem

trzymajcie kciuki ;-)


Smoczyca może znowu oddychać pełnymi płucami
uzvKVnE.jpg?16A6yASO.jpg?1
plus umyty został filtr :
IiZyxMf.jpg?1d1RWfAa.jpg?1
:piwo:
  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Kolejne zmiany (kijowe zdjęcia ale cóż zrobić) 

bixMYSe.jpg?1

gHDhIg2.jpg?1

3IScv09.jpg?1

Edytowane przez Pietia83

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Kolejne zmiany w smoczycy 

unowoczesniamy fabrykę 

 

dostała cewki z R8 

18870701_897973107007871_316560588_n.jpg

20170601_202208.jpg

Opublikowano

Co dadzą te cewki?

Opublikowano
  • Autor

Pozbyłem się drogich kabli WN oraz wadliwej cewki (padają jak muchy) 

Opublikowano

Napisz coś więcej o tej modyfikacji. Masz adaptery? Od SIDa?

Opublikowano
  • Autor

nie  

przyciąłem trochę gumki i wchodzi jak malina ;] 

 

kable sam robiłem 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

W smoczycy padła pompa wspomagania 

zregenerowałem ją (koszt 30 zł) 

dla potomności

nr lożyka: nsk 6203du zalożyłem faga 6203 2rs c3 17x40x12mm

nr siemeringu: ZF 0770 080 465 założyłem:  CORTECO 15020025B 19x32x7

ogólnie regeneracja to max 2h przy piwku ;-) 

 

zakładając ze nie wyjdą inne ciekawostki 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Smoczyca dostała nowy zawias Ruville poza dolnym który jest Meyle do tego nowe amortyzatory oraz nowe lożyska z tyłu 
jutro geometria 

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Smoczyca na letnim setupie : 

 

SktLZ35.jpg

do tego wystroilem LPG 

OYO0Ipj.jpg

chyba niezle jak na pierwszy raz ;-)

 

 

ps. Licznik pokazuje 430.000 km :D 

Edytowane przez Pietia83

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Pogodna sobota w koncu można bylo umyć smoczycę 

Yx02fvQ.jpg

 

eDNJ9jj.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.