Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVF] Blue Avant, H&R -35mm, 19", EDIT- pierwszy post


cupek97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :siema:

Po długich poszukiwaniach, udało mi się znaleźć całkiem przyzwoity wóz. Początkowo szukałem A4 B6 w wersji avant lub sedan, lecz ostatecznie trafił mi się :audi: A4 Avant z silnikiem 1.9TDI :ON:, rocznik 2003. Chciałem, aby samochód nie był zwykłym golasem, którego można dostać już od 15tys. Samochód kupiłem we wrześniu 2015r. Nie żałuję tego zakupu. :cool:

20151003_132758.jpg

Opis / Wyposażenie:

- pierwsza rejestracja 1.10.2003,

- silnik: 1.9TDI 131KM,

- skrzynia: manualna, 6 biegów,

- zawieszenie: 1BV,

- lakier LŻ5C, :cheesy:

- wnętrze i boczki S-Line, pół-skóra, SPEED, :naughty:

image.jpg

- grzane przednie fotele, kubełkowe, regulacja lędźwi,

image.jpg

- dzielona tylna kanapa,

image.jpg

- czarna podsufitka S-Line, :)

DSCF5365.jpg

- przyciemnione szyby,(przez poprzedniego właściciela), :good:

image.jpg

- trójramienna kierownica, pikowana skóra,

image.jpg

- gałka zmiany biegów S-Line, pikowana skóra,

image.jpg

- dekory: szczotkowane aluminium, ;)

- nagłośnienie Audi Sound, 10 głośników z subwooferem, :dance:

image.jpg

- elektryczne przednie szyby zamykane/otwierane z pilota, tylne "korbotronic", :confused4: <--było, teraz --> 4 elektriko szyby! ^_^

image.jpg

- radio Symphony II z budowaną zmieniarką na 6 płyt,

image.jpg

- 2-strefowa automatyczna klima,

- podłokietnik z przodu i z tyłu,

- manetka z pełnym FIS-em, :yes2:

- listwy progowe S-Line,

image.jpg

- pakiet oświetlenie: drzwi (pełne-klamki, dół białe, tył czerwone), nogi wnętrze, ambiente przód,

image.jpg

- felgi 17" S-Line, 9-cio ramienne, 225/45 :ok2:,

image.jpg

- gniazdo 12V w bagażniku,

image.jpg

- roleta pionowa i pozioma bagażnika,

- obwódki szyb i relingi dachowe w chromie,

image.jpg

- zderzaki i progi w kolorze nadwozia,

- zegar radiowy,

Planów jest wiele. :D Zobaczymy na co pozwolą fundusze. ;)

Co udało mi się zrobić dotychczas:

- ramki klubowe, :a4fan:

DSCF5354.jpgDSCF5355.jpg

- AUX w radiu,

DSCF5358.jpg

- odnowienie pilota,

20151222_195313.jpg

- oświetlenie ambiente z tyłu, :decayed:

20151209_193642.jpg20151209_193707.jpg20151209_193631.jpg

- wymiana zatrzasku podłokietnika (aluminiowy od snajper007), :wink4:

20151217_141448.jpg20151217_141520.jpg20151217_141720.jpg

- aluminiowy rygiel schowka trójkąta (też od snajper007),

DSCF5366.jpg

EDIT: 06.02.16.

- postojówki LED od Tomnik-a, ^_^

DSCF5521.jpgDSCF5525.jpg

- oświetlenie tablicy LED,

DSCF55266.jpg

- z racji, że oryginalna tylna wycieraczka więcej mazała niż ściągała wodę, postanowiłem wymienić wycieraczkę od Audi Q5, :P

DSCF5527.jpg

EDIT: 07.03.16.

-zakupione; filtry firmy MANN, olej Motul 5W40,

DSCF5636.jpgDSCF5639.jpg
EDIT: 23.04.16.
Po pewnym czasie udało mi się skompletować części potrzebne do montażu elektrycznych podnośników tylnych szyb. :wink: Swoje odleżały więc nadszedł czas na montaż.
20160203_201752.jpg20160203_214137.jpg20160414_203224.jpg
Montażu owych podnośników podjął się klubowy kolega "kkam", któremu serdecznie dziękuję za poświęcony czas! Montaż zajął około 6 godzin. :decayed:
Poniżej kilka zdjęć z placu boju. ^_^
20160423_110903.jpg20160423_115002.jpg20160423_124105.jpg20160423_124112.jpg20160423_124121.jpg20160423_132243.jpg
EDIT: 16.06.16.
Dotarły zakupione sprężyny H&R -35. W przyszły poniedziałek powinny być montowane. :D
DSCF5688.jpg
EDIT: 23.06.16
Montaż sprężyn trwał dwa dni, ponieważ były problemy z nieruszanymi od nowości śrubami i wahaczami. Finalnie jestem zadowolony z wymiany sprężyn. :dance:
20160623_115216.jpg
EDIT:17.01.17
Minęło sporo czasu od ostatniej aktualizacji posta, zmieniło się niewiele, mam nadzieję, że na plus. 
Udało mi się kupić od "Karol89" rolkę 19" 
20160927_121304.jpg 20160927_121310.jpg 20160927_121809.jpg
Wpadł komplet nowych dywaników gumowych firmy Geyer&Hosaja
G_H.jpg
Jako, że czystość własnego samochodu jest dla mnie priorytetem zakupiłem kilka kosmetyków;
-zapach samochowy Scentway IMAO Vanilla Vanilla,
-glinka ValetPRO,
-pędzelek ADBL,
-zestaw do czyszczenia i konserwacji skóry GLIPTONE (GT15, GT11),
-szampon Shiny Garage Pink Gloss,
-wosk SOFT99 Water Block,
-ręcznik fluffy dryer,
-rękawica do mycia,
-kilka innych ręczników i szmatek z mikrofibry.
Auto detailingiem interesuję się amatorsko więc we własnym zakresie wyglinkowałem i nawoskowałem lakier.  Efekt odpychania wody widać na załączonym filmie i zdjęciach.
20161105_112342.jpg 20161105_112348.jpg 20161105_112401.jpg
Z racji, że po zakupie nie wymieniałem rozrządu nadszedł jego czas. Został wymieniony;
-kompletny oryginalny rozrząd,
-pasek alternatora,
-pompa wody,
-zestaw filtrów MANN,
-olej Valvoline,
-wyczyszczony zawór EGR.
Na zimę wpadł zestaw opon Uniroyal MS Plus 66 225/45/17.
 

Wszelkie modyfikacje będę starał się uzupełniać na bieżąco. :yes2:

Zachęcam do komentowania, pozdrawiam Krzysztof. :whistling::papa:

Edytowane przez cupek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu się udało założyć temat :decayed:

na żywo jeszcze lepiej się prezentuje :thumbup1: , ale nie będę tu fot paparazzi wklejać :tongue4::wink:

dobrze jest, biedy nie ma, wszystko się pomału ogarnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i robi się nas coraz więcej :D:D bardzo ładne autko :) tak jak Edyta pisze wszystko się uda zrobić ważne że są chęci :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra baza do modów :) Jakie masz plany odnośnie silnika? zostaje seria czy będziesz modzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkam trzeba znów się na kawę zmówić i spota zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra baza do modów :) Jakie masz plany odnośnie silnika? zostaje seria czy będziesz modzic?

Założenie jest takie: najpierw chcę ogarnąć go wizualnie i technicznie, od środka zaczynając na wyglądzie zewnętrznym kończąc. :) Wtedy zabieram się za silnik. ;)

Edytowane przez cupek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra baza do modów :) Jakie masz plany odnośnie silnika? zostaje seria czy będziesz modzic?

Założenie jest takie: najpierw chcę ogarnąć go wizualnie i technicznie, od środka zaczynając na wyglądzie zewnętrznym kończąc. :) Wtedy zabieram się za silnik. ;)

Ładny wypasik ;) ale co do kolejności to nie powinno byc odwrotnie? Silnik a potem reszta? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra baza do modów :) Jakie masz plany odnośnie silnika? zostaje seria czy będziesz modzic?

Założenie jest takie: najpierw chcę ogarnąć go wizualnie i technicznie, od środka zaczynając na wyglądzie zewnętrznym kończąc. :) Wtedy zabieram się za silnik. ;)

Ładny wypasik ;) ale co do kolejności to nie powinno byc odwrotnie? Silnik a potem reszta? ;)

W moim przypadku jest odwrotnie. :D Zabieram się za mniej drogocenne mody, ponieważ nie zarabiam co miesiąc tylko jak mam wolne od szkoły. :decayed: Wakacje, ferie. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mody silniak wychodza taniej i dają większą frajde z auta. Zrobienie wyposażenai w full opcji w idealnym stanie to grube tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak chwała chłopakowi ze w tym wieku sobie pozwolił na takie audi dorabiając tylko ;) niezle płatne musisz mieć te fuchy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak chwała chłopakowi ze w tym wieku sobie pozwolił na takie audi dorabiając tylko ;) niezle płatne musisz mieć te fuchy :D

Prawda, na auto odkładałem jakiś czas, ;) a dorobiłem się w Szwecji. :D Auto już stało zanim prawko zdałem. :grin:

Pomału się wszystko ogarnie! :P

Według mnie mody silniak wychodza taniej i dają większą frajde z auta. Zrobienie wyposażenai w full opcji w idealnym stanie to grube tysiące.

Od czego mógłbym zacząć rezanie przy silniku? :)

Edytowane przez cupek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Gratulacje b. fajnej sztuki :D

Zrobisz soft silnika i będzie inna fura :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Gratulacje b. fajnej sztuki :D

Zrobisz soft silnika i będzie inna fura :D

Pozdrawiam!

Widzę, że coraz więcej osób zagląda do mojego tematu i zaczyna go komentować. :) Co mnie bardzo cieszy.

Dziękuję, że podoba się moje auto. :P

Na modyfikacjach silnika to jeszcze się nie znam, ale mam nadzieję, że z dnia na dzień coraz więcej będę wiedział i w jakim kierunku działać. ^_^

Edytowane przez cupek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modów silnika miałem na myśli zakup kabla(najtańszy KKL da rade) i nauka diagnozy i robienia logów. Jak nauczysz się sprawdzać podstawowe rzeczy to wtedy można ogarnąc silnik mechanicznie. Sprawdzenie n75, n18, turbo, czyszczenie EGR i dolotu. Sprawdzenie w jakim stanie jest rozrząd.(nie wiem czy robiłeś po zakupie). Potem można pomyśleć o chipie, a nawet o samodzielnej nauce sterownika EDC15. Jak lubisz sprawy techniczne to można naprawde sie wkręcić.

Oczywiście mody wnętrza też są ważne, bo to się rzuca na pierwszy rzut oka, ale według mnie podstawa to w 100% ogarnięta mechanika(silnik, zawieszenie, hamulce.) i poczucie pewności, że wsiadasz i bez problemu robisz trase np 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kodowanie komputera to się boję sam zabierać (brak odpowiedniej wiedzy). :decayed: Sądzę, że od Ciebie "kkam" wiele się nauczę odnośnie mechaniki (oczywiście jeśli znajdziesz czas). :D Chętnie się nauczę. :)

Ze sprawnością techniczną mojego auta nie widzę żadnego problemu, ale warto byłoby dogłębnie sprawdzić mechanicznie. ;) Miałem wyjazd do Białegostoku (500km w jedną stronę) jednego dnia i auto nie budziło zastrzeżeń.

Może jednak warto będzie zacząć od rozpoczęcia zabawy z silnikiem, ale najpierw muszę uzyskać dogłębne informacje. :P

Edytowane przez cupek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spotów i wszystkiego sie nauczysz. Do jakiej szkoły chodzisz, jaki profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jak będzie pogoda to się zorganizuje kilka spotów. B) Do Bytowa do szkoły chodzę, profil - przyszłościowy. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkam bardzo ładnie ogarnia sprawę :) teraz trzeba isc za ciosem kolejne mody ;)

Czarodziej jakich mało :D jest plan na większe koło i obniżenie zawieszenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...