Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 xenon


spx99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś pomoże więc ostatnio zauważyłem że jedna z lamp zaczyna świecić na różowo więc kupiłem nowe żarówki d1s cbi w sklepie a nie na allegro założyłem je i wszystko grało świeciły normalnie, dzisiaj odpalam autko i co widzę że po prawej stronie gdzie żarówka robiła się różowa lampa całkowicie nie świeci... Oczywiście wkurw na miejscu bo żarówki nie mają nawet 3 tyg... czy to możliwe że z jakiegoś powodu padła jedna i to wina żarówki czy raczej bardziej prawdopodobne jest to czego się obawiam czyli spaliła się przetwornica więc jeśli ktoś będzie umiał się sensownie wypowiedzieć to proszę o pomoc. Pozdrawiam i Wesołych Świąt ;-)

Edytowane przez spx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Miałem podobnie w swojej A4. Żarniki mi mrugały, wiec wymieniłem oba na nowe.

Za jakiś czas lewa a później prawa strona nie świeciła. Okazało się, że w obu przypadkach padła przetwornica.

Kupiłem nowe i wszystko ok. Istnieje tez możliwość naprawy uszkodzonej przetwornicy. Koszt to ok 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem żarówke do drugiej lampy i zadziałała więc chyba przetwornica poszła z dymem .... czy lepiej pojechać do jakiegoś speca żeby zobaczył co tam się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, orientuje sie ktos jakie sa koszta wymiany przetwornicy i czy mozna to ogarnac samemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie te żarniki kupowane były? I ile dałeś za nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiałem przetwornice tu

http://allegro.pl/-xenony-przetwornice-profesjonalna-naprawa-i5881819772.html

Koszt naprawy uzależniony od uszkodzenia.

Gość dzwoni po wycenie.

Mnie to kosztowało 110 zł. za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allcar i jeden kosztował 320. A Jeszcze panowie w każdej A4 b6 siedzi ten sam model przetwornicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj albo jutro wymontuje swoją to zobaczę jaki model bo to pewnie też będzie miało znaczenie przy wycenie naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wycenili to musisz im ją wysłać.

Otworzą i sprawdzą czy wogóle jeszcze da się ją naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, orientuje sie ktos jakie sa koszta wymiany przetwornicy i czy mozna to ogarnac samemu ?

Spokojnie ogarniesz samemu. Wyciągasz lampe i pod nia przetwornica trzyma się na 6 śrubach torx.

Jeśli chcesz kupować nową to sprawdź na allegro albo podpytaj użytkownika Wąski. Swego czasu też sprzedawał.

W innym wypadku będziesz musiał wysłać swoją do naprawy tak jak pisał Fido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś mój post nr.7 ?

Jakby było coś nie tak to bym nie polecał tego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mimo niedzieli zabrałem sie za to i niestety po zamianie żarników okazało sie ze obia są ok więc zamieniłem lampy stronami (na sztukę) i niestety nie działa. Jutro bede dzwonił do tego gościa którego poleca fido i zobaczymy co powie, potrzebuje ekspresowej naprawy bo po nowym roku jade na narty :kwasny:

U mnie podejrzewam że przyczyną problemu była nieszczelność lampy bo w przetwornicy była wyraźna wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to możesz mieć lipe bo dzisiaj gadałem z jednym gościem i powiedział że podejmie się roboty jeśli przetwornica nie jest zalana ... sam mam już lampy rozebrane i jutro wysyłam to zobaczymy ile będzie mnie to kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie i wszystkiego sie dowiem.


Dzwoniłem do typa z koszalina, do 5 stycznia jest na urlopie a ja 8 stycznia musze mieć sprawne auto. Dzwoniłem też do innych znanych serwisów w Polsce i praktycznie wszyscy mówią że regeneracja udaje sie w wersji bez samopoziomu, moja przetwornica jest 12 pinowa i według dwóch zakładów regeneracja nie ma sensu, każdy do kogo dzwoniłem mówił o gościu z koszalina że on sie w to bawi ale jest to śliski temat.

Nowa przetwornica 650zł, znalazłem gościa który sciąga ori przetwornice z Niemiec za 500zł. Co robić szukać używki które są praktycznie nie dostępne, próbować reanimować czy odrazu nowa ??? Mam przetwornice VALEO LAD5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci pilno to chyba zostaje opcja używki.

Niestety okres świąteczny robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten okres jest najgorszy u mnie skończyło się na spalonych przetwornicach Valeo 4 pin i też dzwoniłem do gościa z Koszalina i twierdzi że żarówki te co wstawiłem czyli osram cbi nie mają prawa działać bo niby te przetwornice są bardzo wrażliwe na jakieś udziwnienia i poleca aby mu to wysłać on to ogarnie niby za 100 szt o ile jest to to co podejrzewa kupić nowe palniki w aso i niby będzie działać a teraz najlepsze ori osramy w aso 259zł czyli cena dobra dają też gwarancję 2 lat jeśli zostanie to wymienione w warsztacie pytam się ile biorą za wymianę to 500 zł... Aż mnie zatkało i pytam czemu aż tyle a on ze pół przodu trzeba rozebrać itp wtedy powiedziałem mu ze lampy są już wyjęte i chodzi tylko o ich wsadzenie to ich odp że nie wiedzą w jakich warunkach było to demontowane i w jaki sposób i nie wiedzą czy się podejmą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...