Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa, AC - TUZ, wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam o to mój "ból" wolałbym to zrobić - Ubezpieczenie z TUZ - zakres pełny zgodny z OWU. Chciałbym zgłosić szkodę - przyhaczyłem o kamień na posesji przy cofaniu. Czy coś z AC dostane? To ostatni rok jaki będę mieć AC. Zderzak raczej tylko do malowania ? Proszę o poradę co robić. Pozdrawiam.

21litrp.jpg

ff05e1.jpg2qlh93n.jpg2wdoidy.jpg34i0il0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie tej szkody mija się z celem! Zapisy OWU, zwykle gwarantują ubezpieczycielowi zwolnienie z odpowiedzialności za szkody o wartości mniejszej niż 1000 zł. Przeczytaj OWU, jeśli znajdziesz taką klauzulę, to niczego nie uzyskasz, poza utratą zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie tej szkody mija się z celem! Zapisy OWU, zwykle gwarantują ubezpieczycielowi zwolnienie z odpowiedzialności za szkody o wartości mniejszej niż 1000 zł. Przeczytaj OWU, jeśli znajdziesz taką klauzulę, to niczego nie uzyskasz, poza utratą zniżki.

w OWU jest próg 500 zł. Wiec chyba go przekroczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga sie tez uprzec ze bylo z twojej strony zaniedbanie i tez nie beda chcieli nic wyplacic

Edytowane przez rav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca już był, niemiły itp. Ogólnie był na nie. Czekam na rozpatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich szkodach trzeba bylo go odpowiednio doprawic samemu, powiedziec ze stalo sie to na parkingu a nie na posesji i mialbys wiecej kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to po za domem przy drodze w innym mieście. Jutro miałem dosyłać papiery ze wszystkim do ubezpieczyciela. A dziś o 16 "babsko" wjechało mi w tył. Wiec i tak mam cały tył - klapę, zderzak, lampę do wymiany. I teraz nie wiem czy szkodę z AC będą kontynuować ? Czy wszystko zostanie naprawione tylko z OC sprawcy, I o kasie z AC mogę zapomnieć ?

Edytowane przez baseon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyłaj papiery i czekaj na kasę. :) A następną zgłaszaj z babskiego OC, tylko nie mów, że miałeś jakąś szkodę nienaprawioną.. Generalnie po oględzinach mogłeś przecież już zderzak naprawić, zanim babsko wjechało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE RÓB TAK

Teraz przy szkodzie z OC sprawcy musisz zgłosić że miałeś szkodę z AC bez znaczenia czy AC ci wypłaci czy nie.

Natomiast przy szkodzie z OC musisz powiedzieć że miałeś lekko zadrapany zderzak wtedy Ci odejmą trochę kasy za lakierowanie.

Jeśli tego nie zgłosisz mogą się w pewnym stopniu "wypiąc" na Ciebie


Za mała odległość czasowa między jedną a drugą szkodą żeby naprawić jeśli by było chociaż z tydzień to można by przyjąć że poprzednia została naprawiona w innym przypadku możesz sobie narobić smrodu bo wszystkie szkody są ewidencjonowane


Z tego co widzę to minęło parę dni więc można przyjąć że poprzednia szkoda został naprawiona jeśli ta nowa szkoda przykryła ślady starej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NIE NIE RÓB TAK
Nie rób przekrętów, bo nie dość, że możesz kasy nie zobaczyć, to jeszcze załapiesz się na zarzut z art 286 kk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru kręcić. Poprostu uczciwie chce mieć samochód z przed szkód. Ma być naprawione na cacy i tyle. :)

Edytowane przez baseon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedzie rzeczoznawca do wyceny nowej szkody, to mu pokaż fotki uszkodzeń z wcześniejszego zdarzenia i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał zakończony POZYTYWNIE :D Otrzymałem rekompensatę w kwocie 630 zł :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...