Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krótkie przerwy na wyższych obrotach


a4man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,

mam problem ze swoim wozidłem, przy wkręcaniu na obroty czuć taką jakby przerwę w przyśpieszaniu przy około 1900-2100 oraz 2500-2700 obrotach i trwa to dosłownie poniżej sekundy. Na 1 i 2 nie czuję tego, pojawia się to dopiero od 3 biegu. Jednak przy delikatniejszym wciskaniu gazu efekt ten jest jakby mniejszy. Wymieniłem w samochodzie wężyki podciśnienia, czyściłem dolot, uszczelniłem pompę wtryskowa, usunąłem katalizator, wymieniłem plecionkę, ustawiłem kąt wtrysku oraz dawkę. Po wpięciu się w ten zaworek na grodzi(przed serwo) podciśnienie po wyłączeniu samochodu powolutku spada jakieś 10 cm Hg vac na minute. Jednak serwo i pompa vacum utrzymują podciśnienie (około 70 cm Hg vac). Następnie po zalogowaniu grupy 11 BS, na przewodzie od gruszki pojawia się i znika 55 cm Hg Vac. Vag nie pokazuje żadnych błędów, samochód nie przechodzi w tryb awaryjny. Gruszkę wciąga przy odpalaniu i podciśnienie też utrzymuje nie opada, sztanga chodzi delikatnie. Co może być przyczyną tych objawów ?. Co jeszcze sprawdzić ?.

Basic Setting

Log 000

Log 003

Log 004

Log 011

Dynamiczne:

Log 001

Log 003

Log 004

Log 010

Log 011

Log 000

Log 008

Statyczne:

Log 000

Log 001

Log 003

Log 004

Log 013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina lekko przeładowuje postaraj sie pojezdzić dynamicznie tak jakby łopatki w turbinie sie przycinały egr jest do czyszczenia albo zaślepiony.Generalnie podstawą jest doprowadzenie doładowania turbiny do normy a póżniej reszta możesz sobie profilaktycznie wyjąć turbinę i wyczyścić i zlogować ponownie gr dynamiczne 3.8.10.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr jutro wyczyszczę, samochód przegoniony na drodze już :) Hmm sztanga chodzi płynnie, możliwe żeby się przycinała pod obciążeniem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...