Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki czujnik tlenku węgla kupić ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim po ostatniej nieprzyjemnej dla mnie sytuacji że miałem ostre zatrucie właśnie tlenkiem węgla i musiałem odleżeć swoje w szpitalu z tego powodu muszę zainstalować jakiś czujnik tlenku węgla i teraz do was pytanie ponieważ na allegro duzo sprzedawców nie podaje zakresu jego pracy a w innych podają że zaczyna powiadamiać o zagrożeniu od 50 PPM tylko teraz pytanie do was czy ta wartos jest wystarczająca czy powinna być jeszcze niższa to jest mój pierwszy zakup takiego czujnika i dlatego potrzebuję porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg. temu był pożar u mnie w kamienicy. Gdy straż weszła do mojego mieszkania ich czujnik pokazywał wartość około 45 - wtedy strażak stwierdził bym został na zewnątrz, a oni otworzą okna i dopiero wtedy będę mógł wejść.Wnioskuję zatem, że przy tych 50 można się już lekko podtruć [to tylko moje wnioski]. U sąsiada czujnik za 20-30 zł piszczał, tyle że straż stwierdziła iż raz zadziała,a w innej sytuacji niekoniecznie. Dodali by spać spokojnie powinno się kupić czujnik za około 100zł :wink:

Edytowane przez Steav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no też właśnie mnie to zastanawia bo ja potrzebuję do garażu bo to własnie w garażu się zatrułem i auto nie było odpalane ale może być przez to że garaż jest ogrzewany i gdzies jest nieszczelnosc i muszę to sprawdzić ale na przyszłośc by sie przydał i teraz nie wiem czy inwestować w drogi czy taki na 30 zyla starczy do garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ryby czasami biorę turystyczny piecyk gazowy. Niby namiot jest przewiewny ale wolałem dmuchać na zimne i zakupiłem czujnik - Kidde 5DCO
.

Teraz ceny spadły poniżej 100zł i uważam, że warto tyle zainwestować bo w końcu chodzi o nasze zdrowie/życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no też właśnie mnie to zastanawia bo ja potrzebuję do garażu bo to własnie w garażu się zatrułem i auto nie było odpalane ale może być przez to że garaż jest ogrzewany i gdzies jest nieszczelnosc i muszę to sprawdzić ale na przyszłośc by sie przydał i teraz nie wiem czy inwestować w drogi czy taki na 30 zyla starczy do garażu

Zadaj sobie jedno pytanie: "ile jest warte moje życie" i za tyle kup czujnik.

Warto zadbać też o dobrą wentylację w domu, mieszkaniu czy garażu.

W garażu masz piecyk czy inne urządzenie ? Z grzejnika tlenkiem się nie zatrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w domu oraz w ciężarówce z racji wykonywanego zawodu Kidde 7DCO , który posiada 10 letni okres pracy. Trzeba też pamiętać o odpowiednim umiejscowieniu czujnika, u mnie jest to ok 30 cm od sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama ma taki za 100zł i działa dobrze, ja w pracy tez korzystam z takich czujników ale po 5tys :D drager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłem sobie czujnik tak radziliście kidde ale kosztował mnie niecałe 160 zł i myslę że ten będzie chyba najlepszy do moich celów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma kidde to dobry wybór. 160zl to chyba 10 juz? Ja mam model 7 okres działania 10 lat. Ps czujnika nie wiesza się pod sufitem jak kolega zielony napisał tylko ok 150cm od podłogi.

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...