Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabo pali, brak pomysłów..

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko pany :)

Audi A4 B5 1.8 benzyna kod silnika ADR 1997 rok.

Coś mi słabo zapala na zimnym silniku.. Kręci z 4-5 sekund i dopiero łapie..

Wczoraj jak wyszedłem z pracy, palę auto 4-5 sekund, było już -4 stopnie na dworze, leciutko przygasły wszystkie kontrolki i złapał no ale wydaje mi się, że nie powinno aż tyle kręcić ;/

Mierzyłem dziś prądy na akumulatorze, przy zgaszonym silniku pokazywało 12.69 a na włączonym silniku pokazywało 14.70..

Ma ktoś jakieś pomysły lub doświadczenia jeżeli chodzi o zapalenie auta na zimnym silniku? proszę o pomoc :)

Opublikowano

pierwsze co to wymiana aku.

Opublikowano

Proponuje zmierzyć akumulator testerem akumulatora bo to ze pokazuje 12V nie znaczy ze pod obciążeniem prąd rozruchowy nie będzie dużo niższy. W każdym sklepie z akumulatorami Ci go zmierzą jeśli nie masz dostępu do takiego miernika.

Edytowane przez Grztom

Opublikowano

14,7 V to za dużo norma jest do 14,4.

wyklepane z kciuka

Opublikowano
  • Autor

pierwsze co to wymiana aku.

Aku wymieniałem 4 miechy temu, a z czego wywnioskowałeś, że wymiana aku pomoże? :)

Coś więcej możesz napisać?

Jakie powinny być prawidłowe dane przy zgaszonym silniku i przy zapalonym?

Edytowane przez k232

Opublikowano

Według mnie aku jest ok. Po nocy ponad 12 i pół wolta to jest ok. Sprawdźcie ile macie po całej nocy u siebie. Na pewno nie więcej. Na zapalonym silniku 14.7 to jak najbardziej ok.

Szukał bym gdzie indziej. Zasilanie paliwem , szczelność reduktora , sonda.

Opublikowano
  • Autor

Według mnie aku jest ok. Po nocy ponad 12 i pół wolta to jest ok. Sprawdźcie ile macie po całej nocy u siebie. Na pewno nie więcej. Na zapalonym silniku 14.7 to jak najbardziej ok.
Szukał bym gdzie indziej. Zasilanie paliwem , szczelność reduktora , sonda.

Tzn ja nie sprawdzałem aku po całej nocy, chodzi mi , że po całej nocy auto długo kręci ;/

Aku sprawdzałem jakieś 5h po dojechaniu do pracy i takie wykazało mi parametry.

http://allegro.pl/yato-miernik-cyf-kolejnosc-faz-multimetr-yt-73086-i5839234704.html#imglayer- dokładnie tym mierzyłem.

Opublikowano

Miernik jak najbardziej słuszny. ( ja mam o wiele tańszy)☺☺

Opublikowano

To sprawdź napięcie spoczynkowe akumulatora po nocy przed odpaleniem.

wyklepane z kciuka

Opublikowano

Myślę że gdyby aku był słaby to przy porannym paleniu nie miał by siły długo kręcić. A kręci.

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli wszystko jest dobrze z aku to czy komuś nasuwa się jakiś inny pomysł co do palenia auta?

Opublikowano

pierwsze co to wymiana aku.

Aku wymieniałem 4 miechy temu, a z czego wywnioskowałeś, że wymiana aku pomoże? :)

Coś więcej możesz napisać?

Jakie powinny być prawidłowe dane przy zgaszonym silniku i przy zapalonym?

kontrolki przygasaja,dlatego podejzewam aku.

sprawdz cisnienie w cylindrach,wyklucz najgorsze

Edytowane przez quadral20004

Opublikowano
  • Autor

A czy to może być wina klem ?

Po czym poznać czy klemy się skończone?

Edytowane przez k232

Opublikowano

Są zaśniedziałe np.

wyklepane z kciuka

Opublikowano
  • Autor

Mierzylem prąd na aku dzis po calej nocy przy minusowej temperaturze i na zgaszonym silniku pokazalo 12,3 , 12,4 , podlaczylem aku pod prostownik wracam za 10 min patrzę a wskazowka na 0 czyli aku pelny, wiec pany co możecie powiedziec?

Opublikowano

Mierzylem prąd na aku dzis po calej nocy przy minusowej temperaturze i na zgaszonym silniku pokazalo 12,3 , 12,4 , podlaczylem aku pod prostownik wracam za 10 min patrzę a wskazowka na 0 czyli aku pelny, wiec pany co możecie powiedziec?

Trochę mało. Ja żeby wykluczyć aku spróbował bym odpalić go na przewodach z innego aku. Jeśli nie pomoże to winna może być kompresja.

wyklepane z kciuka

Opublikowano

Jeżeli wszystko jest dobrze z aku to czy komuś nasuwa się jakiś inny pomysł co do palenia auta?

Kolego zwal ciśnienie z instalacji gazowej,odkręcając np. na noc przewód od listwy gazowej. I sprawdź jak zapali po nocy. :wink:

Opublikowano
  • Autor

Mysle ze może tez być wina zlego ustawienia rozrządu? Jeszcze zaleje pb98 na Statoilu i zobaczę może badziewne bylo paliwo i przez to tez zle odpala..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.