Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapalająca się kontrolka oleju na wyższych obrotach 1,9TDI 1Z


dawidg2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oddałem moje poprzednie auto wujowi i ma problem, zapala mu się kontrolka oleju na wyższych obrotach, w aucie z jakiś miesiąc dwa temu był wymieniony olej i czujnik od oleju bo przeciekał. W tym silniku jest jeden czy dwa czujniki od oleju? Stan oleju ok. Kontrolka też gaśnie jak się zapali, tylko jak się dodaje gazu to się w pewnym momencie zapala, i jak chodzi na jałowych to zgaśnie.

Miał ktoś podobny problem? w Poniedziałek sprawdzimy ciśnienie manometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze nie, bo mechanik jeden na chorobowym a drugi czasu nie miał. Dopiero w poniedziałek. Ale musi być bo się jeszcze nie zatarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam czujnik wysokiego ciśnienia oleju i dlatego święci powyżej 2 tys obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jest jeden czujnik od oleju na przystawce filtra nad chłodniczką. Jest szary, a może to jego szlak trafił?


Nowy czujnik z ASO założony, ciśnienie oleju przy rozgrzaniu silnika do 50st ma 3 bary na wolnych i 5 na gazie, ale kontrolka dalej się zapaliła pow 2 tys obr nawet jak był czujnik wypięty a wkręcony manometr. Drugiego czujnika brak. Wkręcony jest szary czyli wg etki 0,9 bara mam niskiego ciśnienia kupiony bo wg vinu powinien być i jest od 0,15 do 0,35 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...