Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnego audio bosse


Przemek Mlazga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest taka sprawa do użytkowników forum. Chciałbym założyć do siebie oryginalne nagłośnienie bosse wraz ze wzmacniaczem. Mam radio Audi Concert. I jestem ciekaw czy taka operacja jest możliwa. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to kiedyś u kolegi. prosta sprawa. jedną wiązke wywalasz, drugą wkładasz, kodujesz radio i gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)

Kodowanie sterownika -> funkcja 07


00?xx: Liczba głośników pasywnych


0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)

1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)

2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu

5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu


00x?x: System dźwięku


0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)

1 - Bose-Soundsystem


00xx?: konfiguracja radia


+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ori zestaw bose do swojej a4 b5 niestety okazało się że w wiazce są obciete kostki które idą do radia i w takiej sytuacji chce zamontować kostki ISO. Potrzebował bym rozpiski przewodów w ori wiazce już tych samych co idą do głośników do radia

https://drive.google.com/file/d/0B32EDudLkpVxM2lNU083Vk5oT2M/view?usp=docslist_api

Z tego co zauważyłem to dwa pierwsze na zdjęciu od lewej te skręcone idą do kostek przy słupkach drzwi i tam się urywaja bo dalej za kostka nic nie ma. Następnie dwa żółto-czerwone, czerwony i czerwono- szary idzie do kostki czarno- fioletowej odpowiadającej za zasilenie radia. Trzecia wiązka kabli że sznurkiem jest od zmieniarki także ona mnie nie interesuje. Zostaje mi druga wiązka kabli która idzie do kostki pod wzmacniacz i biały kabel z pierwszej.

https://drive.google.com/file/d/0B32EDudLkpVxMFlmaUstWEc1TWs/view?usp=docslist_api

Przyda się każda pomoc.

Jeszcze mam pytanie. Czy to możliwe że c wszystkimi głośnikami steruje tylko jedna kostka? Akurat w bose żółta?

Edytowane przez xILukaszeKIx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko ta druga wiązka to skrętka sygnałowa. Radio tymi przewodami daje sygnał do wzmacniacza i dalej wzmacniacz kieruje ten sygnał na głośniki.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/59353-zmiana-wzmacniacza-na-system-bose/

Tu jest opis montażu w b6/b7 ale jest rozpiska wzmacniacza 25pin, więc to chyba taki jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jakbyś chciał to mam głośniki bose w drzwi i wzmacniacz na sprzedaż :)

Po ile kolego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty było przy wywaleniu oryginalej instalacji na bose? Mam w planach (na kiedyś ;x) zmiane audio w swojej gablocie. Wszystko zdejmowałes do gołej blachy czy jak? Gdzie ten wzacniacz i inne rzeczy schowałeś? w lewym nadkolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę roboty. Wyjmowałem siedzenia, tylna kanapę, cały tunel środkowy, plastikowe wewnętrzne progi i słupki. Wzmacniacz jest przy lewym blotniku. Ogólnie cała wiazke rozplatalem z taśmy i dla ułatwienia kable od prawego przedniego głośnika puściłem prawym progiem a nie jak jest to w oryginale lewa a pod fotelem kierowcy przechodzi na prawą. Ja miałem cała kompletna wiazke z kostkami i instalacja drzwi także kostki pasowały w specjalne miejsca w słupkach. A no i starej wiązki nie ruszalem bo szkoda zachodu, porostu ułożyłem jedna koło drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany Jany, pod nie ori radio dałoby radę podłączyć sam sub z systemu Bose ? Chciałbym wymienić Ori na coś lepszego co nie będzie mi graciło w bagażniku i co nie pochłonie zbyt dużo pieniędzy ( sub w boczek z allegro z kablami, wzmakiem i kondensatorem to koszt około 1000-1300 zł). Pomyślałem więc o subie z systemy Bose tylko nie wiem jak się za to zarbać bo z tego co wiem ma on inne podłączenie i nie jestem pewien czy nie potrzebuje on też wzmaka. Ktoś się w taką wymianę kiedyś bawił? Dodam, że nie interesuje mnie instalacja całego zestawu bose bo mam nowy zestaw przód plus tył Hertz za 520 zł więc nie ma sensu chyba teraz kombinować i wkładać całe używane Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz tak jak ja, kupiłem już suba od bose a do tego: http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-gniazdo-mini-iso-2x-rca-i6154780070.html

Myślę, że pyknie. Ale nie mam kompletnie czasu, żeby się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakbyś już to zrobił jak wyszło i jakby Ci się chciało możesz jakieś zdjęcia zrobić ;d Nie wiem tylko jak to podejdzie skoro ori sub jest na jednej kostce a bose na dwóch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz pierwszy ode mnie, co najmniej miesiąc nie będę miał czasu, żeby się do auta dotknąć, cały czas stoi nie używane :)

Nawet nie wiedziałem, że bose jest na 2 kostkach. Obydwie to wejścia ?

edit:

a może kupiłem zły adapter, bo powinienem kupić 4xRCA ? Czas pokaże.

Edytowane przez szpilka86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co nie mam suba a sam obecnie przebywam za granicą ;d Sprawę ogarniał będę dopiero jak zawitam do PL czyli dopiero w sierpniu ;d Liczę na Ciebie i na to, że ogarniesz temat przede mną ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ori zestaw bose do swojej a4 b5 niestety okazało się że w wiazce są obciete kostki które idą do radia i w takiej sytuacji chce zamontować kostki ISO. Potrzebował bym rozpiski przewodów w ori wiazce już tych samych co idą do głośników do radia

https://drive.google.com/file/d/0B32EDudLkpVxM2lNU083Vk5oT2M/view?usp=docslist_api

Z tego co zauważyłem to dwa pierwsze na zdjęciu od lewej te skręcone idą do kostek przy słupkach drzwi i tam się urywaja bo dalej za kostka nic nie ma. Następnie dwa żółto-czerwone, czerwony i czerwono- szary idzie do kostki czarno- fioletowej odpowiadającej za zasilenie radia. Trzecia wiązka kabli że sznurkiem jest od zmieniarki także ona mnie nie interesuje. Zostaje mi druga wiązka kabli która idzie do kostki pod wzmacniacz i biały kabel z pierwszej.

https://drive.google.com/file/d/0B32EDudLkpVxMFlmaUstWEc1TWs/view?usp=docslist_api

Przyda się każda pomoc.

Jeszcze mam pytanie. Czy to możliwe że c wszystkimi głośnikami steruje tylko jedna kostka? Akurat w bose żółta?

gdzie dostales caly zestaw bosse do b5

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...