Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie da się. 

Opublikowano
  • Autor

a to  bedzie działac ? jakos nigdy nie kodowałem

Modul 5F Anpassung Car function adaptations gen 2

Menu display adblue aktiv setzen
Menu display adblue over thre shold high - aktiv setzen

MMI reset

Opublikowano
3 minuty temu, wrclaguna napisał:

a to  bedzie działac ? jakos nigdy nie kodowałem

Modul 5F Anpassung Car function adaptations gen 2

Menu display adblue aktiv setzen
Menu display adblue over thre shold high - aktiv setzen

MMI reset

To jest właśnie ten poziom Adblue, pojawi się w MMI ale nie pokazuje stanu dopuki nie spadnie do zakresu poniżej 2500 km. Ciągle będzie widoczna informacja, że inicjalizuje. 

Opublikowano
W dniu 21.01.2021 o 19:35, Muskel1 napisał:

To że lampy są oryginalne, nie znaczy że z nimi z fabryki wyjechał. Sprawź na wlepce po kodach wyposażenia czy były fabrycznie zamontowane. Może były ksenony a poprzedni właściciel dołożył led. 

Ori miałem na myśli, że samochód został w nie wyposażony przy zakupie w salonie ;p W mmi nie mam możliwości zmiany ustawień swiateł drl, mam tylko comming/leaving home. Dlatego pytam w jaki sposób to zakodować :D

Opublikowano
  • Autor
15 godzin temu, Muskel1 napisał:

To jest właśnie ten poziom Adblue, pojawi się w MMI ale nie pokazuje stanu dopuki nie spadnie do zakresu poniżej 2500 km. Ciągle będzie widoczna informacja, że inicjalizuje. 

Cos musi byc wiec wiecej tam do kodowania

https://www.stemei.de/pages/coding/audi-a4-8w/mmi-plus-adblue-fuellstandsanzeige-aktivieren.php


Audi_A4_8W_A5_F5_Q5_FY_Q7_4M_MMI-PLUS-Fa
Audi_A4_8W_A5_F5_Q5_FY_Q7_4M_MMI-PLUS-Fa
Audi_A4_8W_A5_F5_Q5_FY_Q7_4M_MMI-PLUS-Fa

Opublikowano

Niestety nie, próbowałem u siebie i inicjalizuje tylko cały czas bo mam w zbiorniku jeszcze za duży poziom. Jak spadnie dopiero wtedy się wyświetli na MMI i między zegarami. 

Edytowane przez Muskel1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, 

Jeśli posiadam przednią kamerę, i działające funkcje takie jak audi pre sense city, asystent świateł drogowych da rade uruchomić lane assist za pomocą w/w schematu pokazanego przez Muskel1 

Opublikowano

Da radę ale bez przycisku na manetce nie ma to sęsu bo LA jest cały czas aktywny. Jak źle zinterpretuje pasy (np. roboty drogowe ) może pokierować auto w innym kierunku. 

Opublikowano

Witam,

potrzebuje zakodować system SOS oraz serwisu (przyciski na podsufitce) 

9796C758-4662-4956-80A6-0D14EB8FCC6F.jpeg

Opublikowano

Kodowanie radia

W B8 była możliwość zmiany kodowania tunera na Bang Olufsen.

W B9 podstawowe nagłośnienie gra tak sobie, mimo że w bagażniku SUB.

Próbował coś ktoś już? Podejrzewam ze tuner i wzmacniacz jest ten sam, różni się ewentualnie głośnikami i okablowaniem. w B8 różnica była ogromna.

Marcin

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, marcin_kam napisał:

 

W B9 podstawowe nagłośnienie gra tak sobie, mimo że w bagażniku SUB.

Próbował coś ktoś już? Podejrzewam ze tuner i wzmacniacz jest ten sam, różni się ewentualnie głośnikami i okablowaniem. w B8 różnica była ogromna.

Marcin

W B9 Tuner wbudowany jest w MIB

Opublikowano

Co to oznacza? co nieco wiem ale biegły nie jestem. dziękuję za odpowiedź

Opublikowano
W dniu 31.01.2021 o 20:36, Muskel1 napisał:

Da radę ale bez przycisku na manetce nie ma to sęsu bo LA jest cały czas aktywny. Jak źle zinterpretuje pasy (np. roboty drogowe ) może pokierować auto w innym kierunku. 

A z poziomu mmi nie ma możliwości wył. włącz, po aktywacji vcds

Opublikowano

Nie ma. Tylko przycisk na manetce. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 7.02.2021 o 22:04, Muskel1 napisał:

Nie ma. Tylko przycisk na manetce. 

Czy wystarczy zmienić manetkę na taką która obsługuje asystenta pasa, aby móc go włączyć i wyłaczyć? Zakodowałem dzisiaj i śmiga aż miło, ale nie chcę jeździć z nim cały czas włączonym. 

Opublikowano

Samej manetki nie da się podmienić. Całego pająka musisz wymienić na taki z manetką mającą LA. 

Opublikowano

@Muskel1 Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi właśnie o całego pająka. 

Wiem, że po wymianie muszę zakodować czujnik położenia, ale znalazłem info jak to zrobić obdeleven. Czy istnieją jeszcze jakieś inne przeszkody jak np. nie zgodność VIN? 

Chcę kupić część używaną, bo w ASO nowa część kosztuje ponad 1k zł, więc płacić tyle za jeden guziczek jak dla mnie jest bez sensu. 

 

Opublikowano

Nie, nie ma ochrony komponentu. Kodowanie i ewentualnie adaptacja kanałów. Nie sprawdzałem jeszcze co należy zrobić. 

Opublikowano

Czesc , możecie dać znać czy zwykłym OBD eleven (nie pro) uruchomie VIM , czy musze mieć wersje pro z wykupionymi kredytami ?

 Pacjent  B9 2016r VIN WAUZZZF42HA034052

Wersja oprogramowania na zdjęciu

 

11111.jpg

Opublikowano

@mike265 zwykłym obdeleven odblokujesz VIM nie musisz mieć pro ale kosztuje to 100 punktów/ kredytów. Co do Twojego modelu MMI to nie wiem czy obsługuje VIM. 

Edytowane przez dazwid

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.