Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym razie bez VCP i parametryzacji bcm się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Możliwe, że się pomyliłem, patrzyłem na schemat i tam jest ambiente do sterownika drzwi podłączone.

20210504_225022.jpg

Moduły ambient mają doprowadzone trzy sygnały PLUS, LIN i masę. Ten to albo wersja biała (pewnie występuje w pewnych wersjach wyposażenia) lub jakieś inne światełko w drzwiach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

W każdym razie bez VCP i parametryzacji bcm się nie obejdzie.

No właśnie dlatego piszę i pytam, czy ktoś wie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał:

To są sterowniki midline, do białego ambiente QQ1, jeżeli się nie mylę wystarczą ale do kolorowego już nie. 

 

Ja mam moduły midline i fabryczny kolorowy ambiente, więc tu będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 22:50, Adam Raś napisał:

Może jeszcze to Ci się przyda.

image.png

jesteś wielki :dLD:D:D podpisem dziś pod oświetlenie zapalniczki ale to coś nie tak działa bo jak ściemniam na pokrętle to się rozjaśnia :d Pewnie za duży pobór mocy ! 

Podepnę tak jak piszesz , tylko czy masz do tego może jeszcze kodowanie ? ja znalazłem ale pod multicolor ! Myślę ze to idzie ogarnąć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 22:49, Adam Raś napisał:

Wielkie dzięki.

Można jeszcze podpytać skąd to masz?

Jest jakiś opis jak to ktoś robił? Bo ja nie mam żadnego helpera do mojego modułu, zmieniam wartości totalnie na ślepo...

https://www.audiworld.com/forums/a4-b9-platform-discussion-212/retrofitted-ambient-lightning-just-like-extended-led-interior-lighting-pack-2905608/page7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cikens napisał:

Dzięki, ten wątek widziałem. W nim jest też informacja, że gościu nie wie jak zainicjować światła obrusowe. Ja mam w tej chwili taki problem, że po zrobieniu tego kodowania, pojawiło się sterowanie ambient w menu MMI, ale świeci mi tylko część LED. Mam podświetlone boczki z tyłu, ale nie schowki i klamki. Z przodu mam podświetloną linię (tą która służy za Side Assisted) tylko że w wybranym kolorze, ale nie ma ani klamek ani schowka. Na konsoli środkowej prawa strona świeci a lewa nie (ale to może być walnięty moduł). Jednak z tymi drzwiami to wydaje mi się za duża powtarzalność, więc pewnie coś jeszcze trzeba aktywować. Przez chwilę zaczęłam się zastanawiać, czy łączenie modułów kaskadowo, nie ma znaczenia. Chodzi o to, że np. dla konsoli środkowej, LIN przychodzi na pin2 do prawego LED i następnie z pin 3 (tego modułu) wychodzi na pin 2 modułu lewego. Myślałem przez chwilę. Że może ten prawy moduł coś robi z sygnałem. Jednak właśnie skończyłem oglądać kilka filmów instruktażowych na temat protokołu LIN i wychodzi na to że to jest bzdura. Bo tam inicjuje komunikacje tylko master. Odpowiedz slave jest tylko na wywołanie mastera i nie ma mowy o gadaniu dwóch slave'w że sobą. Jeśli by ktoś jeszcze miał jakiś pomysł odnośnie tego co trzeba aktywować to będę zobowiązany. Teraz myślę, że chodzi o background light, to co zostało aktywowane to ambient light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cikens napisał:

jesteś wielki :dLD:D:D podpisem dziś pod oświetlenie zapalniczki ale to coś nie tak działa bo jak ściemniam na pokrętle to się rozjaśnia :d Pewnie za duży pobór mocy ! 

Podepnę tak jak piszesz , tylko czy masz do tego może jeszcze kodowanie ? ja znalazłem ale pod multicolor ! Myślę ze to idzie ogarnąć . 

Zobacz moją odpowiedź, pod tym drugim postem. Też mam problem z kodowaniem. Jednak po wykonaniu kodowania - które mi podesłałeś - u mnie białe podświetlenie na kubku ruszyło. Prawdę powiedziawszy nawet nie wiem czy po kodowaniu czy działało już wcześniej. Ono uruchamia się jak jest ciemno więc mogło działać od początku - bo kodowalem w dzień. Z drugiej strony tam jest ciągnięty plus jako suma trzech pinów, może załapałem się na doświetlenie kubka po aktywacji ambient. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 12:49, yogivw napisał:

Panowie,

nie poradziłem sobie z tematem.

1. nie dziala access kod, gdzie moge sprawdzic wlasciwy? pasujacy?

2. wchodze w adaptacje i mam liste jak na screenie, czy aby na pewno to wlasciwe miejsce? aktywujemy 2?

 

Pls o podpowiedz.

dzieki

A4B9.jpg

A4B9_2.jpg

1. Uzupełnij proszę profil by wiadomo było o jakie auto/model chodzi.

2. Co chcesz zakodować? Do czego potrzebny Ci jest kod dostępu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, rzeczywiscie to byly stare dane file:///C:/Users/PLepia01/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png 

zaaktualizowalem.

Chce zakodowac opadajace prawe lusterko przy wlaczeniu biegu wstecznego.
Korzystalem z opisu w tym watku, zrobiłem jak nizej

Zmieniłem tylko Bit 2 i 3  na aktywny Aktywny
Nie mogę wykonać ponizszego
MCE 09 ---> Security Acces 16 (31347) ---> Adaptacja 10 ---> pozycja 17 aktywujemy 2

Nie dziala access kod – 31347, dodatkowo gdy wchodzę w adaptacje i mam listę jak na scenie, czy aby na pewno to wlasciwe miejsce? aktywujemy 2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są błędne informacje (kodowania).

W B9 musisz mieć odpowiednie sterowniki drzwi (przynajmniej pasażera) aby zakodować opuszczanie prawego lusterka. Jeżeli masz odpowiednie sterowniki (z funkcją elektrycznego składania lustetek) można to wtedy zakodować. Kodujesz tylko w sterowniku drzwi pasażera (52) a nie w sterowniku BCM (09) i dlatego nie musisz mieć kodu dostępu.  Jaki nr części masz sterownika drzwi pasażera? Wrzuć autoscan.

Po zakodowaniu gałka ustawiania lustetek musi być ustawiona w pozycji na prawe lusterko (strona pasażera). 

 

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 11:29, Muskel1 napisał:

1. Uzupełnij proszę profil by wiadomo było o jakie auto/model chodzi.

2. Co chcesz zakodować? Do czego potrzebny Ci jest kod dostępu?

20103 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cikens napisał:

20103 

Niepotrzebny mu ten kod bo w B9 nie ma w 09 tej adaptacji, którã podał. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko opada po zmianach jakie wprowadzilem.
Nie wraca jednak do wlasciwej pozycji po zmianie biegu na drive.

Zalaczam autscan.

Z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Pawel

 

Log-AudiAudi-130115mi.txt

Edytowane przez yogivw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że lusterko wraca do pozycji górnej po ustawienie przełącznika lusterek w pozycję środkową lub lewą?

Ewentualnie po ruszeniu i przekroczeniu prędkości 15 km/h?

Edytowane przez steve69
Uzupełnienie odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko wraca do pozycji wyjściowej:

-w momencie jazdy do przodu i osiągnięciu prędkości ok.15 km/h (równocześnie z automatycznym ryglowaniem drzwi)

- w momencie zgaszenia silnika 

- w momencie przekręcenia gałki ustawiania lusterek na pozycję inną niż prawe lusterko.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yogivw napisał:

Lusterko opada po zmianach jakie wprowadzilem.
Nie wraca jednak do wlasciwej pozycji po zmianie biegu na drive.

Zalaczam autscan.

Z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Pawel

Log-WAUZZZF43HA066816-209401km-130115mi.txt 19 kB · 2 pobrania

Masz lowline sterowniki w drzwiach, myślałem, że one nie obsługują opuszczania lusterka na krawężnik:eusathink:

Dodatkowo wersja VCDS, którą posiadasz jest za stara dla B9, dlatego masz błąd w sterownikach mówiący o brakujących danych ASAM.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Muskel1 napisał:

Lusterko wraca do pozycji wyjściowej:

-w momencie jazdy do przodu i osiągnięciu prędkości ok.15 km/h (równocześnie z automatycznym ryglowaniem drzwi)

- w momencie zgaszenia silnika 

- w momencie przekręcenia gałki ustawiania lusterek na pozycję inną niż prawe lusterko.

no wlasnie problem w tym ze moje nie wraca... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, yogivw napisał:

no wlasnie problem w tym ze moje nie wraca... ;(

Być może dlatego, że to wersja lowline. Wersje midline lub highline obsługują to na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Masz lowline sterowniki w drzwiach, myślałem, że one nie obsługują opuszczania lusterka na krawężnik:eusathink:

Dodatkowo wersja VCDS, którą posiadasz jest za stara dla B9, dlatego masz błąd w sterownikach o brakujących danych ASAM.

tak jak napisalem powyzej, opada ale nie wraca do wlasciwej pozycji..
Kiedys w B8 mialem podobny problem i z tego co pamietam to trzeba bylo wprowadzic zmiany w kilku miejscach, wtedy zaczynalo wracac ale moze masz racje ze ta wersja tego nie obsluguje.
Ktorej wersji VCDS poszukac?

Edytowane przez yogivw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...