Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podpowie ktos jak wlaczyc wyswietlanie biegow z a4 z usa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 17:41, Muskel1 napisał:

Nie da się tego kodowaniem włączyć. Albo masz pakiet światło biały albo pakiet kolorowy. Jeżeli masz kolorowy to masz już fabrycznie regulację koloru. Jeżeli masz tylko biały, to  musisz wszystkie listwy i lampki na kolorowe wymienić, okablować odpowiednio i zakodować.

no wlasnie mi chodzi jak zakodowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kokoswojtek napisał:

no wlasnie mi chodzi jak zakodowac 

Nie da się zakodować. Jaki masz pakiet światło, biały czy kolorowy?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie dzialające kodowania dla wizualizacji parkowania (widok z góry z wskaźnikami odległości na mmi).

Dodam, że auto z czujnikami tylko z tyłu, bez żadnych przycisków na panelu pod klimą służących dla PDC. 

Wiem, że da się to uruchomić nie mając przednich czujników (będzie to po prostu przekreślone na wizualizacji) - pokazywał mi to ktoś na grupie facebook lecz niestety nie podał / nie był w stanie podać kodowania, a kodowania które znalazłem niestety nie działają. 

Podejrzewam że nawet mam to już uruchomione tylko trzeba było by włączyć przyciskiem na panelu (jak działa ten przycisk przy 'bogatszej wersji'?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk i wizualizacja jest tylko w systemie 8 kanałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacje na 100% da się uruchomić w systemie z tylko 4 czujnikami z tyłu - widziałem że działa. Nie wiem tylko jakie parametry zadać dla sterowników żeby to ruszyło.

Jakie są kodowania do uruchomienia pdc przód i wizualizacji dla kompletu 8 kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wuPiotrek napisał:

Jakie są kodowania do uruchomienia pdc przód i wizualizacji dla kompletu 8 kanałów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 08:33, Muskel1 napisał:

Nie da się zakodować. Jaki masz pakiet światło, biały czy kolorowy?

No juz kolorowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1

niestety nadal nie mam wizualizacji parkowania. Nie wiem czy nie wymaga to jednak posiadania przycisku. Próbowałem kodowania które są w tym temacie opisane, próbowałem z opcją przycisk zakodowany / niezakodowany - nie ruszyło. Wiem że da się to jakoś zakodować aby działało tylko z czujnikami tył i bez przycisku, ale póki co chyba odpuszczę temat.

Chyba że masz jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, nigdzie nie spotkałem się z opcją uruchomienia tego samym kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może informacje na temat kodowania , aby auto zapamiętywało ostatnio wybraną opcję w high Beam assist ? Żeby za każdym razem nie trzeba było włączać tylko odrazu załączało na auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 15:15, piieczar napisał:

36-Seat Adjust Drivers Side ● Byte 14, bit 2 change from 0 to 1"

Hej. Chciałem sobie aktywować "Easy Entry" W sterowniku numer 09 zaznaczyłem i zakodowalem. Natomiast mam problem w sterowniku 36. Nie mogę zakodować bo wyskakuje mi kodowanie poza zakresem. Czy to jest prawidłowy Byte i bit dla tej funkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 09 

Aktywuj w Byte 14 Bit 2 

 

W 36

Aktywuj w Byte 6 Bit 2 

Aktywuj w Byte 3 Bit 6

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli był błąd w opisie gdzie znalazłem. Super. Dzięki wielkie Muskel1

Edytowane przez Deamian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Udało się?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Muskel1 napisał:

Na to wygląda. Udało się?

Dopiero jutro sprawdzę. Teraz muszę swojego młodego przypilnować żeby żona miała chwilę czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie zauważyłem tego kodowania w temacie, mianowicie ustawienie pozycji fotela pasażera używając przycisków na fotelu kierowcy po wybraniu opcji w MMI:

20220106_174120.thumb.jpg.d4527b0f35f03bb01e2d500defd1e2f5.jpg

Kodowanie: 

1. Module 06 - Passenger Seat Module i to samo kodowanie powtarzamy dla Module 36 - Driver Seat Module
2. Long coding
3. Byte 2 --> Bit5 --> zmiana z 0 na 1
4. Byte 6 --> Bit1 --> zmiana z 0 na 1

Po tym kodowaniu pojawi się nowa opcja w MMI w ustawieniach fotela pasażera. Po jej wybraniu przyciski na fotelu kierowcy kontrolują fotel pasażera, fajny bajer :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dwa pytania, choć może już za dużo wymagam od tego samochodu.

1. Start-stop dezaktywowany parametrem klimatyzacji. Zasadniczo działa i nie miałem z nim problemów ale dwa-trzy razy, w tych samych warunkach przestał mi ten mod działać. Warunki to: zima (okolice 0*C), klima auto 20*C, noc, zatrzymanie na światłach po trasie autostradą około 50km z prędkościami 'autostradowymi+'. I jest to bardzo złe zachowanie dla mnie, bo cisnę to auto ile mogę żeby jak najszybciej wrócić do domu, zjeżdżam z autostrady staję na światłach silnik gaśnie. Wciśnięcie przycisku start-stop oczywiście odpala silnik, na drugi dzień wszystko jest w porządku. Nie zdarzyło mi się to nigdy w mieście, czy gdziekolwiek indziej. Czy ktoś się z tym zderzył? Póki co mam zamiar zakupić na ali moduł zapamiętywania pozycji przycisku start-stop.

2. Jako że nie mam jeszcze odpowiedniej manetki z przyciskiem do line-assist a sam system nie nadaje się w mojej opinii do użytkowania poza drogami dwujezdniowymi pytanie czy jest szansa na dezaktywację funkcji skręcania? Chciał bym aby w efekcie działały tylko wibracje na kierownicy (jest to ok i uważam za pomocne), samo skręcanie natomiast po mieście potrafi pokierować prosto na wysepkę lub inny krawężnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...