Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Fast_ napisał:

Witam wszystkich. Zamontowałem manetki z przyciskiem LIM którego wcześniej nie było (padł czujnik kąta skrętu). Jakie parametry zakodować w VCDS by go uaktywnić?

Screenshot_434.png

W sterowniku BCM1 (09) w Byte 36 aktywuj Bit 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę, lecz niestety nadal brak reakcji na przycisk LIM. Aktywowałem, MMI zresetowałem, na VC nie pojawia się żaden komunikat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B9 2018, uruchomiłem sobie mapy na FIS i działały bardzo dobrze do momentu uruchomienia carplay

Wie ktoś jakie to ma powiązanie i jak spowrotem uruchomić mapy? Na Fis mam tylko kompas bez względu na to czy telefon podłączony czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie CarPlay na zegarach pojawia się kompas. Nie da się z tym nic zrobić. Albo używasz map z nawigacji i masz widok mapy na zegarach,  albo Google Maps  poprzez CarPlay i kompas na zegarach. 

Chcesz mieć widok satelitarny na zegarach musisz wykupić licencję lub przywrócić Google Earth.  Wszystko zależy od tego, jaką masz zamontowaną jednostkę MMI.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś ale z Twojego komentarza wynika że mogę używać map z nawigacji i widok mapy na zegarach podczas gdy mam aktywowane Audi Smartphone Interface. Aktywowane, a nie w użytku (czyt. nie podłączony telefon).

Po zrobieniu kodowania dla włączenia ASI, na zegarach mam kompas, nawet gdy nie mam podłączonego telefonu do pojazdu.

Czy to jest normalne?

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są? Co Cię interesuje?

Mam kolorowy. Cały licznik to 8w5920771c. Przed wykonaniem kodowania dla ASI miałem mapy na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze w adaptacjach w 5F  czy jest nadal tak, jak po uruchomieniu mapek na zegarach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej screen. Czy ktoś potwierdzi że ma tak samo czy może ja mam coś źle z kodowaniem? Wiem że nie działał mi carplay (działało tylko android auto) i sporo kombinowałem (choć starałem się wracać z ustawieniami jeśli coś nie dawało efektu). Problemem z carplay okazała się natomiast wyłączona Siri...

image.thumb.png.96ebfb211ab84bbc680d4afb1b39e00e.png

 

 

 

 

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo kodowanie w obdeleven i mapa jest na fis.

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś wyłączał ruch tylnej wycieraczki po wrzuceniu wstecznego ? Wiem że 09 ale nie mogę znaleźć gdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rapix napisał:

Panowie czy ktoś wyłączał ruch tylnej wycieraczki po wrzuceniu wstecznego ? Wiem że 09 ale nie mogę znaleźć gdzie....

Wstaw zdjęcie z Byte 12 w sterowniku 09

W B9 nie da się niestety tylko tej funkcji wykodować. Są 2 możliwości:

1. Wykodowanie tylnej wycieraczki (kompletnie)

2. Przed wrzuceniem biegu wstecznego, przełącz manetkę wycieraczek z funkcji auto na zero, w tym przypadku tylna wycieraczka nie będzie aktywowana w czasie jazdy do tyłu. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawe lusterko może opuszczać się też w pozycji ogrzewania? W tej chwili opuszcza się podczas cofania tylko w pozycji jego regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kokoswojtek napisał:

jak wlaczyc oplcje zminy koloru ambiente w mmi??

Nie da się tego kodowaniem włączyć. Albo masz pakiet światło biały albo pakiet kolorowy. Jeżeli masz kolorowy to masz już fabrycznie regulację koloru. Jeżeli masz tylko biały, to  musisz wszystkie listwy i lampki na kolorowe wymienić, okablować odpowiednio i zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie wykodować spryskiwacze lamp? Nie wiem dokładnie w którym cyklu to leci i za każdym razem muszę lampy dawać na pozycje 0 gdy psikam żeby nie poleciało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze lamp są po to, abyś nie oślepiał nadjeżdżających z naprzeciwka, gdy wiązka światła załamuje się na zabrudzonych lampach. Dodatkowo przeglądu nie dostaniesz bez działających spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...