Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 8,5 J x18 H2 ET29 Ocierają


Siukim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Założyłem sobie na lato felgi 8,5 J x18 H2 ET29 i okazało się ,że ocierają mi o nadkola. Oponki 235/40 R18. Felgi miałem założone na próbe i niestety na większych garbach tarło o nadkole. Et 29 odbiega sporo od zalecanego dla Audi A4 B7. Ogólnie jeżdzę na 16 i mam okazję się wymienić na te 18stki i korci mnie bo mi się podobają samochód całkiem inaczej się prezentuje... Chociaż myślałem że będzie gorzej na czarnych felgach przy srebrnym kolorze auta. Gdyby było Et za duże pomółgł by dystans a w tym przypadku chyba nic nie zrobie ? Mogę założyc węższe opony 225 szerokość jedynie ... Może mi doradzicie? Ogólnie moje zawieszenie wygląda na obniżone z tyłu. z przodu jest wyżej nie wiem dlaczego

FOT9_DB9.jpg

felga1.jpg

Wkleiły mi się minaturki podaje linki do zdjęc w pełnym rozmiarze.

http://postimg.org/image/b30v2mtwl/

http://postimg.org/image/ac84wurj9/

Edytowane przez Siukim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej opony węższe nie pomogą ;p można błotniki zaklepać ale czy jest sens ?

Witajcie,

Żeby w B7 nic nie tarło to zdaje się przy 8,5 szerokiej feldze ET musi być do 35. Przy 33 już czasem przyciera.

Możesz ewentualnie zrolować rant nadkola od wewnątrz.

Lepiej dać to profesjonalistom do zrobienia, żeby samemu nie schrzanić.

Tu masz link na przykładzie B7 jak cała zabawa wygląda:

Pozdrawiam!

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód dużo lepiej się prezentuje niż te paseratti z tyłu, gdzie ET powinno być z 2 cm mniejsze :grin:

U Ciebie musiałoby być wyższe ET lub zmiana wysokości i twardości zawieszenia. Napisałeś, że tył jest niżej niż przód i tylko tył Ci obciera ? Jeżeli tak to jakbym zamontował coś z H&R i tak żeby tył wyrównać z przodem. H&R to dość twarda sprężyna i do tego podwyższenie tyłu(zrównanie z przodem) powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie mam sprężyny z tyłu ... Tylne zawieszenie mam bardzo sztywne coś było kombinowane... wydaje mi sie że niżej siedzi niż od s-line a przód normalnie noi z przodu nie ocierało mi tylko tył ...Wczesniej myslalem zeby przód zrównać z tyłem aby fajnie osiadł. Jak podniosę tył to koza się zrobi już całkiem ;/ Zresztą może się nie znam zobaczcie sami czy siedzi nisko z tyłu czy nie?


To są moje obecne felgi na lato R16 nie oryginalne Made in china ;p Jak nowe . Opłaca się zamienić na te 18stki czy nie ?

20150807_092649.jpg

20150725_092620.jpg

Na tym zdjęciu czarne felgi wyglądaj matowe ale są brudne. Nie mam innego zdjęcia. Normalnie jak widać w pierwszym poście mają połysk. Muszę zmienić klocki bo te mi strasznie brudzą felgi.

Edytowane przez Siukim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto niżej i felgi 9Jx19 ET33 z 235/35 i nie obciera z tyłu. Czasami jak mam kogoś z tyłu to na jakichś większych falach zdarzy się, że przytrze o szmaciane nadkole z tyłu. Popatrz czy nie masz odkształconego nadkola.

Co do zamiany jak są proste i opony dobre to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ET masz 33 to może dlatego. Zamiana będzie felgi za felgi za pozno sie obejrzałem i opony zdjęte i sprzedane a były konkretne;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz jakoś tych Chińkich Rotorów 16" ?
Warte to zakupu czy gnie się jak plastelina ?

Przód faktycznie jakoś dziwnie wysoko stoi , zajrzyj co tam za zawiecha siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że mam je już 3 sezony i nic się nie gnie. Ale od początku dużo odważników szło zeby je wyważyć... Ogólnie jestem zadowolony. Kosztowały mnie 1400zł nowe.

Mat1000 masz jeszcze dokładkę zderzaka tą co ostatnio wystawiałeś czy juz poszła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...