Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kod do radia


Makos_9507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym tygodniu planuję zamontować sobie zmieniarkę mp3 do radia i oczywiście będę musiał odłączyć akumulator (przynajmniej jakiś czas temu widziałem na forum temat o tym i było chyba, że trzeba odłączyć akumulator) i boję się, ponieważ nie mam żadnego kodu do radia...

Są jakieś sposoby, aby taki kod uzyskać? Np w renault lagunie da się rozszyfrować kod po numerach na bokach radia.

Jak to jest w audi?

Radio Chorus II (kaseciak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso, elektronik zajmujący się rc. Aso około 150 zł elektronik zależy jak trafisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektronik 50zł , na necie 40-60 jak masz te radio od nowosci nie bedzie wymagac kodu

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawoła o kod tego nigdy nie można być pewnym na to nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w rnse jak wyciągnalem radio nie potrzebowałem ale jak zamienilem ma inne radio na chwile kod byl później potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy można podłączyć zmianiarkę mp3 bez odłączania akumulatora? Na wyłączonym silniku, zapłonie itp.


elektronik 50zł , na necie 40-60 jak masz te radio od nowosci nie bedzie wymagac kodu

Domyślam się, że jest od nowości, ponieważ jest to najzwyklejszy Chorus II kaseciak. Więc myślę, że nikt nigdy go nie zmieniał na inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz podłączyć masz tam tylko jedną kostkę do podłączenia taką niebieską wyłącz, radio zapłon, wyjmij kluczyk ze stacyjki i śmiało podpinaj. Zasilanie zmieniarki jest z radia i do momentu włączenia radia na złączu zmieniarki nie ma prądu dopiero jak włączysz radio to pojawia się tam napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Domyślam się, że jest od nowości, ponieważ jest to najzwyklejszy Chorus II kaseciak. Więc myślę, że nikt nigdy go nie zmieniał na inne

W moim też był Chorus kaseciak, a samochód tak naprawdę z fabryki wyjechał bez radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej opcji?

Cytat z forum innej marki :wink:

"Ja przy wymianie miałem podłączone dodatkowe źródło zasilania przez gniazdo zapalniczki.

Wystarczy na czas wymiany,przed zdjęciem klem podłączyć napięcie z innego akumulatora(rownolegle + do + i minus do minusa) i wtedy zdjąć klemy ze starego,podłączyć nowy ,odłączyć ten do podtrzymania napięcia i nie ma problemu"

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz podłączyć masz tam tylko jedną kostkę do podłączenia taką niebieską wyłącz, radio zapłon, wyjmij kluczyk ze stacyjki i śmiało podpinaj. Zasilanie zmieniarki jest z radia i do momentu włączenia radia na złączu zmieniarki nie ma prądu dopiero jak włączysz radio to pojawia się tam napięcie

Czyli jak będę się zabierał do instalacji tej zmieniarki to po prostu w takich etapach:

1. Wyłączyć radio

2. Wyłączyć zapłon

3. Wyjąć radio (Mam nadzieje, że pilniczki do paznokci zdadzą egzamin :naughty:)

4. Podłączyć kostkę zmieniarki pod radio

5. "Wepchnąć" radio na swoje miejsce

6. Włączyć zapłon

7. Włączyć radio

I cieszyć się dodatkowym gadzetem w samochodzie. Dobrze rozumiem? :decayed:

EDIT:

Nie odłączałem akumulatora, odłączałem tylko czarną kostkę (nie wiem w sumie od czego ona jest), po podłączeniu ponownym radio nie chciało kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zasilanie zmieniarki jest z radia i do momentu włączenia radia na złączu zmieniarki nie ma prądu dopiero jak włączysz radio to pojawia się tam napięcie

No nie do końca.

Na złączu zmieniarki jest też wyprowadzony stały plus aby można było wyciągać płyty ze zmieniarki na wyłączonym radiu.

Nie zmienia to faktu że można robić operacje pod zasilaniem.


Nie odłączałem akumulatora, odłączałem tylko czarną kostkę (nie wiem w sumie od czego ona jest)

Hehe właśnie na niej jest zasilanie radia więc niepotrzebna dywagacja czy miałeś odłączać aku czy nie.

W każdym razie już wiesz że w twoim aucie to radio nie będzie pytać o kod, nieświadomie właśnie to sprawdziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, w między czasie myślałem tylko o tym kodzie, aby nie było trzeba wprowadzić ;) Bo trzeba byłoby znowu kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...