Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kontrolka Air Bag

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Dzisiaj podczas jazdy (normalnie 60-70 km/h) zapaliła mi się kontrolka Air, później zgasła, znów się zapaliła.

Czy jest możliwe, że to od temperatury i np. jak zagrzałem samochód to gdzieś sie skropliła woda?

Dodam, że na chwile obecną nie mam możliwości podpięcia kompa.

Opublikowano

Bez kompa ani rusz.

Tak to tylko wróżenie zostaje.

Opublikowano
  • Autor

Tak myślę, żeby poruszać wtyczkę, ale czy nie narobię więcej marazmu.

Opublikowano

Najlepiej wpierw podpiąć komputer i zobaczyć która poducha/czujnik zgłasza problem.

Opublikowano
  • Autor

Ok, załatwiłem sobie na czwartek podpięcie. Napiszę co ustaliłem.


Miałem 2 błędy:

01222 - Crash Sensor Side Airbag Passenger Side (G180)

012 - Electrical Fault in Circuit

01222 - Crash Sensor Side Airbag Passenger Side (G180)

011 - Open Circuit - Intermitten

Po skasowaniu, ciągle zostaje cały czas:

01222 - Crash Sensor Side Airbag Passenger Side (G180)

012 - Electrical Fault in Circuit


Gdzie szukać przyczyny? Wtyczka, kable, sam czujnik?

Opublikowano

Otwórz maskę. Przy lampie z prawej strony (strona pasażera) jak dobrze kojarzę jest żółty wtyk/czujnik.

Odepnij akumulator. Wyjmij wtyczkę z czujnika, psiknij specyfikiem o nazwie Kontakt. Wepnij, podepnij aku, skasuj błąd i zobacz czy znów się zapali AirBag.

Jak się zapali to ponów procedurę ale dodatkowo styki pilnikiem delikatnie muśnij. U mnie te styki zaśniedziały i nie łączyły prawidłowo.

Tylko się zastanawiam czy ten błąd, a raczej czujnik G180 to jest właśnie ten przy lampie. Musiałbyś sprawdzić w googlu. Bo ja ręki nie dam sobie uciąć. Ja za pierwszym razem namierzyłem, ze to właśnie ten i jak drugi raz mi się AirBag zaświecił to w ciemno poprawiłem znów styki i od 3 lat (odpukać) spokój.

Opublikowano
  • Autor

W googlu piszą, że jest w okolicy fotela pasażera.

Opublikowano

No to pierwsze co to ja bym się do niego dobrał i wpierw właśnie te styki sprawdził.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za zainteresowanie.

Ma ktoś link do instrukcji, jak rozebrać bok (plastiki), żeby sie dostac do tego?

Opublikowano

Pod fotelem masz żółta wtyczkę.

Opublikowano

No tak, ale jak wypniesz wtyczkę pod fotelem to AIR BAG sam nie zgaśnie, trzeba kasować błąd VAGiem.

Opublikowano

u mnie kontakt spray załatwił sprawę na jakiś tydzień.

Później mechanior wymienił kable i po problemie

Opublikowano

Czemu piszecie mu bzdury że pod fotelem.

Pod fotelem to jest wtyczka od poduszki a jemu wywala błą sensora który jest na słupku środkowym na dole.

Żeby się do niego dostać musi zdjąć plastiki z tym że ostrożny bym był z tym czujnikiem bo uwalony (najczęściej zalany wodą ) już nie jednemu odpalił poduszki...

Edytowane przez Robero321

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.