Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usunięcie drgań silnika podczas ruszania


honcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b7 2.0 tdi BLB . W moim samochodzi problem jest taki że podczas ruszania przy 1800 obrotów strasznie silnik drży a podczas postoju się trzęsie borykam sie z tym problemem już długo lecz nie umie temu zaradzić . Chciałem juz sprzedać te auto lecz nie ma chętnych . Znacie może kogoś na ślasku kto by sprostał temu zadaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drgań na postoju można powiedzieć , że w tym silniku to norma. U mnie jest to samo, a na kompie wartości mam wręcz idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest problem z generowaniem równej mocy na cylindrach, przy ok 1600 obr/min przestaje działać mechanizm korekcji wyrównujący bieg silnika i właśnie wibracjami podczas przyspieszania się to obawia :hi:

Jeżeli silnik nie ma problemów z kompresją na którymś garku, to logi grup 013, 018 i 023 , robione na biegu jałowym od momentu uruchamiania silnika i przez kilka minut po uruchomieniu, a potem następne po rozgrzaniu silnika też przez kilka minut , dają możliwość w miarę dokładnego zlokalizowania przyczyny problemu :hi:

W 70 % przypadków winne są uszczelniacze pompowtrysków i po logach widać nawet na którym cylindrze :P

Pozostałe trzydzieści procent to po równo albo wina pompowtrysku ( przeważnie 1 sztuki :naughty: ) albo zużytych gniazd pompowtryskiwaczy w głowicy ......

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre 16V mają taką urodę, że przy obrotach ok. 1200-1800 rpm ( w zależności od jednostki) na biegu jałowym pracują delikatnie kulejąc pomimo pełnej sprawności...


Witam posiadam audi a4 b7 2.0 tdi BLB . W moim samochodzi problem jest taki że podczas ruszania przy 1800 obrotów

ruszasz z 1800 rpm?

wrzuć filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...