Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebny magik AEB/ogromne spalanie


spid1261

Rekomendowane odpowiedzi

Wymien czujnik wody, jest uwalony, ten od ECU.

Kup ori w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym co jest z tyłu silnika co są dwa (przy samochodzie z klimatyzacją) jak dobrze pamiętam to chyba niebieski był tak czy czarny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski Panie.....na bank amsz uwalony......tylko ORI..wiem co mowie!!!...czasami wystepuja w kolorze zielonym...generalnie auto na uwalonym ebdzie mulowaate,bedzie kopcic benzyna,ciezko zapalac,wariowac na obrotach itd......ten czujnik odpowiada za mieszanke paliwa a mowia dokladniej za ssanie....dodam jeszcze ze koszt ORI faszytowski mnie wyniosl 43 Zl wiec nie warto pierTolic sie z zamiennikiem za 35 a jak bylo u mnie i u wiekszosci zamienniki potrafaia cuda oTpierTalac...tylko i wylacznie ORIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!...pyzydyry kuzwa

Edytowane przez zwalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to chyba na targu kupiłeś ten czujnik bo u mnie w ASO kosztuje 162zł więc nie wiem jak to możliwe, że zapłaciłeś 43pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge Ci wyslac taki nowy ORI....dolacze paragon .....specjalnie przejade sie do zaprzyjaznionego sklepu....czasami nie czaje czemu po takie duperele jezdzicie do aso....za duzo kasy w portfelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kasy właśnie jest nie za dużo ;) robiłem dziś pomiar według tego filmiku



Tylko tyle że w bloku 003 nie posiadam takiej temperatury co jest na filmiku w ogóle jest inaczej jakoś chyba mam przepływkę na 003 i tam temp (*throttle angle) wynosi 81*... natomiast drugi czujnik w zakładce czujniki w bloku pomiarowym 007 miałem temperaturę 84*C na zegarach miałem 90*C więc już nie wiadomo jak ogarnąć temat...

Jak masz oryginał na 100% za taką kasę to ja poproszę ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge Ci wyslac taki nowy ORI....dolacze paragon .....specjalnie przejade sie do zaprzyjaznionego sklepu....czasami nie czaje czemu po takie duperele jezdzicie do aso....za duzo kasy w portfelu?

Kolego mógłbyś wstawić numer tego czujnika co kupujesz i zdjecie opakowania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge Ci wyslac taki nowy ORI....dolacze paragon .....specjalnie przejade sie do zaprzyjaznionego sklepu....czasami nie czaje czemu po takie duperele jezdzicie do aso....za duzo kasy w portfelu?

Kolego mógłbyś wstawić numer tego czujnika co kupujesz i zdjecie opakowania???

hah zdjecie opakowania:D:D:D czujnik mam w silniku i nie wiem czy mi sie chcce go specjalnie wyciagac ale......ale mysle ze moge to dla Ciebie zrobic...jutro bede dlubal w aucie to rpzy okazji zrobie Ci fotke...i tak jak wspomnialem bez problemu moge Ci/wam wyslac takie oczywiscie po cenie sklepowej(a mam nawet znizke lekka bo szef to dobry znajomek i nie kroi ludz(zreszta prowadzi go juz kolo 20 lat a klientow cala masa)...jedno wiem na pewno -nie sciemniam bo niby poco? u mnie dziala jak trzeba....po wymianie z zamiennika za 28zl(za taka kwote mi sprzedano zamiennik) na ten o ktorym ejst mowa oryginalny faszystowski za 43 nawet silnik odzyskal moc a odpala az milo....pyzydyry

Nie kasy właśnie jest nie za dużo ;) robiłem dziś pomiar według tego filmiku

Tylko tyle że w bloku 003 nie posiadam takiej temperatury co jest na filmiku w ogóle jest inaczej jakoś chyba mam przepływkę na 003 i tam temp (*throttle angle) wynosi 81*... natomiast drugi czujnik w zakładce czujniki w bloku pomiarowym 007 miałem temperaturę 84*C na zegarach miałem 90*C więc już nie wiadomo jak ogarnąć temat...

Jak masz oryginał na 100% za taką kasę to ja poproszę ;))

ori niemcoski mi siedzi w silniku i za taka kwote go kupilem nowy w sklepie u znajomego..jak chcesz to Ci taki wysle a w tej cenie co piszecie to masz takie nawet 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam miałem AEB w A6 tez kosmos spalanie.. wymiana czujnika załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro takie ORI po 25zl chodza

dobrze...mysle ze konczymy rozmowe.......odsylam do ASO

Prosto z Chin, raz kupiłem, dzieki.

DEV przyjacielu ja mowie o niemco0skich a nie alledrogo.pl

Edytowane przez zwalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie pytałem u siebie na całym mieście w Lublinie o ten czujnik są same zamienniki od 25pln do 120pln niektórzy gwarantują, że są perfekcyjne jak oryginał ale powiedz Joli, Jola głucha to Cię wysłucha.... oryginały tylko i wyłącznie w ASO w Audi 162pln w Skodzie 163pln do tego po moim VIN wychodzi, że mam czarny fabrycznie montowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj numer tego czujnika to kupie taki sam.. ori czujnik jakiego koloru jest bo u mnie niebieski jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w ASO taki jaki mam czyli czarny 4 pionowy G62 (z lewej strony) bo niebieski mam ale 2 pinowy (z prawej strony) i to jest prawdopodobnie G2

Mam identycznie jak na tym obrazku lewy G62 czarny prawy G2 niebieski

http://sprzedajemy.pl/czujnik-temperatury-przewody-audi-a4-b5-passat,17279222

Edytowane przez spid1261
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to tylko kolor obudowy na to wychodzi.....u mnie lewy byl niebieski a prawy czarny(jest nadal)...nowy faszystoski kupilem zielony i wsadzilem w silnik i tak jezdze i odpalam i zapierTalam i leje PB i przyspieszam i naciskam hamulec jak trzeba i wogle wszystko robie z tym zielonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

czyli to tylko kolor obudowy na to wychodzi.....u mnie lewy byl niebieski a prawy czarny(jest nadal)...nowy faszystoski kupilem zielony i wsadzilem w silnik i tak jezdze i odpalam i zapierTalam i leje PB i przyspieszam i naciskam hamulec jak trzeba i wogle wszystko robie z tym zielonym

dokładnie tak jak mówisz ja kupiłem przed chwilą niby niebieski ale tylko w komputerze bo na żywo jest zielony, spotkałem się z opinią w Skodzie że niebieskie to już przeżytek i już ich nie robią przynajmniej oryginalnych.
Poczekam aż przestygnie silnik i zabieram się za wymianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to tylko kolor obudowy na to wychodzi.....u mnie lewy byl niebieski a prawy czarny(jest nadal)...nowy faszystoski kupilem zielony i wsadzilem w silnik i tak jezdze i odpalam i zapierTalam i leje PB i przyspieszam i naciskam hamulec jak trzeba i wogle wszystko robie z tym zielonym

he dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmieniony, odpaliłem go na 10min silnik był delikatnie ciepły i po ok 6-7min złapał 60* temperatura na dworze -6*C więc już chyba szybciej niż na poprzednim, ok 20 wyjadę polatać zagrzeje dobrze i dam znać czy się zmieniło czy coś nie tak, zaraz jeszcze z Vagiem podejdę zobaczę czy żadnych błędów nie wywaliło bądźmy dobrej myśli ! :D


Na Vagu nie ma żadnych błędów, samochodem zrobiłem już 120km czego w trasie 80km temperatura trzyma się rewelacyjnie szybko się nagrzewa oraz non stop trzyma równiutkie 90*C.
Jeżeli chodzi o spalanie to nie wiem czy się poprawiło. W mieście jazda normalna, na trasie 110-120km/h miałem równiutkie 1/2 po przejechaniu 120km wskazówka spadła na pierwszą kreskę zaraz za 1/2 hmm jeśli będzie kiepsko to zrobię pewnie jeszcze na tym z 80km a jeżeli będzie dobrze no to myślę, że na połowie baku czyli 25L w trybie 3/4 miasto 1/4 trasa powinienem zrobić ze 250km ?

Jeżeli chodzi o kopcenie z wydechu nadal jest tak jak było być może to wina tego że nie ma kata i temperatura jest ciągle -5 do -12 myślę że jeszcze ze 3-4 dni i zobaczymy ile w baku zostanie.

Edytowane przez spid1261
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...