Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu chłodzącego ze zbiornika po otwarciu korka silnik BFB 1,8 t 163KM WEBASTO


kulpios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie rozwiązałem problem Jak w temacie...

Mam instalacje gazową i webasto podczas mrozów urchomiłem webato wszystko extra cieplutko etc.

Po zakończeniu zauważyłem wzrost ciśnienia w zbiorniczku .

Morał jeśli masz webasto i instalację gazową STAG 4 nie wolno uruchamiać ogrzewania postojowego...

Szukałem tu odpowiedzi ale nie znalazłem dlatego o tym piszę...Pozdrowienia dla wszystkich - :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń kolego temat, bo też mam webasto i instalację gazową (co prawda inną), ale bardzo ciekaw jestem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy webasto nie jest wyposażone w elektryczną pompę płynu chłodzącego? Może się mylę, ale przecież webasto ogrzewa płyn w układzie chłodzenia. Skoro jest pompka to i wiadomo, że ciśnienie w układzie musi wzrosnąć.

I nie chce się czepiać ale STAG 4 to tylko model sterownika, a nie cała instalacja :P

Edytowane przez marasekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ma pompkę, i sprawdzałem podczas pracy webasta, gdy już wszystko było nagrzane i w żadnym stopniu ciśnienie nie wzrasta.

Dlatego próbuje dowiedzieć się, co autorowi nie bangla, że mu płyn wywala... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydawało, że jakiś wzrost ciśnienia musi nastąpić, skoro obieg jest zamknięty :) Ale skoro kolega ma webasto to ma wiedze z życia wziętą :) ja znam tylko teorie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest elektyczna pompka płynu chłodzącego bo podczas pracy nagrzewnicy silnik nie pracuje dlatego z autami z webasto jest aku 85 Ah. Widocznie wpięta instalacja gazowa powoduje ze ograniczony jest przepływ płynu i tak sie dzieje ciekawi mnie czy na to można jakoś zaradzić i czy ktoś to przerabiał...
Do tego szfankował mo jeszcze wskaźnik temperatury raz zimno za chwilę norma 90, jak i wyłanancza sie instalacja gazowa piszczy i mruga konrtrolka...po wszystkim przejechałem ok 100km. Po przejechaniu dolałem ok 1l płynu i ok. Od tamtej pory webasto nieużywane i wszystko w normie.

Edytowane przez kulpios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak jak już napisałem, mam webasto mam instalacje i u mnie nie występuje opisany przez Ciebie problem, a webasta używam codziennie. Na pewno prawidłowo zamontowana instalacja, nie powoduje ograniczonego przepływu, więc szukaj u siebie usterki, bo opisane objawy wskazują, na zapowietrzający się układ chłodzenia. Przyczny mogą być różne, np. wyciek płynu, uszkodzony parownik, uszkodzona uszczelka pod głowicą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że instalacja lpg nie ma tu żadnego znaczenia. Jeśli już to sposób jej montażu.

Albo jeszcze inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo normalnie nie ubywa płynu i auto grzeje jak należy wskażik temperatury też norma; tylko po tym jak webasto było uruchomione robi się ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym... Poszukam usterki w instalacji gazowej może tam tkwi błąd. Dzięki za opinie w tej kwestii. Jak ogarnę temat napiszę. ;) Spróbuję jeszcze uruchomić webasto i wyłączyć instalację gazową tak by się nie przełączało na gaz może będzie ok...

Edytowane przez kulpios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bata niema jeśli ubywa to jest wyciek .Szukaj☺

No chyba że uszczelka ale to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka po głowicą ok ; po przełączeniu auta na benzynę webasto grzeje ok nic sie nie dzieje. Wyglada na to ze źle wpięta jest instalacja gazowa i podczas pracy webasto nagrzewa sie także parownik do gazu...Odwiedzę gościa od instalaci lpg i temat rozwiązany. The end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...