Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda AC a nie seryjne czesci?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem ostatnio nie grozna kolizje z psem na drodze niestety(albo stety) nie przezyl.

ale wracajac do tematu mam uszkodzony zderzak(popekal) halogeny (wpadly do srodka) grill kratki, tablica rej, i jakies tam oslony.

czekam na policje az zamknie sprawe bo szukaja wlasciciela.. :facepalm: A moje pytanie brzmi czy jak dojdzie do szacowania szkody z AC to jak mialem np.ori Grill od S4 i kratki to czy wycenia mi tez na takie czy na ori grill?? czy jak mam pogieta tablice moge sie upomniec o nowa?? na co mam zwrocic uwage o co sie upomniec?? Prosze o pomoc jestem zielony?? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkody z AC rządzą się swoimi prawami. To ubezpieczyciel dyktuje warunki (zapisy w umowie). Zasada jednak jest jedna, jeśli uszkodzeniu uległ zderzak od S4, to taki sam powinien zostać przyznany. Najprawdopodobniej będzie to zamiennik. Zwykle tylko do 6 lat szkody likwidowane są na częściach oryginalnych. Przy szkodzie z OC takiego warunku nie ma (gdyby to więc był pies gospodarski, to możliwe byłoby dochodzenie roszczeń z ubezpieczenia rolnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Z AC więc za dużo nie masz się o co upominać .

Jedynie o to co masz zapisane w OWU.

Generalnie lepiej jest mieć szkodę z OC sprawcy bo jest to regulowane ustawa a szkoda z AC umową w której zapisy zazwyczaj są nie korzystne dla poszkodowanego czyli dla Ciebie.

Zajrzyj tam i poczytaj dowiesz się odpowiedzi na większość pytań które chciałeś zadać a na które nie dostaniesz odpowiedzi bo warunki OWU są różne w zależności od ubezpieczyciela oraz pakietu jaki wykupiłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogolnie wykupiel full opcje w generalli kupowalem u nich oc i ac juz 3 lata ale szkode mam dopiero teraz. i chcialbym wlasnie wiedziec jak przyjdzie rzeczoznawca na co zwrocic uwage. bo mysle ze wlasciciel psa raczej sie nie znajdzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócić uwagę możesz jak dostaniesz papier z wyszczególnieniem co i za ile..

Jeśli chcesz żeby to zrobił dobrze najlepiej żeby oględziny były na jakimś warsztacie gdzie z samochodu zostanie przynajmniej zdjęty zderzak aby mógł dobrze ocenić uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależny jaki ubezpieczyciel , w link 4 wyceniają na podstawie vin, wiec jako zwykły zderzak, chyba ze sobie doubezpieczysz dodatkowe niestandardowe elementy.

odnośnie zamiennik/oryginał to zależny czy występują do tego modelu zamienniki do a8 d3 z 2003 roku nie ma zamienników zderzaków wiec mi wyceniali oryginał bez amortyzacji bo taka opcje wykupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...