Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] 195 czy 205 na 15"?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oto jest pytanie ;) Co prawda caly czas sie jeszcze zastanawiam czy nie kupic zimowek do moich 17" alu, ale sporo osob odradza taka opcje :(

Poniewaz mam stare 15" ori alu, najprawdopodobniej kupie zimowe kapcie wlasnie do nich.

No i zastanawiam sie... co bedzie lepsze:

195/65/15

205/60/15

205/65/15

?

Help ;)

Opublikowano

195/65/15 na zimę węższe

Opublikowano

195/65/15 :good:

Opublikowano

no 100% kup węższe a wyższe na zimę się tak robi .Węższe opony mocniej wbijają się w śnieg.

Opublikowano
  • Autor

Tak, ale 205/65 beda wyzsze niz 195/65. A biorac pod uwage, ze nie liczac weekendow i urlopow jezdze glownie po miescie, moze 205 byloby lepszym rozwiazaniem? Z tym, ze roznica w cenie znaczna - przy UG7+ 205 vs. 310 zl/szt

Opublikowano

195/15/65 - tak jest nominalnie w ksiazce serwisowej i na naklejce w aucie

nie kombinuj

Opublikowano

195/65/15

Opublikowano
  • Autor

195/15/65 - tak jest nominalnie w ksiazce serwisowej i na naklejce w aucie

W ksiazce i na naklejce mam takie opcje:

215/55/16

235/45/17

205/55/16

205/65/15

205/60/15

195/65/15

...wiec te podane przeze mnie jak najbardziej sa rekomendowane przez producenta. Pytanie, ktora bedzie najbardziej optymalna do zimowo-miejsckich warunkow. Ale jak widze 195 ma sporo fanow ;)

Opublikowano

Bo na zimę lepsze są węższe opony.

Opublikowano

Ja bym brał 205 :wink4:

Opublikowano

ragga - Ty to wariat dopiero jestes :decayed:

Opublikowano

ja zakupilme 195 na 15'' , ale jeszce nie wiem jak beda wygladac bo nie przekladalem :wink4:

ale 205 odpada lepiej wezsze

Opublikowano

Bierz 205.

195/65 na śnieg są oczywiście lepsze, bo się bardziej wgryzą, tylko gdzie ty uświadczysz w W-wie śniegu?

(Ja w tamtym roku nie widziałem, nawet w górach moje OOOO śnieg poczuło tylko na parkingu pod stokiem).

Zimówka generalnie gorzej hamuje na suchym lub mokrym, więc jeśli dasz szersza (tj. 205), to hamowanie będzie lekko lepsze niż na 195 (szersza).

Sam kupiłem w tamtym roku 195/65, ale teraz już bym brał szersze.

Opublikowano

na mokrym lepiej odprowadza wode wezsza opona mniejsza powierzchnia styku .

Opublikowano

195/65/15 bedą :good:

Opublikowano

Tez mam w B6 195/65/15. Zamówiłem na nie nowe Dunlopy WS 3D zobaczymy co to warte :naughty:

Opublikowano

Bierz 195/65/R15, sam mam takie i jestem zadowolony :good:

Opublikowano

Ja mam 205 i jest ok

Opublikowano
  • Autor

No to juz kurcze nie wiem.... wybieram miedzy:

PIRELLI WINTER 210 SNOWSPORT 205/60/15

Goodyear UltraGrip 7+ 195/65/15

Pewnie na Goodyear'ach sie skonczy.

Opublikowano

jak dla mnie GOODYEAR jest bardzo dobry w tym roku . sam kupilem niestety jeszce nie testowane, ale znajomy polecal mi wlasnie te gumy (akurat nie mial w tym interesu) + testy opon raczej tez sklanialy mnie do tego wyboru , bardzo wywazona opona - sucho , mokro, snieg.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.