Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Poblemy z migającą lampką świec


Egonzg66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,prawie trzy miesiace mineły jak kupiłem A4 B7 1.9TDI silnik BKE,zaczeło się od wody która dostała się przy myciu auta karcherem na myjni przez popękany plastik podszybia i osłonę od komputera która równiez była peknięta i urwana była uszczelka.Najpierw zaczeły mi mrugać lampka esp i swiec zarowych i auto wchodziło w tryb awaryjny i nie można było jechać,stałe obroty silnika ok.1200obr/min,wysuszyłem i wydmuchałem trzy kostki pod komputerem,wygrzałem suszarką,złożyłem i problem zniknął.Ale to nic,gdy przyszły mrozy po sylwestrze w garażu nie ogrzewanym przy domku miałem ok.-9stopni,wszedłem rano do garażu a tu się jeszcze ledwo swieciły swiatła STOP i aku było na wyczerpaniu,po nacisnięciu pedału hamowania swiatła zgasły ale aku wyczerpane.Nie wiedziałem co się dzieje i dlaczego tak sie stało,zakupiłem nowy aku zamontowałem i na drugi dzień rano wchodzę do garażu to samo,świecą się swiatła STOP i bateria na wykonczeniu.Postanowiłem z kolegą mechanikiem który też zabardzo nie wiedział o co chodzi wymienić czujnik świateł STOP,zakupiłem takowy zamiennik firmy MEYLE i zamontowany został,czy problem ze swiatłami STOP znikną nie wiem jeszcze bo nie ma mrozu ale dzis zaczeła mrugać lampka grzania świec,czy to może mieć coś wspólnego z czujnikiem wymienionym na nowy czy to jest następny nowy problem,załamuje mnie od początku to auto,proszę o poradę co to może się dziać?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wyczyść przekaźniki w podszybiu, wymień obudowe bo teraz przy takiej pogodzie będzie dostawała się tam wilgoć. No i będą problemy. Kup jakiś preparat do elektryki do styków i wszystko wyczyść i wypsikaj preparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to podłącz auto pod kompa i napisz jakie dokładnie błędy znajdziesz w sterowniku silnika :naughty::hi:

Potem je skasuj, pojeździj troszkę i sprawdź jeszcze raz które powróciły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć się dostaję i elektryka świruje. Wciągni kompa i przepatrz wszystkie styki, przekaźniki, wymień obudowę lub ja zabezpiecz przed dostaniem się wody. Sprawdź spływy czy nie są zatkane. Przerabiałem to samo :P z tym że upaliły mi się przekaźniki na czarno :P jeszcze trochę bym pojeździł to komputer bym mi się spalił :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to podłącz auto pod kompa i napisz jakie dokładnie błędy znajdziesz w sterowniku silnika :naughty::hi:

Potem je skasuj, pojeździj troszkę i sprawdź jeszcze raz które powróciły :)

dzięki bardzo

Wilgoć się dostaję i elektryka świruje. Wciągni kompa i przepatrz wszystkie styki, przekaźniki, wymień obudowę lub ja zabezpiecz przed dostaniem się wody. Sprawdź spływy czy nie są zatkane. Przerabiałem to samo :P z tym że upaliły mi się przekaźniki na czarno :P jeszcze trochę bym pojeździł to komputer bym mi się spalił :).

dzięki bardzo,osłony zamówione,będę sprawdzał po kolei pozdrawiam

Po pierwsze, to podłącz auto pod kompa i napisz jakie dokładnie błędy znajdziesz w sterowniku silnika :naughty::hi:

Potem je skasuj, pojeździj troszkę i sprawdź jeszcze raz które powróciły :)

dzięki bardzo za wiadomość,dowiedziałem się że przy wymianie czujnika na zamiennik tak się będzie nistety działo,muszę orginał zamówić,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jak podepniesz auto pod kompa i pokaże ci różne błędy to nie wymieniaj wszystkiego pokolei bo to wina wilgoci, musisz to porządnie osuszyć każdy pin we wtyczce przeleciec mini pilniczkiem i dokładnie uszczelnić miejsce styku obudowy komputera z blachą

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powymieniałem osłony na nowe,dodałem osłonę całą na podszybie,wszystko wysuszyłem i jest git,od tamtej pory nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...