Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dławienie się silnika


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją B8, problem pojawia się tylko w zimie przy stosunkowo niskich (mniej wiecej ponizej +10stopni) temperaturach. Mianowicie po uruchomieniu samochodu np po nocy stania jak jade nim po np 2 minutach grzania i przykładowo chce go delikatnie mocniej przycisnąć silnik zaczyna się dławić tak jakby paliwa nie dostawał i przyspiesza i muli, przyspiesza, muli i tak na zmiane, zachowuje sie tak dopoki nie przejade ok 10km, tzn jak sie dobrze nie zagrzeje, potem problem ustaje. W lato problem nie występował. W czym moze byc problem ? Komputer nie pokazuje zadnych błędów ani na FIS ani VCDS

Edytowane przez nedwed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwadrian, filtr paliwa nie mial by znaczenia czy na zimnym czy cieplym. Kodzak, w jaki sposob sprawdzic wtryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vcds są bloki pomiarowe może to nie jest na 100% wiarygodne ale warto to spr. Jedź do kogoś kto ma vcds i Ci to sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem vcds i wszystko w porzadku. Jakies inne sugestie ? Czy moga swiece miec na to wplyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece raczej na pewno nie mają na te objawy wpływu, one jedynie mogą wskazywać na ciężki rozruch przy dużych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy w Audi Q5 z takim samym silnikiem. Przebieg 100 tys objawy wg serwisu to paliwo. Po zakupie samochodu nie wiem co było zatankowane, samochód szarpał jak był zimny. Po zatankowaniu dobrego paliwa szarpanie prawie ustało. W międzyczasie wymieniłem filtr paliwa . Teraz chce wyjeździć zbiornik i zalać dobrego paliwa i zobaczymy. Podejrzewam że w zbiorniku było letnie paliwo i wytrąciła się parafina.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki objaw jest juz od kilkudziesieciu tankowan :) Jedynym czynnikiem determinujacym cz objaw wystapi czy nie jest niska temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankujesz na jednej stacji może kombinują coś z paliwem. Jak u mnie problem nie ustąpi, oddaje do ASO. W necie jest opis Skody Superb, gdzie identyczny problem był związany z uszkodzonym wtryskiem, na pierwszym cylindrze.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja leje na roznych stacjach :) ok, czyli generalnie wtryski do roboty. Jak zdiagnozowac ktory moze byc felerny ? Pytanie jeszcze mam, jesli kupie wtryski, jeden widze nowy 900zł to wystarczy ze je po prostu wymienie czy trzeba je jakos adaptowac komputerem ?

Edytowane przez nedwed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem samochód z ASO i okazało się, że za szarpanie winny był wtrysk na pierwszym cylindrze. Po wymianie wtrysku wszystko wróciło do normy.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja leje na roznych stacjach :) ok, czyli generalnie wtryski do roboty. Jak zdiagnozowac ktory moze byc felerny ? Pytanie jeszcze mam, jesli kupie wtryski, jeden widze nowy 900zł to wystarczy ze je po prostu wymienie czy trzeba je jakos adaptowac komputerem ?

Pisales ze diagnozowales wtryski i byly w porzadku, to byly czy nie? Po wymianie wtryskwiaczy nalezy ich kody IMA wbic do sterownika silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam identyczne objawy ale dodatkowo drga mi silnik i buda na biegu jałowym a na kompie wyskoczył bład zaworu regulacji cisnienia paliwa. silnik 2.0 tdi 143 km

wartosci wtrysków:

cylinder 1 : -0,15

cylinder 2 : -0.65

cylinder 3: 0.00

cylinder 4: 1,75

zawor regulacyjny cisnienia paliwa : 22,93% lecz gdy wartosc cylindra 4 spada na 0.20 wartosc automatycznie spada na 11,00%

Edytowane przez KADIB8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na cylindrze 4 korekcja kosmos, zakladam ze to na zimnym taka korekcja? Jak tak to jakie masz na cieplym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...