Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady na temat dysku, chce kupic o pojemnosci ok 2TB, brac zwykly czy hybryde i jakiej firmy?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ostatnio 1TB z xcom ADATA i jestem zadowolony,jeśli chodzi o cenę jak i transfer.

Dysk w metalowej obudowie,niebieski to i wygląda fajnie.

Edytowane przez boguc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega pewnie szuka dysku wewnętrznego wiec bierz hybryde,nie ma porównania w wydajności, brał bym seagate albo wd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły, hybryda daje niewielki przyrost prędkości a zwiększa koszty. Weź któreś WD a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o zestawie: sdd na system i drugi zwykly na reszte?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.

Potrzebuję osobny dysk na instalację systemu + wszelakich dodatkowych programów systemowych. System Win7 Ultimate 64bity. Dysk w jakiej technologii mogę podłączyć do płyty Gigabyte GA-MA790XT-UD4P by było szybko i cicho? Jakiej pojemności dysk wystarczy?


Komp składany na początku 2010 roku więc technologie się pozmieniały, a nie jestem z tą branżą na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie na płycie masz sata II, więc każdy ssd będzie dobry (dyski ssd do pełnej szybkości potrzebują sata III, ale jest to kompatybilne wstecznie), Ja używam kingstona ssdNow v300 oraz HyperX Savage i jestem zadowolony. Co do hałasu to dyski ssd działają "bez dźwięcznie", bo nic się w nich nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to o konkretnych modelach ssd trzeba poczytać, bo cyferki w specyfikacjach na temat szybkości odczytu/zapisu często są fikcją, a wynikają od sposobu ich testów np. kingston chwali się że ich dysk ssdnow ma szybkość zapisu 450 MB/s, a szybkość odczytu 450 MB/s. A ja jak testowałem go u siebie to co do prędkości odczytu można powiedzmy im zaufać, to co do szybkości zapisu można dywagować bo u mnie wyszło np. ok. 350mb/s, a zależne jest to od sposobu jego testowania.

Niezależnie od tego, to jak zmienisz zwykły dysk talerzowy na dysk ssd to odczujesz naprawdę dużą poprawę w szybkości.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki cyferkami podejrzewam ze w tym przedziale cenowym predkosci powinne byc podobne i dlatego chce sie zorietowac czy brac konkretnie ten model z linku powyzej czy cos innego,dodam ze dysk potrzebuje do komputera stacjonarnego

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się nic doczytać na temat długości gwarancji, a dyski ssd czasami ulegają awarii, wiec warto by gwarancja była w miarę długa. Ja zanim kupowałem dysk dla siebie z nikim na ten temat nie gadałem, a później okazało się że jeden z moich kumpli dysk kingston sddnow wymieniał dwa razy bo miał problem z odczytem/zapisem. Podobno problem dotyczył tylko dysków 128gb, ja kupiłem 250gb i mam nadzieje ze nie będę miał z nim problemów.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki cyferkami podejrzewam ze w tym przedziale cenowym predkosci powinne byc podobne i dlatego chce sie zorietowac czy brac konkretnie ten model z linku powyzej czy cos innego,dodam ze dysk potrzebuje do komputera stacjonarnego

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Bierz na system Kingstona Savage 128GB, mam jeszcze w laptopie poprzednią serię HyperX i mogę z czystym sumieniem polecić tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robberto:

Wg mnie SSD na system + HDD na reszte to jedyne słuszne rozwiązanie, szczególnie, że jedno i drugie jest tanie jak barszcz :P SSD polecam dobrych marek tj. wg mnie Kingston/ Samsung/Plextor( ten szczególnie w wersji na złącze M2)

W domu mam Samsunga 840Evo 256GB i jestem mega zadowolony, a w pracy ten sam tylko 128GB + w obu przypadkach do tego HDD na dane. Nie polecam GoodRam i innych takich tanich wynalazków, nie potrafią się potem dogadać nawet z nowym sprzętem... Że o deklarowanych prędkościach nie wspomnę. To jest inwestycja na lata więc ja bym tą niecałą stówkę różnicy w cenie przebolał, do następnego, nowszego kompa też się może przydać ;)

afroo.

Płyta ma SATA 3.0 tak więc jak wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afroo.

Płyta ma SATA 3.0 tak więc jak wyżej ;)

kolego gdzie wyczytałeś, że płyta kolegi afroo posiada SATA w wersji III, bo w specyfikacji tej płyty znalazłem tylko informację, że SATA posiada przepustowość 3Gb/s, a jeśli tak jest to jest to SATA w wersji II. SATA III ma przepustowość 6Gb/s

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam stara plyte sata II ktora zamierzam niebawem wymienic

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam stara plyte sata II ktora zamierzam niebawem wymienic

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

ze swojej strony zaproponował bym dysk HyperX Savage, u mnie działa już chwile i sprawuje się dobrze, o dysku Intenso nie mam zdania bo nie miałem z nim do czynienia

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem wiec za kilka dni opowiem co i jak

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc reasumując, wg Waszych podpowiedzi wybrałem coś takiego http://proline.pl/?p=SHFS37A%2F120G

Potrzebuję tylko jeszcze Waszego potwierdzenia, że będzie to dobry wybór i podejdzie do mojej płyty i zamawiam sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...