Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b6 prosba o analize korekcji pompowtryskiwaczy vcds


Prosektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z chyba pompowtryskami chodzi o to ze na wolnych obrotach siedzac za kierownica wyczuwalne jest szarpniecie silnika co jakis czas. Mam tutaj kilka zdjec zrobionych na vcds i co byscie mi poradzili, bo widze ze na 4 cylindrze dzieje sie cos nie tak ? ale nie jestem pewien czy to wina jest 4 pompowtryska bo z tego co slyszalem to pompowtryski sie uzupelniaja wzajemnie i teraz ktorego wyjmowac i czy wyjmowac? mowia wam cos te zdjecia?

1 zdjecie

fqysmx8aw5wc.jpg

2 zdjecie

febcaqlzphx7.jpg

3zdjecie

9207h77ho52g.jpg

4zdjecie

imukqczc8pnn.jpg

Edytowane przez Prosektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się dziej, trzeba wyciągnąc PDeki i ocenić uszczelnienia, jesli były w miare to odrazu oddaj pompki do sprawdzenia, jesli rozsypią sie na kawałki to mozna próbować wymienić same uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jeszcze log grupy 18. Na zdjęciach widać, że prawdopodobnie 3 pompka robi Cię w bambuko ;)

Jakie masz synchro? 4 grupa, 4 rubryka?

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać na focie 0.0. Jak oddawać do sprawdzenia to wszystkie, korekcje nie są wyznacznikiem stanu.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje to różnica dawki paliwa od stanu wyjściowego. Na korekcje wpływa kilkanaście czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na sam początek podoginał wtyczki na pompce 3 cylindra, a najlepiej wszystkich i dopiero potem bym sprawdził czy jest ok, po co się od razu w koszty pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze nie chce wymieniac wszystkich z tej racji iz jestem sobie w stanie samemu to wymienic tylko mysle nad kupieniem uzywki bo chcac regenerowac to trzeba by bylo raczej wszystkie a tutaj rozchodzi sie o to szarpanie na wolnych obrotach i mysle ze ktorys jeden to robi i ciekawi mnie tez to czemu bip jest taki wysoki na 4 cylindrze? wtyczki sa podoginane bo tez juz przeregulowalem sobie pompki


na grupie 18 jest caly czas na wolnych obrotach wartosc 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie pompowtrysku to koszt ok 50zł, jeśli myślisz że zaoszczędzisz to twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bedzie z 2 miesiace dolalem srodka do czyszczenia pompowtryskow i wyjezdzilem zbiornik i wygladalo to tak jakby sine uspokoilo wlalem nowe paliwo i problem wrocil i wydawalo sie mi ze jeszcze bardziej siepie teraz dolalem mixolu i jest troszke lepiej ale nadal pojawia sie takie szarpniecie od czasu do czasu na wolnych obrotach


nie wiecie ktorego by to wyciagac ?? 3 wyciagac czy 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu moze bip tak odbiegac na 4 od pozostalych?


panowie wczoraj wymienilem zestawy uszczelniajace do wtryskow i przy czym 4 wtryska dalem na 2 cylinder i teraz na nim jest taki bip kolo 60 silnikiem nadal zrywa dodam nowe zdjecia pozniej jak teraz wygladaja korekcje


noi mam zdjeca czerwone(tak nazwijmy zeby nie mylic z pierwszymi w temacie) wymienione uszczelniacze i przelozony wtrysk numer 4 na numer 2 teraz wyglada jakby szarpalo jeszcze bardziej a korekcje w najgorszym momencie taka zlapalem :

czerwone:02525869417185411277.jpg

zielone:

18259007393942494779.jpg

dodam ze pomiedzy czerwona korekcja a zielona silnik tak samo zrywa nie ma jakis roznic


na zimnym silnik pracuje rowniotko ale po rozgrzaniu do okolo 60-80 trzesie jak traktor a pozniej na 90 ustaje i pozostaje takie minimalne szarpniecie co jakis czas co myslicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...