Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AJL pożera olej


BorszuG180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie czy spalanie 1L oleju na 2272km , może być spowodowane przez turbine , czy raczej coś nie tak z silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe. A wycieki sprawdzałeś ?

Silnik nigdzie nie jest mokry , ani od spodu ani nigdzie od góry , nie wygląda aby "wyciekał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wylewa to pewnie żre. A jest wiele powodów dlaczego może żreć. Albo przed turbo, głowice bądź pierścienie.

A znasz może jakiś sposób bądź mechaników w obrębie sląska (tak do 100KM od Jaworzna) aby sprawdzić co żre olej?

Jeżeli będzie to głowica będę chyba zdecydowany żeby ją sprzedać i nie dokładać pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było to jakiś koszt bd, począwszy od turba za ok 1tys - 1,2tys zł przez głowice i wymiane uszczelniaczy aż po pierścienie o których nawet nie bd wspominał.


Nie jestem z okolicy wiec nie znam tamtejszych mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie sprawdź kompresję. Jeśli to pierścienie to będzie wiadomo. Myślę jednak ze to turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli nie masz zamiaru długo pojeździć nią to raczej bym odpuscił i kupił coś innego. Natomiast jeśli chcesz zostawić to w zależności co bedzie do naprawy koszty mogą być sporę. Ale nie ma co na razie mówić tylko jechać do mechanika na diagnozę i dopiero wówczas myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli nie masz zamiaru długo pojeździć nią to raczej bym odpuscił i kupił coś innego. Natomiast jeśli chcesz zostawić to w zależności co bedzie do naprawy koszty mogą być sporę. Ale nie ma co na razie mówić tylko jechać do mechanika na diagnozę i dopiero wówczas myśleć.

właśnie w tym problem , że nie miałem zamiaru jej sprzedawać tylko śmigać jeszcze z 2-3 lata. Zaraz zorientuje się gdzie w obrębie sprawdzę kompresje i dam wam znać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli nie masz zamiaru długo pojeździć nią to raczej bym odpuscił i kupił coś innego. Natomiast jeśli chcesz zostawić to w zależności co bedzie do naprawy koszty mogą być sporę. Ale nie ma co na razie mówić tylko jechać do mechanika na diagnozę i dopiero wówczas myśleć.

właśnie w tym problem , że nie miałem zamiaru jej sprzedawać tylko śmigać jeszcze z 2-3 lata. Zaraz zorientuje się gdzie w obrębie sprawdzę kompresje i dam wam znać :>

Wydaje mi się że kompresję powinien sprawdzić ci pierwszy lepszy mechanik do jakiego się udasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy motor ma mieć ok 14bar

Tzn nowy :D

A jak sie okaże turbinka to może jakaś hybrydka, hmm? :D

Jedyne objawy jakie mogłyby wskazywać na turbine to delikatne "szarpanie" jak się jej wdepnie do podłogi na 3,4,5 biegu zaczyna sie to tak od 2.5-3.3k obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze zaworowe padły, zdejmij kolektor dolotowy, bedzie widac jak cieknie po trzonkach zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar kompresji to słabe badanie, olej który dostaje się do cylindra uszczelnia, mój miał do końca po 12,6 12,8 bar kompresji a wciągał około 4 litrów na 10 tyś km ... uszczelniacze zaworowe do sprawdzenie przedewszystkim

Edytowane przez koziol1172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo idzie łatwo sprawdzić.

Rozgrzewasz silnik do 90C i niech sobie tak puka na wolnych obrotach z 5minut jak zacznie puszczać niebieski dym to winna jest turbina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...