Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T AJL pożera olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam do was pytanie czy spalanie 1L oleju na 2272km , może być spowodowane przez turbine , czy raczej coś nie tak z silnikiem?

Opublikowano

Wszystko możliwe. A wycieki sprawdzałeś ?

Opublikowano
  • Autor

Wszystko możliwe. A wycieki sprawdzałeś ?

Silnik nigdzie nie jest mokry , ani od spodu ani nigdzie od góry , nie wygląda aby "wyciekał".

Opublikowano

Jak nie wylewa to pewnie żre. A jest wiele powodów dlaczego może żreć. Albo przed turbo, głowice bądź pierścienie.

Opublikowano
  • Autor

Jak nie wylewa to pewnie żre. A jest wiele powodów dlaczego może żreć. Albo przed turbo, głowice bądź pierścienie.

A znasz może jakiś sposób bądź mechaników w obrębie sląska (tak do 100KM od Jaworzna) aby sprawdzić co żre olej?

Jeżeli będzie to głowica będę chyba zdecydowany żeby ją sprzedać i nie dokładać pieniędzy.

Opublikowano

Co by nie było to jakiś koszt bd, począwszy od turba za ok 1tys - 1,2tys zł przez głowice i wymiane uszczelniaczy aż po pierścienie o których nawet nie bd wspominał.


Nie jestem z okolicy wiec nie znam tamtejszych mechaników.

Opublikowano

Profilaktycznie sprawdź kompresję. Jeśli to pierścienie to będzie wiadomo. Myślę jednak ze to turbo.

Opublikowano

Generalnie jeśli nie masz zamiaru długo pojeździć nią to raczej bym odpuscił i kupił coś innego. Natomiast jeśli chcesz zostawić to w zależności co bedzie do naprawy koszty mogą być sporę. Ale nie ma co na razie mówić tylko jechać do mechanika na diagnozę i dopiero wówczas myśleć.

Opublikowano
  • Autor

Generalnie jeśli nie masz zamiaru długo pojeździć nią to raczej bym odpuscił i kupił coś innego. Natomiast jeśli chcesz zostawić to w zależności co bedzie do naprawy koszty mogą być sporę. Ale nie ma co na razie mówić tylko jechać do mechanika na diagnozę i dopiero wówczas myśleć.

właśnie w tym problem , że nie miałem zamiaru jej sprzedawać tylko śmigać jeszcze z 2-3 lata. Zaraz zorientuje się gdzie w obrębie sprawdzę kompresje i dam wam znać :>

Opublikowano

Zdrowy motor ma mieć ok 14bar


Tzn nowy :D


A jak sie okaże turbinka to może jakaś hybrydka, hmm? :D

Opublikowano

Generalnie jeśli nie masz zamiaru długo pojeździć nią to raczej bym odpuscił i kupił coś innego. Natomiast jeśli chcesz zostawić to w zależności co bedzie do naprawy koszty mogą być sporę. Ale nie ma co na razie mówić tylko jechać do mechanika na diagnozę i dopiero wówczas myśleć.

właśnie w tym problem , że nie miałem zamiaru jej sprzedawać tylko śmigać jeszcze z 2-3 lata. Zaraz zorientuje się gdzie w obrębie sprawdzę kompresje i dam wam znać :>

Wydaje mi się że kompresję powinien sprawdzić ci pierwszy lepszy mechanik do jakiego się udasz.

Opublikowano
  • Autor

Zdrowy motor ma mieć ok 14bar

Tzn nowy :D

A jak sie okaże turbinka to może jakaś hybrydka, hmm? :D

Jedyne objawy jakie mogłyby wskazywać na turbine to delikatne "szarpanie" jak się jej wdepnie do podłogi na 3,4,5 biegu zaczyna sie to tak od 2.5-3.3k obrotów.

Opublikowano

Dymi cały czas na niebiesko ?

Opublikowano
  • Autor

nie dymi wogóle

Opublikowano

A gdy np odpalasz rano, to zaraz po odpaleniu nie puszcza nic ?

Opublikowano
  • Autor

A gdy np odpalasz rano, to zaraz po odpaleniu nie puszcza nic ?

Na to uwagi nigdy nie zwracałem.

Opublikowano

Jakby zadymil Przy rozruchu gdy postoi jakiś czas i tylko przez moment może to świadczyć o uszczelniaczach zaworów

Opublikowano

Uszczelniacze zaworowe padły, zdejmij kolektor dolotowy, bedzie widac jak cieknie po trzonkach zaworow.

Opublikowano

pomiar kompresji to słabe badanie, olej który dostaje się do cylindra uszczelnia, mój miał do końca po 12,6 12,8 bar kompresji a wciągał około 4 litrów na 10 tyś km ... uszczelniacze zaworowe do sprawdzenie przedewszystkim

Edytowane przez koziol1172

Opublikowano

Turbo idzie łatwo sprawdzić.

Rozgrzewasz silnik do 90C i niech sobie tak puka na wolnych obrotach z 5minut jak zacznie puszczać niebieski dym to winna jest turbina

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.