Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inwestycja pieniędzy


KarolASO

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus :)

Czy macie jakieś ciekawe pomysły w co zainwestować 280tys. zł?

Wróciłem do kraju po 5ciu latach zagranicznej delegacji i zastanawiam się gdzie odłożyć pieniądze.

Może jakaś lokata? Na ile % maksymalnie można liczyć?

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup mieszkanie w jakims duzym miescie,wynajmij je i bedziesz mial miesieczny dochod.a za pare lub parenascie lat mozesz sprzedac i zarobisz na tym bo nieruchomoscie sa zawsze w cenie.chyba zadna lokata bankowa nie da ci tyle co nieruchomosc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

kup mieszkanie w jakims duzym miescie,wynajmij je i bedziesz mial miesieczny dochod.a za pare lub parenascie lat mozesz sprzedac i zarobisz na tym bo nieruchomoscie sa zawsze w cenie.chyba zadna lokata bankowa nie da ci tyle co nieruchomosc,

potwierdzam :) , tak samo nie da ZUS czyli Emeryturę tzn. da ale nie taką jaką należy się po iluś tam latach pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wrocilem z zonka po paru latach spedzonych w uk i kupilismy nowe mieszkanie za kase oszczedzona i byla to dobra decyzja.teraz za 2dni biore drugie mieszkanie ale juz w kreske i bede je wynajmowac zeby samo sie splacalo i na stare lata je sprzedam zeby godna starosc byla

tylko i wylacznie nieruchomosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję jako doradca do spraw nieruchomości i bierz bez zastanowienia mieszkanie, a najlepiej dwie kawalerki albo Condo Hotel i fajna kasa co miesiąc wpada. Jakbyś chciał to mogę Ci to rozwinąć uderzaj na PW . Na lokatach wyciągnie kilka procent góra, a na mieszkaniu można od 5% minimum do 10% !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem (zakup mieszkania na wynajem)

Na co zwrócić uwagę?

Może inne sensowne propozycje?

Interesuje mnie dochód miesięczny "na czysto" w wysokości 1000zł

Edytowane przez KarolASO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mieszkanie chyba 1000zł ciężko jest wyciągnąć na czysto. Chyba że dwa mieszkania 2x500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 1000 zł . Karol zadzwoń jutro to powiem co i jak. Mamy u nas w biurze od groma inwestycyjnych klientów i każdy doradca u nas w pracy ma co najmniej jedno mieszkanie pod najem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zl bierze sie u mnie w suwalkach. Ciotka ma 2 mieszkania, bierze 900 i 850 odstepnego + lokatorzy placa oplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnym momencie to jedynie w nieruchomości

u mnie w mieście jest za dużo mieszkań do wynajęcia i ludzie schodzą z ceny , ale za wynajem mieszkania o wartości 220 tys. kumpel płacił 850 zł + opłaty

więc masz 850zł co miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąć tez pod uwagę komu wynajmuje się mieszkanie. Lokator lokatorowi nie równy. Wynajmowalem dom, jeden lokator spoko drugi masakra. Jak Wynajmowalem mieszkanie to samo. Dużo zależy od miasta u nas max na czysto 350zl. Według mnie lepiej ziemię kupić i sprzedać za kilka lat z zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem mieszkania czy działki trzeba teraz bardzo uważać. Ceny wcale nie muszą iść w górę a mogą spadać. Ludzi jest coraz mniej i są coraz starsi a banki ograniczają kredyty.

Jeżeli chcesz kupić mieszkanie to musisz kupić okazyjnie i nie duże.

Natomiast z wynajmem też nie jest łatwo. Obecnie prawo chroni najemcę. Najemca może Ci przestać płacić a z mieszkania go nie usuniesz. Cała prawna procedura może potrwać kilka lat. Niestety ale sam wynajmowałem mieszkanie w Poznaniu i przeżyłem to. Dlatego sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem pare mieszkan, wieczne utrapienie. na ten moment zainwestowalem w grunty i sobie chwale, kosztow poza jednym rocznym podatkiem nie ma. nikt d... nie zawraca co chwile a wartosc rosnie ladnie, zobaczymy jak bedzie z ewentualna odsprzedaza ale z tego co widze nie powinno byc problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działka lub plac do wynajęcia.

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś zabytkowe auto wstaw do garażu wartość będzie tylko rosła ;-) Na chwile obecna nie ma gdzie wsadzić pieniędzy. Lokaty niski procent inflacja zjada wszystko, kupno i wynajem ja się zrazilem, ewentualnie kupno ziemi ale to zamrozony kapitał na lata, może złoto?

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...