Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło zapasowe przy instalacji LPG


Makos_9507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem B6 z silnikiem 2.0 w LPG i irytuje mnie fakt zajętego bagażnika przez koło zapasowe... Bagażnik jest spory, ale z tym kołem....... :facepalm:

Jest to cholernie niepraktyczne. Przy większych wyjazdach na "urlop" muszę pakować rzeczy też na tylne siedzenia... Macie jakiś pomysł co zrobićz tym kołem? Tak wiem, mogę je zostawić w garażu, piwnicy lub balkonie, ale miałem na myśli jakiś inny pomysł, bo gdy strzeli opona na trasie to moze być nieciekawie... Są też zestawy naprawcze do opon, ale wiem, że nie w każdym przypadku można ich użyć. Widziałem też jak niektórzy podwieszali opony pod podwozie.

Mam pytanie, robił to ktoś z was w swoich b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej kupić sobie assistance opony ;) Wtedy już ci koło zapasowe nie będzie potrzebne. No ale gorzej będzie jak ci się zepsuje na odludziu i bez zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mówił że zapłacił ostatnio za assistance opony jako opcja dodatkowa ponad 50 zł. Ale to wszystko zależy od firmy ubezpieczeniowej, czasami dają w takie opcje w cenie podstawowej OC, zależy jaką mają aktualnie ofertę. Zadzwoń do swojego agenta i zapytaj. Mówię ci, nie są to jakieś ogromne pieniądze a czasami może rozwiązać problemy :) Ale musisz się najpierw oczywiście dowiedzieć co dokładnie obejmuje taka opcja dodatkowa, żebyś się nie wkopał.

Edytowane przez czarlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, robił to ktoś z was w swoich b6?

Dojazdówka :thumbup1: jedyna słuszna alternatywa

Dojazdówkę mam w tej chwili, miejsca wcale więcej niż zapasówka nie zajmuje :facepalm: Chyba że masz po prostu na myśli, że najbezpieczniej jeździć z "dodatkowym wyposażeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojazdówka może zabierać tyle samo miejsca pełnowymiarowe koło?? Jakie masz parametry tej dojazdówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojazdówka może zabierać tyle samo miejsca pełnowymiarowe koło?? Jakie masz parametry tej dojazdówki?

To znaczy no mam standardową dojazdówkę, ale mimo wszystko 20x20 to ona nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To znaczy no mam standardową dojazdówkę

I wszystko w temacie. Dojazdówka 125/80/17 jest prawie o połowe niższa od pełnowymiarowego koła zapasowego

http://allegro.pl/dojazdowka-zapas-5x112-audi-vw-seat-skoda-jak-nowa-i5939053070.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka też potrafi zając sporo miejsca w bagażniku. No ale decydując się na założenie instalacji gazowej trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już z instalacją LPG, no ale to nie zmienia sytuacji, że miejsce zajmuje tyle, ile musi. Myślę nad zestawem naprawczym do kół, ale ponoć nie zawsze można ich użyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie sa wersje bez koła z zestawem naprawczym takiego poszukaj lub sprey i jakis kompresor na 12v .Jest mało zdarzeń abyś nie naprawił koło ubytek opony a tak to wszystko uszczelni na tyle co bys do gumiarza dojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałoby się zdarzyć że rozerwie oponę. Wtedy na pewno nie użyjesz zestawu naprawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już z instalacją LPG, no ale to nie zmienia sytuacji, że miejsce zajmuje tyle, ile musi. Myślę nad zestawem naprawczym do kół, ale ponoć nie zawsze można ich użyć

Pamiętaj że opona po użyciu tego zestawu idzie na szrot.A niektórzy preferują klejenie opon łatkami po małej dziurce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zestawem naprawczym

Nie wyobrażam sobie podróżowania z tym po Polsce a co dopiero za granicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze jedna możliwość. Wymiana auta na kombi ;) Ale ta zmiana będzie bardziej kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak kto jezdzi i na jakich oponach ja na przykład mógł bym jezdzić bez bo po przejechaniu kilkuset tys km nie złapałem kapcia w trasie wiec to też jest kwestia psychlogicznego komfortu bo zawsze woże zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak kto jezdzi i na jakich oponach ja na przykład mógł bym jezdzić bez bo po przejechaniu kilkuset tys km nie złapałem kapcia w trasie wiec to też jest kwestia psychlogicznego komfortu bo zawsze woże zapas

I pewnie jakbyś wyjął zapas to byś złapał gumę :) Shit happens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim (nie)fartem w życiu wolę nie ryzykować chyba jednak :wink: Jakiś czas temu poszła mi opona (w innym samochodzie) na trasie, spieszyło mi się, deszcz lał jak cholera, w takim miejscu, że do najbliższego miasta, wioski, domu było może z 10 km i na dodatek śruby były tak zakręcone, że dosłownie stawałem na kluczu od kół i nic... Ale ledwo, leedwo się udało... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...