Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nagary po zmianie na MOTULA


Bartek85

Rekomendowane odpowiedzi

witam. gdzieś na forum wyczytałem, że po zmianie na Motula( u mnie był wczesniej jakiś Longlife) mogą się wypłukać jakieś nagary i syf z silnika. czym to skutkuje i czy jest jakaś możliwość pozbycia się tego wypłukanego syfu z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdziło na syfie a potem zalało sie dobrym olejem może pokazać sie

gdzie niegdzie nieszczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis Longlife to moze byś 5w30 lub 0w30 z z tego co wiem to tylko taki,wiec spokojnie możesz zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis Longlife toi moze bys 5w30 lub 0w30 z z tego co wiem to tylko taki,wiec spokojnie możesz zmieniać.

ja już od roku jeżdzę na motulu :naughty: Gdzieś w którymś poście Lukaszr pisał że może się wypłukać jakiś syf i może głośniej chodzić silnik. czyli nie ma opcji żeby to wypłukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul jest bardzo rzadkim produktem i z pewnością ma właściwości czyszczące, Jest też specjalny produkt z linii motula który dolewasz do oleju, odpalasz samochód na 5 minut i potem spuszczasz olej i wymieniasz. U nas w jednym przypadku w aucie przybyło 5ps po przeczyszczeniu silnika. Zbyt duży nagar może osłabić samochód. A jeśli szklanki i wałek są ok to silnik powinien mieć normalną kulturę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, niunia jest z 2004 roku. Gdyby to auto miało 20 lat i "całe zycie" jeździło na mineralnym to Kolega wtedy by sie martwił.

Teraz to można, a nawet trzeba zalać dobrą oliwkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu dobrym syntetykiem jakiegoś tam oleju mogą powstac pewne nieszczelności...

każdy z nas dba o swoje cacka i jak może to zaleje najlepszym olejem na jakiego go stać a przypadku :audi: to MOTUL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem na motul jak kupiłem auto nie wiem na czym to jezdziło wcześniej :P

zmieniałem juz z 5 razy olej od tego czasu nic nie ubywa prawie

nigdzi enic nie cieknie

panowie to jest AUDI :P a nie 4 letni fiat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul jest bardzo rzadkim produktem i z pewnością ma właściwości czyszczące,

rzadkim w sensie ze zbyt czesto nie jest uzywany czy rzadkim biorac pod uwage jego lepkosc? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul jest bardzo rzadkim produktem i z pewnością ma właściwości czyszczące,

rzadkim w sensie ze zbyt czesto nie jest uzywany czy rzadkim biorac pod uwage jego lepkosc? :cool1:

a może rzadkim bo rzadko go można spotkać w sklepie na półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul jest bardzo rzadkim produktem i z pewnością ma właściwości czyszczące,

rzadkim w sensie ze zbyt czesto nie jest uzywany czy rzadkim biorac pod uwage jego lepkosc? :cool1:

a może rzadkim bo rzadko go można spotkać w sklepie na półce

rzadko to na pewno można trafić na sprzedawcę, który pytany o olej Motula czy LM wie w ogóle o co pytam,( pomijam oczywiście sklepy, które maja te oleje na półkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...