Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z


MurzynDDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj jadąc sobie w trasie moją A4 1.9 TDI 90 KM 1Z nagle zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju, wystraszyłem się bo myślałem, że może olej wyciekł... Zatrzymałem się i olej jest w porządku stan jest maximum, zapaliłem ponownie auto i kontrolka nie świeciła potem znów się zapaliła na jakieś 5 sekund i potem zgasła i od tej pory nie zapala się... Jaka może być przyczyna? Może czujnik ciśnienia oleju?

Pozdrawiam...

Edytowane przez MurzynDDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie zatrzymałeś i olej od razu był na maximum to już wiadomo.. Chyba ze musialem odczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie zatrzymałeś i olej od razu był na maximum to już wiadomo.. Chyba ze musialem odczekac

Odczekałem z dobrą godzine i stan oleju jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewód od czujnika ciśnienia

Właśnie też o tym myślałem będę musiał sprawdzić, ale gdzie on się znajduje ? Dzisiaj jeździłem autem cały dzień i kontrolka w ogóle się nie zapaliła, więc może faktycznie to coś od czujnika ciśnienia bo jeśli zapewne były by problemy z ciśnieniem oleju to kontrolka zapalała by się ciągle - tak mi się przynajmniej wydaje.

Edytowane przez MurzynDDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wkręcony w chłodniczkę oleju, nad filtrem oleju. Głównie sprawdź przewód od tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wkręcony w chłodniczkę oleju, nad filtrem oleju. Głównie sprawdź przewód od tego czujnika.

Problem rozwiązany :) Jednak miałeś dobre przypuszczenia, okazało się, że przewód, który jest połączony z konektorem (od czujnika ciśnienia oleju) ledwo się jego trzymał i urwał się... Także wymieniłem konektor, wpiąłem go i problem znikł ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.Czujnik wymieniłem na nowy.Po przejechaniu ok 100km zapaliła sie kontrolka na nowo.Jadac w trasie 2krotnie sie zatrzymałem poruszyłem czujnikiem i kablem i zgasło na pare km,po czym pali sie nadal.Co tutaj zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsiadając postawiłem otworzyć maskę i sprawdzić olej.Sprawdziłem jest Oki jak zawsze zresztą bo nie pobiera oleju.I teraz nie wiem czy to otwarcie maski czy sprawdzenie poziomu oleju spowodowało znikniecie palącej się kontrolki. Chłopaki pisali coś wcześniej o jakiejś blaszce odpowiadającej za kontrolkę otwartej maski.Co o tym sądzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...