Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Twardy pedał hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowicze :wink:
Mam od pewnego czasu taki właśnie problem, że pedał od hamulca jest strasznie twardy i słabiej hamuje.
Jak użyję dużej siły to zblokuje koła i załączy sie ABS i auto stanie.
Wcześniej było dobrze. Dwa tygodnie temu wykruszył się zbiorniczek na łączeniu i jeździłem z tym do teraz.
Wczoraj zbiorniczek został wymieniony, płyn hamulcowy w całym układzie też. Hamulce odpowietrzone, ale problem nie ustał.
Czasami działają normalnie a czasami nie. Czytałem forum i sprawdziłem czy nie ma wody w serwo. Nic nie było. Sprawdziłem węże i jak się odłączało wężyk od serwo to uchodziło cisnienie.
Rozebrałem tą część: ( http://chomikuj.pl/kiedrus93/Galeria/12659803_935585619863676_860587527_n,5211323243.jpg )

i w środku było takie coś: ( http://chomikuj.pl/kiedrus93/Galeria/12648004_935585643197007_1022646719_n,5211323246.jpg )



Wie ktoś może co to takiego? Było zblokowane w rurce kolo opaski na plaski śrubokręt i wyjąłem to. Hamulec jakby delikatnie lżej chodzi ale to nie jest jeszcze to.
Może macie jakieś pomysły co robic? Nie chciałbym wymieniać serwa na ślepo.
Dzieki za podpowiedzi :)

Edytowane przez kiedrus

Opublikowano

Napraw linki do zdjęć.

Opublikowano
  • Autor

Napraw linki do zdjęć.

Wrzuciłem link do chomika bo z innych źródeł szybko wygasały. Może jakis pomysł co to takiego? :)

Opublikowano

Podjedź do kogoś na warsztat i niech sprawdzi Ci vakuometrem czy jest dobre podciśnienie w układzie. Bez odpowiedniej wartości podciśnienia nie masz właśnie wspomagania hamulców i stąd twardy pedał ;)

Opublikowano
  • Autor

Podjedź do kogoś na warsztat i niech sprawdzi Ci vakuometrem czy jest dobre podciśnienie w układzie. Bez odpowiedniej wartości podciśnienia nie masz właśnie wspomagania hamulców i stąd twardy pedał ;)

Czekam do 10-tego i robie hamulce z tyłu bo się skończyły i wtedy posprawdzam wszystko u mechanika. Najgorsze jest to że raz przez caly dzień hamulce działają dobrze a czasami pedał robi sie twardy.. Masakra bo czasami na swiatłach trzeba uważać.. A wiesz może co to na zdjęciu? ;)

Opublikowano

Niestety nie pomogę Ci w zidentyfikowaniu tego elementu co znalazłeś :(

Edytowane przez magoo

Opublikowano

Prosty test, który podejrzałem u zaprzyjaźnionego mechanika...

Odpal auto, naciśnij stop, i dodaj gazu.

Jeżeli pedał hamulca się zapadnie to oznaka, że vacum pompa (lepiej czy gorzej) ale działa...

Albo vacumpompa, albo przewody podciśnienia do wymiany.. szczególnie idący do akumulatora podciśnienia jak i do serwa

:hi:

Opublikowano
  • Autor

Jutro wymieniam tylne hamulce tarcze, klocki i tłoczki z gumkami. Odpowietrze porządnie calość jeszcze raz i zobaczymy.. Wgl zauważyłem że ubywa mi płynu hamulcowego :/
Gdzieś musi być wyciek i może dostaje się powietrze? Dlatego tak auto hamuje? Co Wy na to?

Opublikowano

Nie zapomnij tylko po wymianie przemyć tarcz i klocków odtłuszczaczem

Opublikowano
  • Autor

Nie zapomnij tylko po wymianie przemyć tarcz i klocków odtłuszczaczem

Dzieki za przypomnienie ale odtłuszczacz już kupiony i nie zapomnę :) Kiedyś u mamy w Corsie wymieniałem i zapomniałem odtłuścić i potem głowiłem się czemu to nie hamuje :facepalm:

Opublikowano

A trzeba odtłuszczać ??

Ja tylko przycierałem powierzchnie antykorozyjną np. w tarczach Otto Zimmermann

Opublikowano

No ja jak nie przemyłem to hamulce były słabe bo klocek ślizgał się po tarczy. Po odtłuszczeniu hamulce żyleta.

Opublikowano
  • Autor

Wyciek zlokalizowany :) Tylny zacisk przecieka. Wczoraj nie dokończyłem bo odpowiedniego imbusa nie mogłem znaleźć ale dziś mam nadzieje ze skończę i będzie wszystko działać


Wyciek zlokalizowany :) Tylny zacisk przecieka. Wczoraj nie dokończyłem bo odpowiedniego imbusa nie mogłem znaleźć ale dziś mam nadzieje ze skończę i będzie wszystko działać

Niestety wykrakałem.. Wszystko złożyłem do kupy. Niby jest okej ale po przejechaniu 5 km i paru hamowaniach kola się nagrzewają.. Jedno aż parzyło..
Co to może byc?

Opublikowano

Wyciek zlokalizowany :) Tylny zacisk przecieka. Wczoraj nie dokończyłem bo odpowiedniego imbusa nie mogłem znaleźć ale dziś mam nadzieje ze skończę i będzie wszystko działać

Wyciek zlokalizowany :) Tylny zacisk przecieka. Wczoraj nie dokończyłem bo odpowiedniego imbusa nie mogłem znaleźć ale dziś mam nadzieje ze skończę i będzie wszystko działać

Niestety wykrakałem.. Wszystko złożyłem do kupy. Niby jest okej ale po przejechaniu 5 km i paru hamowaniach kola się nagrzewają.. Jedno aż parzyło..

Co to może byc?

zapowietrzony układ hamulcowy

Opublikowano
  • Autor

Wyciek zlokalizowany :) Tylny zacisk przecieka. Wczoraj nie dokończyłem bo odpowiedniego imbusa nie mogłem znaleźć ale dziś mam nadzieje ze skończę i będzie wszystko działać

Wyciek zlokalizowany :) Tylny zacisk przecieka. Wczoraj nie dokończyłem bo odpowiedniego imbusa nie mogłem znaleźć ale dziś mam nadzieje ze skończę i będzie wszystko działać

Niestety wykrakałem.. Wszystko złożyłem do kupy. Niby jest okej ale po przejechaniu 5 km i paru hamowaniach kola się nagrzewają.. Jedno aż parzyło..

Co to może byc?

zapowietrzony układ hamulcowy

Jutro porzadnie odpowietrze. A jaki luz na kole powinien byc po wymianie lozysk tył?

Jest jeszcze jedna opcja. Może nowe tarcze i klocki i wgl i hamulec ręczny jest ustawiony na tamto? Bo teraz dźwignia cieżej chodzi i moze lekko trzyma?

Jestem po operacji odpowietrzania i dokręcenia łożysk bo był za duży luz. Jak na razie jest dobrze. Hamulce delikatnie są ciepłe ale to raczej normalne bo muszą się dotrzeć. Na początku przy hamowaniu ściągało na prawo ale już jest dobrze. Po jakimś czasie odpowietrzę znowu dla pewności :) I problem z twardym pedałem minął - prawdopodobnie woda w układzie i wyciek z zacisku. Temat do zamknięcia :banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.