Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cisnienie oleju AEB


bandyta928

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakis tydzien temu zapalila mi sie kontrolka oleju. Pierwsze co zrobilem to wyczyscilem miske olejowa, tragedii nie bylo, dalem nowa pompe oleju vaico oraz zmienilem filtr oleju. Olej mam Millersa 5w40 Nanodrive ma jakies 1500km. Zmienialem z mineralnego na syntetyk pewnie dlatego taka sie stalo. Spod wyglada ok. Wczesniej cisnienie oleju mierzone manometrem skakalo na jalowych obrotach, potrafilo spasc ponizej 0,5 bara. i znowu lekko sie podniesc, napinacz halasowal. Teraz przy temperaturze oleju 100stC cisnienie jest w okolicach 1,2-1,3 bara. obroty ok 840. Jest ok? Czy napinacz lancuszka moze miec wplyw na cisnienie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz glupot ze syntetyk spowodowal takie jaja po minerale :polew: zwykle jest odwrotnie.

Zdechla Ci pompa oleju, silnik ma swoje lata i to wszystko, zadnej sensacji w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze nie, czekam na opinie obeznanych w temacie.

Edytowane przez bandyta928
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cold Idle: ~80 psi

Cold 2k rpms: ~90 psi

Cold 3k rpms: ~100psi (pegs the gauge)

Hot Idle: ~24 psi

Hot 2k rpms: ~50 psi

Hot 3k rpms: ~70 psi

Hot at redline can still peg the gauge (100 psi).



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, ten silnik po rozgrzaniu oleju do 80st.C musi mieć co najmniej 1,3 bar@2000rpm (oraz 3,5...4,5 bar@3500rpm) a Ty masz prawie tyle na wolnych obrotach i to na znacznie bardziej rozgrzanej oliwie :)

Te ciśnienia podane w PSI to ja nie wiem skąd są wzięte... te które podałem (w barach) to minimalne wartości i pochodzą z instrukcji napraw którą posługuje się ASO :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...