Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOC online w wymianie dwumasu B8 2.0TDI CAGA


cino89

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana skrzyń nie jest jakimś wielkim wyzwaniem :)

Pewnie sam sie o tym już przekonałeś :)

Tarcze ustawiałem zawsze na oko i miałem szczęście zawsze skrzynia wchodziła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgodze sie z Toba aczkolwiek nie powiem bo troche mialem problemow z odkreceniem kilku srob i mocowan ;) i tak jak Dev napisal ze bez podnosnika ciezko bedzie -mial racje bo pewnie z podnosnikiem kilka godzin szybciej bym to zrobil...ale jeszcze nie kracze bo czeka mnie montaz tej oto skrzyni bo dzis kupilem zestaw sprzegla i dwumasu..

Dev - kupilem dzis ten zestaw luka i to narzedzie do centrowania ktore mi poleciles ale jak to jest z tym sprzeglem nie trzeba go najpierw naprezyc jakos?

Edytowane przez cino89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zakladasz dwymas, potem tarcze (tylko patrz aby dobra stroną) i docisk.

Delikatnie łapiesz docisk do dwumasy 6cioma srubami i centrujesz. Potem skrecasz sruby i wyciagasz urzadzenie. Cala robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcialem sie zabrac za skladanie dzis ale stwierdzilem ze chyba cos jest nie tak z nowym dwumasem czy ta gorna plyta powinna tak luzno sie ruszac wzgledem tej grubszej plyty? Bo wsumie lata na boki tak jak moj stary dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowalem i zalozylem i smiga cichutko :) teraz tylko sprzeglo musze odpowietrzyc bo pedal wpada luzno w podloge ktos wie moze jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegla nie potrafisz odpowietrzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wczesniej nie mialem doczynienia ze sprzeglem wiec szczerze nie mam pojecia ale wiem ze to jest polaczone z systemem hamulcowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przewodzie ktory wchodzi do wysprzeglika masz odpowietrznik na klucz 9.

Jeden pompuje drugi odkreca.

Plyn w zbiorniczku pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzasz podobnie jak układ hamulcowy, tylko na wysprzegliku lub przewodzie do niego masz odpowietrznik.

Nie wiem dokładnie jak w tym modelu to wygląda czy odpowietrznik jest odkręcany w B5 miałem odkręcany, czy musisz wysunąć przewód delikatnie aby z odwietrznika wydostało się powietrze z płynem .

Ja zawsze napełniam wysprzeglik płynem przed montażem skrzyni zawsze łatwiej odpowietrzyć później. Potem to już podobnie jak układ hamulcowy, ja przeważnie korzystam ze strzykawki i kawałka przewodu lub zestawu do odpowietrzania hamulców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak wlasnie robie.. przyczepilem do odpowietrznika wysprzeglika metrowy wezyk przezroczysty i widze jak powietrze uchodzi z plynem ale pedal nadal wpada... cos zle robie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkreceniu odpowietrzika i wcisnieciu sprzegla powinien zostac w podlodze.

Podnosisz go i pompujesz, odpowietrznik i tak ze dwa, trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz niewiem... robie tak jak mowisz i nic sie nie dzieje pedal caly czas wpada w podloge i wogole nie twardnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz niewiem... robie tak jak mowisz i nic sie nie dzieje pedal caly czas wpada w podloge i wogole nie twardnieje...

Oczywiście na zakręconym odpowietrzniku ci wpada i nie twardnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co juz chyba wiem jaki jest problem.. nie mam plynu w wysprzegliku i juz chyba w przewodzie tez nie bo zlecial mi caly niechcaco... czy da sie jakos napelnic spowrotem bez zaawansowanych narzedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co juz chyba wiem jaki jest problem.. nie mam plynu w wysprzegliku i juz chyba w przewodzie tez nie bo zlecial mi caly niechcaco... czy da sie jakos napelnic spowrotem bez zaawansowanych narzedzi?

odepnij przewód od wysprzeglika i kilka razy powoli napełniaj wysprzeglik strzykawką z płynem, tylko powoli i nie zatykają całego otworu tak aby powietrze miało gdzie wyjść. Za pierwszym razem może się nie udać. Czasami tak się zdarza ze trudno odpowietrzyć, dla tego ja zawsze przed montażem napełniam wysprzeglik płynem naciskam powoli i napełniam.

Edytowane przez lukaszek13ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem duza strzykawke napelnilem ja okolo 100ml plynu i podpiąlem ja do wezyka ktory zalozylem na odpowietrznik wysprzeglika. Cala zawartosc plynu wstrzyknalem i wszystko dziala jak powinno :) biegi ladnie wchodza i sprzeglo bierze tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...