Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

POMOC online w wymianie dwumasu B8 2.0TDI CAGA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wymiana skrzyń nie jest jakimś wielkim wyzwaniem :)

Pewnie sam sie o tym już przekonałeś :)

Tarcze ustawiałem zawsze na oko i miałem szczęście zawsze skrzynia wchodziła :P

Opublikowano
  • Autor

Tak zgodze sie z Toba aczkolwiek nie powiem bo troche mialem problemow z odkreceniem kilku srob i mocowan ;) i tak jak Dev napisal ze bez podnosnika ciezko bedzie -mial racje bo pewnie z podnosnikiem kilka godzin szybciej bym to zrobil...ale jeszcze nie kracze bo czeka mnie montaz tej oto skrzyni bo dzis kupilem zestaw sprzegla i dwumasu..

Dev - kupilem dzis ten zestaw luka i to narzedzie do centrowania ktore mi poleciles ale jak to jest z tym sprzeglem nie trzeba go najpierw naprezyc jakos?

Edytowane przez cino89

Opublikowano

Najpierw zakladasz dwymas, potem tarcze (tylko patrz aby dobra stroną) i docisk.

Delikatnie łapiesz docisk do dwumasy 6cioma srubami i centrujesz. Potem skrecasz sruby i wyciagasz urzadzenie. Cala robota.

Opublikowano
  • Autor

Panowie chcialem sie zabrac za skladanie dzis ale stwierdzilem ze chyba cos jest nie tak z nowym dwumasem czy ta gorna plyta powinna tak luzno sie ruszac wzgledem tej grubszej plyty? Bo wsumie lata na boki tak jak moj stary dwumas

Opublikowano

Tak ma byc, jest ok.

Opublikowano
  • Autor

Zaryzykowalem i zalozylem i smiga cichutko :) teraz tylko sprzeglo musze odpowietrzyc bo pedal wpada luzno w podloge ktos wie moze jak to zrobic?

Opublikowano

Sprzegla nie potrafisz odpowietrzyc ?

Opublikowano
  • Autor

Nigdy wczesniej nie mialem doczynienia ze sprzeglem wiec szczerze nie mam pojecia ale wiem ze to jest polaczone z systemem hamulcowym

Opublikowano

Przy przewodzie ktory wchodzi do wysprzeglika masz odpowietrznik na klucz 9.

Jeden pompuje drugi odkreca.

Plyn w zbiorniczku pod korek.

Opublikowano

Odpowietrzasz podobnie jak układ hamulcowy, tylko na wysprzegliku lub przewodzie do niego masz odpowietrznik.

Nie wiem dokładnie jak w tym modelu to wygląda czy odpowietrznik jest odkręcany w B5 miałem odkręcany, czy musisz wysunąć przewód delikatnie aby z odwietrznika wydostało się powietrze z płynem .

Ja zawsze napełniam wysprzeglik płynem przed montażem skrzyni zawsze łatwiej odpowietrzyć później. Potem to już podobnie jak układ hamulcowy, ja przeważnie korzystam ze strzykawki i kawałka przewodu lub zestawu do odpowietrzania hamulców

Opublikowano
  • Autor

No i tak wlasnie robie.. przyczepilem do odpowietrznika wysprzeglika metrowy wezyk przezroczysty i widze jak powietrze uchodzi z plynem ale pedal nadal wpada... cos zle robie?

Opublikowano

Po odkreceniu odpowietrzika i wcisnieciu sprzegla powinien zostac w podlodze.

Podnosisz go i pompujesz, odpowietrznik i tak ze dwa, trzy razy.

Opublikowano
  • Autor

A auto musi byc na chodzie?

Opublikowano

Nie. Po co ?

Opublikowano
  • Autor

To ja juz niewiem... robie tak jak mowisz i nic sie nie dzieje pedal caly czas wpada w podloge i wogole nie twardnieje...

Opublikowano

To ja juz niewiem... robie tak jak mowisz i nic sie nie dzieje pedal caly czas wpada w podloge i wogole nie twardnieje...

Oczywiście na zakręconym odpowietrzniku ci wpada i nie twardnieje.

Opublikowano
  • Autor

Wiecie co juz chyba wiem jaki jest problem.. nie mam plynu w wysprzegliku i juz chyba w przewodzie tez nie bo zlecial mi caly niechcaco... czy da sie jakos napelnic spowrotem bez zaawansowanych narzedzi?

Opublikowano

Wiecie co juz chyba wiem jaki jest problem.. nie mam plynu w wysprzegliku i juz chyba w przewodzie tez nie bo zlecial mi caly niechcaco... czy da sie jakos napelnic spowrotem bez zaawansowanych narzedzi?

odepnij przewód od wysprzeglika i kilka razy powoli napełniaj wysprzeglik strzykawką z płynem, tylko powoli i nie zatykają całego otworu tak aby powietrze miało gdzie wyjść. Za pierwszym razem może się nie udać. Czasami tak się zdarza ze trudno odpowietrzyć, dla tego ja zawsze przed montażem napełniam wysprzeglik płynem naciskam powoli i napełniam.

Edytowane przez lukaszek13ns

Opublikowano
  • Autor

Znalazlem duza strzykawke napelnilem ja okolo 100ml plynu i podpiąlem ja do wezyka ktory zalozylem na odpowietrznik wysprzeglika. Cala zawartosc plynu wstrzyknalem i wszystko dziala jak powinno :) biegi ladnie wchodza i sprzeglo bierze tak jak powinno

Opublikowano

To fajnie że ci się udało i wszystko ok. Człowiek całe życie się uczy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.