Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] problemy z ...?


dritzdeurden

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie. jak odpalam rano na benzynie to faluja mi obroty od 800 do 1500 na zimnym silniku kiedy wrzucam bieg wsteczny to zdarza sie nawet ze gasnie. Na zimnym silniku jak jade przez pierwsze pare minut mam takiego muła ze ledwo co jade po przerzuceniu silnika na gaz przy 30 stopiach caly czas to samo dopiero sie w miare uspokaja jak silnik osiaga 90 stopni. Ale do tego czasu to na biegu jalowym faluja mi obroty i mam strasznego muła. Zaczeło sie to dziac od tygodnia a instalacje BRC SEQUENT 24 zakładałem jakies 3 tygodnie temu. Z poczatku działało wszystko super. Tydzień temu zaczeło sie falowanie i spadek mocy na gazie i zimnym silniku a teraz to juz nawet na benzynie takie historie. Co powinienem sprawdzic i co ewentualnie wymienic. Mysle ze na poczatek swiece do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek sprawdził wkrętki w kolektor, może łapie lewe powietrze.

Później sprawdziłbym wszystkie wężyki podciśnień od gazu, może któryś spadł i też łapie lewe powietrze.

Jeśli jest wszystko ok to podpiąć Vaga i sprawdzić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro instacja była dopiero co zakładana to na początek nie grzebać tylko do gaziarzy jechać i niech oni szukają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro instacja była dopiero co zakładana to na początek nie grzebać tylko do gaziarzy jechać i niech oni szukają

Dokładnie,na pewno oni coś spartolili skoro auto wcześniej jeździło dobrze,samemu nic nie ruszaj puki nie obluka tego gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Wsiadam dzisiaj do auta rano, nie mogłem odpalić-co zapalił, to gasł, dopiero jak mocno przytrzymałem gaz przez jakieś 10 sekund, to odpalił (czy to może być kwestia akumulatora?), przejechałem na benzynie jakieś 7 km, przełączył się na gaz i zaczęły mocno falować obroty jak wrzuciłem na luz-od 1,5 tyś do 2,5 tyś. Z kolei na biegu jak zdjąłem nogę z gazu, to czułem takie lekkie szarpnięcia. Na chwilę falowanie zniknęło, ale zaraz znowu się pojawiło. Przełączyłem na benzynę i to samo. Mam brc sequent 24, założoną miesiąc temu, do dzisiaj nic się nie działo. Auto kupiłem od bardzo dobrego kumpla, on jeździł na benzynie i nigdy nie miał takich problemów.

ps. przyjechałem do domu-30 km, wyłączyłem go, za chwilę włączyłem i nie było falowania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz u gazownika, ale wszystko niby jest ok, lekkie korekty zostały wprowadzone ale nic to nie wniosło. Zmieniam teraz świece zapłonowe i kable wysokiego napięcia. Zobaczymy czy to cos zmieni :confused4: Jesli nie to bede musial przycisnac bardziej gazownika bo na benzynce silnik mi sprawnie pracuje, na gazie teraz juz nawet nie jeżdze bo silnik całkowicie stracił moc nie da się jechac. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz u gazownika, ale wszystko niby jest ok, lekkie korekty zostały wprowadzone ale nic to nie wniosło. Zmieniam teraz świece zapłonowe i kable wysokiego napięcia. Zobaczymy czy to cos zmieni :confused4: Jesli nie to bede musial przycisnac bardziej gazownika bo na benzynce silnik mi sprawnie pracuje, na gazie teraz juz nawet nie jeżdze bo silnik całkowicie stracił moc nie da się jechac. :angry:

Ewidentnie coś z gazem, ciśnij mechesa i nie słuchaj jego wymówek że wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem o gościa i ustawiłem się jutro na 11, mówił, ze może ze względu na zmianę pogody mieszanka jest zbyt uboga-zobaczymy jutro. U mnie gaz jest bez zastrzeżeń,bo tankuję tylko na jednej renomowanej sieci stacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...