Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szyna CAN i bieg wsteczny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jak sprawdzić czy CAN w moim samochodzie generuje sygnał biegu wstecznego? Mam zamiar podłączyć kamerę cofania ale na RNS-e nie pokazuje mi sygnału wstecznego. Dodam że RNS-e dostawiane przez przejściówkę z allegro i pozatym wszystko działa... widzi prędkość, światła itd... Nie widzi tylko sygnału o biegu wstecznym... Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Opublikowano

Bo sygnał wsteczny nie jest podawany przez CAN tylko po sygnale z zasilania pozatym jak bys wkleił co to za przejściówka to może ktoś by Ci napisał co i jak bo " przejściówka przejściówce " nie równa

Edytowane przez Robero321

Opublikowano

Mój chińczyk + dekoder CAN widzi kiedy jest wbity bieg wsteczny, automatycznie włącza wtedy podgląd na kamerę, a żadnego innego przewodu dedykowanego nie posiada - do zadziałania wystarczy mu masa, stały plus, plus po stacyjce, no i magistrala CAN z dekoderem :hi:

Opublikowano
  • Autor

Przejściówka jest tego typu:

http://allegro.pl/zlacze-iso-kostka-adapter-audi-nawigacja-rns-e-i5849521913.html

Więc w końcu jak jest? Czy RNS-e o sygnale biegu wstecznego ma informacje po CAN? czy dostaje z innego źródła?

Opublikowano

Niestety sygnał o wbiciu biegu wstecznego nie jest podawany na magistrale CAN, jednakże jest pewne obejscie z którego wszyscy korzystają. Po wbiciu wstecznego pojawia sie na CAN informacja o zapalonej żarówce. Informacja pojawia się tylko jak masz MCE w wersji high - kontrola spalonych żarówek

Opublikowano

No i się sprawa wyjaśniła :)

Opublikowano
  • Autor

Niestety sygnał o wbiciu biegu wstecznego nie jest podawany na magistrale CAN, jednakże jest pewne obejscie z którego wszyscy korzystają. Po wbiciu wstecznego pojawia sie na CAN informacja o zapalonej żarówce. Informacja pojawia się tylko jak masz MCE w wersji high - kontrola spalonych żarówek

Czyli jak mam MCE w wersji low nie ma szans żeby RNS-e widziało sygnał o włączonym wstecznym i samo się przełączało w tryb kamery cofania po przekodowaniu 004 na 1 i tryb LAMBO?

Opublikowano

Potrzebujesz tego co posiada BB bo to co masz zakupione to żaden dekoder a jedynie wtyczki- przejściówki. Potrzebny jest jeszcze interfejs lub dekoder jak zwał tak zwał który prześle sygnał z kamery do RNSa w odpowiedniej formie

Opublikowano

Niestety sygnał o wbiciu biegu wstecznego nie jest podawany na magistrale CAN, jednakże jest pewne obejscie z którego wszyscy korzystają. Po wbiciu wstecznego pojawia sie na CAN informacja o zapalonej żarówce. Informacja pojawia się tylko jak masz MCE w wersji high - kontrola spalonych żarówek

Czyli jak mam MCE w wersji low nie ma szans żeby RNS-e widziało sygnał o włączonym wstecznym i samo się przełączało w tryb kamery cofania po przekodowaniu 004 na 1 i tryb LAMBO?

Wiesz co, swego czasu robiłem moduły, które opuszczały prawe lustro po wbiciu biegu wstecznego. W aucie z MCE low spędziłem ładnych pare godzin i nie znalazłem info o biegu wstecznym na magistrali CAN.

BeyerBrown, w jakiej wersji masz MCE?

Opublikowano

High :hi:


Chcesz bym coś sprawdził...? :mysli:

Opublikowano

Byłem ciekawy tego dekodera CAN, myślałem że może masz MCE low i jakoś ten dekoder łapie sygnał wstecznego.

Opublikowano

Dostałem je w komplecie z radiem, jest wielkości pudełka zapałek.

Opublikowano
  • Autor

Potrzebujesz tego co posiada BB bo to co masz zakupione to żaden dekoder a jedynie wtyczki- przejściówki. Potrzebny jest jeszcze interfejs lub dekoder jak zwał tak zwał który prześle sygnał z kamery do RNSa w odpowiedniej formie

To akurat mam wszystko od kolegi Woszu. Jest tylko problem z tym że RNS-E nie przełącza się automatycznie w tryb kamery nawet po odpowiednim przekodowaniu i nie widzi sygnału wstecznego. Więc czy w wersji MCE low można to jakoś obejść czy lepiej przeskoczyć na MCE w wersji HI ?

Sprawdziłem raz jeszcze moduł komfortu 8E0 959 433 AR na blokach w grupie 10 pokazuje włączenie biegu wstecznego, czyli informacje o tym MCE dostaje... ale czy przekazuje ją dalej np do navi?

Opublikowano

Radio wisi na CAN-ie Inforozrywki a MK na CAN-ie komfortu :hi:

Opublikowano
  • Autor

Panowie, więc czy jest jakaś możliwość żeby "dołożyć" dla RNSe dodatkowy sygnał po CANnie o wstecznym żeby się przełączała na widok kamery automatycznie?


Panowie, więc czy jest jakaś możliwość żeby "dołożyć" dla RNSe dodatkowy sygnał po CANnie o wstecznym żeby się przełączała na widok kamery automatycznie?

Temat do zamknięcia... do przełączania kamery nie jest potrzebny sygnał po CAN. Do pinu RFLS podając napięcie RNS-E sam nie przełącza w tryb kamery jeśli jest prawidłowo zakodowany...

POZDRAWIAM

Opublikowano

Czyli tak jak miałeś to napisane w poście #2 :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.