Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czerwony avant 1.8T


aro1120

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, chciałbym przedstawic moje audi a4 b5 avant :)

Na wiosne 2015 roku moje obecne na tamten czas wozidlo stwierdzało coraz czesciej ze pier.... nie jedzie, raz, drugi, trzeci az w lipcu padła decyzja o sprzedazy i nastepny :) tym sposobem czerwone vento poszlo w bardzo dobre rece do nowego wlasciciela ktory dba całym sercem i ma lepiej niz u mnie , a tak sie rpezentowało w dnu sprzedazy

aaaf3ce60621a990med.jpg

Vento odjechało, zaczeły sie poszukiwania, moze bora ?? moze passat b5 FL, ?? moze golf IV ?? moze audi a4 b5 ?? sam nie wiedziałem coooooo, ale jnajwiecej przegladałem a4 , raz podjarany pewnym zielonym avantem pojechałem do radomia, z daleka juz był moj, a z bliska ??? no z bliska to nawet sie przejechac nie chciałęm , obejrzałem jeszcze3 albo 4 w okolicy i dałem sobie spokoj tego dnia a zakupem, w koncu ktoregos dnia z sentymantu do czerwonego trafiła sie juz teraz moja audiczka, na zdjeciach lsniła błyszczała ochąąąąąą achąąąą nie było końca, przez telefon cud miód i orzeszki, w jedna strone miałem 270km ale pal licho pojechalismy, na dzien dobry wkur.... mnie widok wgniecionych drzwi, nie szukałem 15 letniej igiełki bez rysek rdzy z przebiegem 55tys km od dziadka helmuta, głupi handlarz mogł powiedziec od razu jak pytałem 3 razy o blache lakier itd, no ale nic obeszlismy dookoła, okazało sie ze oprocz maski malowanej dawmo temu drugi raz, wszystko w oryginale, szyby łącznie z przednia ten sam rocznik, motorownia, jedzie, ale szarpie podczas przyspieszania, szybkie podpiecie kompa, przeladowuje, przegub z lewej strony puka, ale ogolnie źle nie jest, troche targowania i wracamy do domu :)

A oto i ona audi a4 b5 avant lift

d6d0e376f1f10758med.jpg

1.8T ANB , 150KM

11.1999

Kubełkowe fotele,

Boose

climatronic

elektryczne lusterka

elektryczne szyby przód

Ciemna tapicerka i dekory,

kierownica trojramienna,

ABS, ESP

zawieszenie 1BE na sprezynach mts technik dedykowanych do avanta,

Wielkiego szału nie ma, brakuje mi tempomatu i pełnego fisa, ale wszystko w swoim czasie :)

4b80e223c0134facmed.jpg

Na dzien dobry przyszedł swiezy olej wszystkie filtry swieczki, czyszczenie N75, dzieki czemu przestałą szarpac, wymiana DV na nowy bo był nieszczelny,

wymiana przegubu, wymiana uszczelki pod pokrywa zaworów :)

Po czyszczeniu N75 i wymianie zaworu DV niby jechało ale gdzies przy 3tys sie zastanawiało co dalej i potem szło jak rakieta, w papierach miało jakis tuning ottingera na 193KM ,nalepek wszedzie pełno, w koncu sie wkur.......umowiłem z chłopakami z genowefa garage zeby zajrzeli co ja boli, okazało sie ze ten niby chip na 193KM to jedna wielka lipa m wie cwgralismy ori program na 150KM i w koncu zaczeło jezdzic jak trzeba i nie ma strachu przy wyprzedzaniu :)

Gdy audi wrociło do normy postanowiłęm załozyc instalacje gazowa i tak we wrzesniu wpadła sekwencja z butla w kole , wszystko śmiga jak talala, jestem bardzo zadowolony a koszty jazdy 1.8T sa smieszne :)

Potem były urodziny no iiiiiiiiii zrobiłem to czego brakowało mi po poprzednim aucie czyli czarne szybki , jedni pochwala inni beda przeciwni, mi sie podobaja, a poza tym jezdzi mi sie bardziej komfortowo :) tył przyciemniony najmocniejsza folia jaka była, przód mogłby byc ciut jasniejszy ale jak narazie odpukac nikt sie nie przy.... :) vento zrobiłem 220tys km po całej polsce, i pod domem tylko raz musiałem zrywac , ale potem znow zrobiłem i z czarnymi sprzedałem dalej i nadal sa :)

Pod koniec roku hamulce juz był na wykonczeniu, a ze nie chałem robic to na odwal sie, audi wjechała na tydzien do garazu i grzebałęm po pracy, wszystkie zaciski zdjete rozebrane wyczyszczone, wszystkie gumki nowe, 1 tloczek z przodu nowy, tarcze + klocki tył i przód nowe, wszystko zalane swiezym płynem :) jak sie dotarło wszystko to czuc roznice w hamowaniu :)

Przyszła zima na poczatku 2016 roku, mrozy rzedu -16 i audi dało mi do zrozumienia ze tylne amortyzatory chca wyleciec na smietnik , tak wiec wpadły 2 nowe amorki sachs, odboje osłony :)

Wkurzały mnie bardzo wgniecione tynle drzwi od strony kierowcy, w koncu trafiły sie na olx wiec szybki telefon, i pozbyłem sie problemu :) tu tylko jedna fotka z przekłądki drzwi :)

Najwazniejsze mody oczywiscie tez juz sa :) czyli klubowa smycz przy kluczyku, i klubowe ramki :)

Plany ??

lotka tylnej szyby,

doprowadzic fotel kierowcy do ładu, bo jest rozdarty,

wymiana rozrzadu ,

konserwacja na wiosne całego spodu i nadkoli bo jednak po 15 latach jest kilka miejsc do poprawy

doprowadzic lakier do zacnego stanu :)

2b3daaf4434a38afmed.jpg

ac44efab03f0f522med.jpg

e02074aca0286bdamed.jpg

Edytowane przez aro1120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła w dobre ręce :) będzie służyć długo ładny kolorek,chociaż polerka miło widziana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznego Venciaka :D auto super :P a Audi bardzo ładne oby służyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, przyciemnienie szyb na + przy czerwonym :), Co do rozrządu moim zdaniem to rzecz którą trzeba zrobić na dzień dobry. NIe warto ryzykować remontu silnika :). Powodzenia w dalszych pracach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem podobieństwo moje poprzednie też było czerwone i teraz znów, po prostu tak wyszło, masz koleżankę z tym samym motorem tylko avancik :)

P.S zadbany lakier ly3h umie zrobić wrażenie :) powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carrera369 czerwonego specjalnie nie szukałęm, ale gdy juz sie pojawiła, motor jedyny słuszny jaki chciałem to nie mogłem przejsc obojetnie :)

Vengazo rozrzad wygladał na niedawno robiony wiec tego nie dotykałem od razu, pasek nie wyglada na wyeksploatowany, teraz chce to zrobic dla swietego spokoju i wlasnej swiadomosci ze jest swiezy rozrzad, mozna jezdzic i deptac bo nie po to kupiłem 1.8T zeby jezdzic prawym pasem za kolumna ciezarowek ;)

Norbert91 nie musisz mi mowic jaki efekt daje czerwony błyszczacy lakier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłem osatnio posiwecic audi chwile czasu to wymyłem dziada, odkurzyłem, pomyłem szybki :)

2277ec0685a63b9cmed.jpg

4d3faee3cc36327emed.jpg

4f29e62874ee30a6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie było :P

audi zyje i ma sie całkiem dobrze :) przez rok posiadania przejechała 30tys i jedyny nieplanowany wydatek to wentylator chłodnicy, poza tym tankowanie i buttttt :D:D:D

zawsze była piekna ładna i wspaniała błyszczaca, kazdy podziwiał itd ale jednak w oczy mnie kuło te kilka mijesc z rdza, na dodatek gdzies ryska, jakas wgniotka, zderzak przedni obrysowany, jakie tureckie zaprawki pedzelkiem, wiec w koncu przyszedł i dzien na nia :) kolor ori :)

8df3ea2e5d46dd97m.jpg

e37064cb16307c6em.jpg

543be72f30207c94m.jpg

7cd1e5e9c669fb93m.jpg

tu juz czesciowo złozona :)

fc5567e1de07c4a8m.jpg

do tego doszła pełna konserwacja wszystkich nadkoli, spodu, drzwi od srodka, profili zamknietych :)

a po niedzieli czas na polerke w koncu :)

Edytowane przez aro1120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nic tu nie pisałem.......

audi cały czas ze mna, jezdzi, nie marudzi, problemow wiekszych nie sprawia, pomimo ze notorycznie czasu brak zeby wypieścic, skonczyc polerke, wyprać.....ale przyjdzie i ten moment :)

przez ostatnie kilka miesiecy działo sie troche.....

dawno, dawno temu waliło juz błędem katalizatora, ze za mała przepustowośc itd, wiec katalizator poszedł w odstawke a w to miejsce trafiło dp 3 cale, przechodzący z 2,5 cala, home made :) polecam , warto było :)

aca58a7f726e7d1dm.jpg

400c69c833bb4f4cmed.jpg

w miedzyczasie znalazłem tapicera ktory za smieszne pieniadze naprawił mi boczek fotela kierowcy i obszył podłokietnik, dobrał kolor materiału idealnie, naprawde swietna robota :)

potem przyszłą wiosna, wyciagnałęm alu, 16, obejrzalem opony,  stan bieżnika zero zero nic, wiec czas było sie zastanowic czy kupuje nowe 16 czy sprzedaje felgi i ide w 17 przynajmniej, padło na nowe opony 225/45/17 dębicy, polecam bardzo fajne koło, ciche, i super jeżdzi sie na mokrym, do tego doszły 17 ori audi bolero, 8 cali, ktore przeszły prostowanie, piaskowanie, napawanie rantów, podkłąd i malowanie, dla mnie wyszły bardzo fajnie, mi sie podobaja, tym bardziej ze w duzej mierze sam sie przyłozyłęm do tego zeby tak wygladały a był w tragicznym stanie

f865ab90b9b45f62med.jpg

 

2d15d0eba80189abmed.jpg

44c4db239ee3dd71med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...