Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samopoziomowanie Xenon


Krystiaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z samopoziomowaniem się xenon'ów , żaden błąd nie ukazuje się na fis'ie. Komputerem nie był jeszcze sprawdzany . Xenony nie imitują żadnego ruchu , tak jak zostają włączone w takiej pozycji zostają . Co to może być za problem ? Czy lepiej jechać na komputer i sprawdzić czy jest jakieś rozwiązanie bez użycia komputera.

Z góry dziękuję , pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ci się to stało, wcześniej działało?

Wysłane z mojego iPada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewien na 100% czy działało ale świta mi coś , że ten ruch jednak jakiś był a teraz żadnego. Czy po podłączeniu pod komputer pokaże mi jakiś błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na uwalony mechanizm regulacji w lampie. Silniczek będzie pracował góra-dół, ale lampa będzie stała w miejscu. Żadnego błędu na FIS-ie nie pokaże. Najczęściej dzieje się tak, gdy nieumiejętnie reguluje się ustawienie lampy np na stacji diagnostycznej. Jest odpowiednia procedura, która wymaga VAG-a. Bez tego jak będziesz kręcił ręczna regulacją, to mechanizm samopoziomu będzie cały czas próbował ustawić sam lampę, aż dojdziesz do końca regulacji i wtedy silniczek pracując w skrajnej pozycji wyłamie plastikowe tryby mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że cała instalacja jest zamontowana, to jest jak mówisz.

Dlatego pytałem czy wcześniej działało.

Najlepiej typ podłączyć VAGa i sprawdzić czy połączy się że sterownikiem.

Inną próbą może być sprawdzenie czy na wahaczach ma czujniki, oraz w lampach silniki krokowe..

Od tego powinien zacząć oględziny...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda z tym ustawianiem. Nie potrzeba zadnej procedury. Jedz na stacje diagnostyczna ustaw auto na idealnie prostej nawierzchni, zgas auto i wyjmij kluczyk, wyjdz z samochodu i nie wsiadajac do auta i nie dotykajac do niczego wsadz kluczyk i odpal silnik, wlacz swiatla i po ruchu gora dol reflektorow ustaw swiatla.

To samo zrobisz przez procedure vag ale robiac tak jak opisalem wychodzi na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem jakiś czas temu kupiłem a4 i przy kupnie na vagu pokazywało błąd połączenia ze sterownikiem. Jednak zawsze po przekręceniu kluczyka lampy przechodziły auto test i było git. Jednak niedawno zaczął pokazywać mi się błąd autoregulacji na fisie po czym przestał się jednak lampy przestały się"testować" . Ma ktoś pomysł jaka może tego być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko vag wcześniej wywalał błąd połączenia ze sterownikiem a lampy i tak przechodziły autotest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻE masz zamontowane 'imitację'' samopoziomu

Wtedy jest jak piszesz brak komunikacji ze sterownikiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...