Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Napinacza 1.9Tdi Brb


songo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szybkie pytanko bo nie znalazłem na necie . Czy da się wymienić napinacz paska wielorowkowego bez ściągania przodu audi a4 b7 1,9 Tdi BRB czy jest to nie możliwe.
Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez songo86
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przodu nie musisz sciagac, tylko odkrecic sruby i odciagnac zedrzac do pozycji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jako to jest w B7, ale w B6 da sie to zrobic bez odsuwania przodu. Miejsca jest naprawde malo.

Napinacz, ktory kupisz jest zablokowany bolcem. Nie wyciagaj go bo nie bedziesz w stanie wymanewrowac napinaczem zeby go wlozyc.

Napinacz, ktory masz w samochodzie tez musisz zablokowac, np gwozdziem. Wtedy tez bedzie mozna go wyjac. Blokuje sie go w pozycji w takiej jak znajduje sie normalnie z zalozonym paskiem. Nie jest to latwe, chyba ze masz dosc dlugi klucz oczkowy, wtedy latwiej odciaga sie napinacz i druga reka mozna go zablokowac, np. tym gwozdziem. Bedziesz wiedzial o co chodzi jak kupisz nowy napinacz.

Jesli jest to taki sam napinacz jak w 1.9 TDI AVF to ja mam na sprzedaz ze swojego samochodu :)

Wymienilem miesiac temu przy okazji rozrzadu razem z rolka odwracajaca. Jest po przebiegu 60tys km. Oczywiscie sprawny. Pisz na priv jesli bedziesz zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BRB i BKE sa inne napinacze jak AWX i AVF.

ja jak wymienialem napinacz, wymienilem tez pasek wielorowkowy i jego rolke prowadzaca oraz sprzeglo alternatora.

przod mialem w pozycji serwisowej to tez termostat wymienilem.

jest duzo wiecej miejsca i latwiej sie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...