Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2,8 193KM Quattro Tiptronic vs 1,8 125KM Ośka Manual ??


Mad_MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bo strasznie mnie to trapi i chcialem od was uzyskac odpowiedz. W tym momencie jezdze 1,8 i chce kupic jak w temacie i zastanawiam sie czy odczuje roznice, chodzi mi o przyspieszenie , elastycznosc itp. Czy roznica bedzie spokojnie odczuwalna mimo Tiptronica czy raczej marne rezultaty beda??

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Witam

Bo strasznie mnie to trapi i chcialem od was uzyskac odpowiedz. W tym momencie jezdze 1,8 i chce kupic jak w temacie i zastanawiam sie czy odczuje roznice, chodzi mi o przyspieszenie , elastycznosc itp. Czy roznica bedzie spokojnie odczuwalna mimo Tiptronica czy raczej marne rezultaty beda??

Z gory dzieki za odpowiedz.

kolego co to w ogóle za pytanie. Nawet nie ma co porównywać. To jak niebo a ziemia. Nie rozumiem czemu się w ogóle zastanawiasz czy odczyjesz różnicę, przecież to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odczujesz różnice!!?? Łeb z kablami nieomal Ci urwie , a Ty o różnice pytasz :exclaim: ,a elastyczność tego silnika jest bajeczna, chociaż przy Tipie nie ma to najmniejszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy roznica bedzie spokojnie odczuwalna mimo Tiptronica czy raczej marne rezultaty beda??

To tylko 68KM, pewnie nawet nie zauważysz różnicy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, żeby to 2.8 V6 faktycznie miało 193 konie, bo te jak wiemy, w tych silnikach lubią sobie uciekać :evil:

Różnica na pewno będzie duża, ale tak jak Ci już MAX mówiłem, ja bym szukał bardziej manuala, aczkolwiek takiego dość ciężko dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, żeby to 2.8 V6 faktycznie miało 193 konie, bo te jak wiemy, w tych silnikach lubią sobie uciekać

Nawet gdyby zostało tych koni 180 na dzień dzisiejszy, to ciągle jest jedyne 55KM róznicy :wink: i po przesiadce z 1.8ADR, różnice musi byc czuc :smile:

ja bym szukał bardziej manuala, aczkolwiek takiego dość ciężko dostać.

Zgadzam sie z rex'em, raczej manual, i to prawda, że dośc cięzko go znaleźc (pewnie jak już kupisz tiptronica, to manuali po ogłoszeniach będzie pełno :exclaim: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

3.0 TDI będzie żwawsze.

2.8 bez problemu przy deptaniu wciągnie ci z 20 litrów w mieście. Przy normalnej jeździe w trasie około 12-13 w mieście 16-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 bez problemu przy deptaniu wciągnie ci z 20 litrów w mieście. Przy normalnej jeździe w trasie około 12-13 w mieście 16-17

Kaziu raczej odrobine przesadzone to spalanie :wink: tyle, i to niekoniecznie, to moja na gazie pali (a 30v nawet oszczędniejsza jest).

Przy deptaniu, ale konkretnym 15-16 góra 17

W mieście 12.5-13.5 góra 15

Na trasie to już duże rozbieżności, tak do 130km/h około 10

Za mały ten silniczek żeby wciągał po 20 litrów :wink: (chociaż nie twierdze coby się nie dało tego zrobic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 TDI będzie żwawsze.

2.8 bez problemu przy deptaniu wciągnie ci z 20 litrów w mieście. Przy normalnej jeździe w trasie około 12-13 w mieście 16-17

przesadzone dane

w mieście 16

trasa 9

cykl mieszany 11-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co macie na mysli mowiac deptanie, skoro moja 2.6Q przy deptaniu potrafila wypic 18-20l (21 to najlepszy wynik jaki udalo mi sie osiagnac ;) ). przy dynamicznej jezdzie w miescie nie ma bata, zeby 2.8Q wzial mniej niz 14-15l, nie uwierze w to :) a z trasa powinno byc tak jak mowi rob, w koncu do jazdy po autostradach sa stworzone te silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe odczujesz róźnicę ale nie tak bardzo jak wtedy kiedy 2.8 byłby w manualu :smile:

mam 1.8 ADR FWD manual a brat 2.8 q tip i jest róźnica ale manual i tip maja rózne style jazdy - do wariowania lepszy manual...jak chcesz zamulać po mieście i czasami wcisnąć to tip jest elegancki :wink:

niestety nie jechałem 2.8 30V q manualem i nie wiem jaka jest różnica w jeżdzietakim samym modelem z tip :rolleyes:

generalnie V6 nadrabia piekną pracą silnika :cool: w porówaniu do 4 cylindrowej kosiareczki :biggrin:

co do spalania to nie wypowiadam sie bo każdy jeżdzi inaczej i ma inny egzemplarz auta :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że 3.0TDI będzie oszczedne i będzie maiło dużo lepsze osiągi od 2.8 30V, ale jak tu porównywać auta które różnią się od siebie ceną o jakieś 100 tysi a w przypadku bardzo świeżej i dobrze wypasionej B7 200 tysi. Jak to mi powiedział pewnien użytkownik forum, gdyby po raz drugi mial kupować B7 3.0 TDI za 140 tysi, to kupiłby S4 za 70, a reszte zostawiłby na paliwo. To bardzo duuużo jeżdzenia. Z 3.0 TDI możesz zrobić softem bardzo ciekawą moc tak okoiło 250-270 kucy, a może i więcej , a z 2.8 softem można sobie d... podetrzeć i nic więcej :twisted: .

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu_Wichura napisał/a:

3.0 TDI będzie żwawsze.

2.8 bez problemu przy deptaniu wciągnie ci z 20 litrów w mieście. Przy normalnej jeździe w trasie około 12-13 w mieście 16-17

przesadzone dane

w mieście 16

trasa 9

cykl mieszany 11-12

zgadzam sie z robem co do spalania 2.8 30V tip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 TDI będzie żwawsze.

2.8 bez problemu przy deptaniu wciągnie ci z 20 litrów w mieście. Przy normalnej jeździe w trasie około 12-13 w mieście 16-17

przesadzone dane

w mieście 16

trasa 9

cykl mieszany 11-12

dokładnie jest tak jak piszę ROB, mi w trasie pali 9 l przy ok. 160 km/h średnia 12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEY

Mam 2,8 Q 30V w tip, i w miescie nizej 17 (gazu) nie udalo mi sie zejsc, choc staram sie nie cisnac za mocno, ale majac taka moc do dyspozycji to sie poprostu nie da. Zreszta jesli ktos chce oszczedne auto niech kupi TICO ?? Co do mocy, przesiadlem sie z 122 KM mereceska, z tydzien oswajalem sie z motorem (normalnie smierc w oczach). Pozdrawiam

Tylko :audi: Tylko :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...