Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Który czujnik odpowiada za świece podgrzewacza


pytnik

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem nie grzeją mi świece podgrzewacza po sprawdzeniu okazało sie ze świece ok przekażnik ok tylko brak minusa odpowiedzialnego za sterowanie przekażnikiem tzw załaczanie po spieciu na krótko grzeje ale bez przerwy myśle ze któryś czujnik jest odpowiedzialny za to ze nie załacza pytanie tylko który lub co jest przyczyną kolor kabla przy przekażniku nr 307 to niebiesko brązowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za podawanie minusa na przekaźnik podgrzewaczy płynu chłodzącego odpowiedzialny jest sterownik silnika czyli ECU a on wysterowuje przekaźnik na podstawie temperatury chłodziwa podawanej mu przez czujnik temperatury chłodziwa w silniku więc albo czujnik temp. silnika padł albo podaje zawyżone wartości temperatury albo wina leży po stronie braku styku na gniazdku/wtyczce przy ECU lub w samym ECU - wartości temperatury podawane przez czujnik temp. silnika odczytasz za pomocą Vag'a w grupie 007, pamietać też musisz, że podgrzewacz w zależności od temperatury otoczenia podaje najpierw sygnał na jedną ze świec a jak temperatura jest bardzo niska to na dwie pozostałe i wtedy grzeją wszystkie świece podgrzewacza ale ich grzanie zaczyna się dopiero w chyba przy temperaturach poniżej 0*C (ale nie znam dokładnej wartości granicznej temperatury przy której grzeje pierwszy stopień podgrzewacza), z tego jednak co wiem to wczoraj po południu były jeszcze temperatury dodatnie a dopiero dziś nad ranem był przymrozek (przynajmniej w moim miejscu zamieszkania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowa o podgrzewaczy płynu chłodzącego (3 świece w układzie chłodzenia z tylu glowicy) to sterowane sa przez klimatronik, włączasz je jak naciśniesz grzanie przedniej szyby na klimatroniku - przycisk nad przyciskiem AUTO, a jezeli chodzi o swiece od grzania silnika to ECU załącza je gdy temp otoczenia spadnie ponizej 5 stopni, odpowiedzialny za to jest czujnik temp plynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzewacz tylko załącza się ręcznie z panelu klimatronika, nie ma automatycznego załączania gdy spadnie poniżej 5iu stopni, ten czujnik 4ro pinowy daje info o temp do kompa silnika i na deske, a czy czujnik jest sprawny mozesz sprawdzić vagiem i odczytać jaka jest temp silnika, na temat czujnika znajdziesz info na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem, że podgrzewacze są sterowane przez ECU a nie ręcznie,

ja mam Golfa Mk4 TDI z klimą manualną, podgrzewacz znajduje się w każdym typie silnika TDI w Mk4 - podobnie jak w silniku 1Z i chyba AHU w Golfach Mk3,

owszem przy klimatroniku przyciskiem włączy się podgrzewacz ale tylko dlatego, że ECU porówna temperaturę płunu chłodzącego w silniku z wymaganą - konieczną do ogrzania przedniej szyby przy zimnym jeszcze silniku - działa to tak samo jak włączenie klimatyzacji przy wolnych obrotach - ECU podaje wtedy sygnał do nastawnika pompy wtryskowej lub na pompowtryski, który zwiększa dawkę paliwa aby silnik nie zgasł pod obciążeniem pracującej sprężarki klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem na schemacie to są dwa przekaźniki od tych świec i dwa bezpieczniki, jeden 25A drugi 50A, bezpieczniki i przekaźniki znajdziesz na podszybiu w tej czarnej skrzynce gdzie jest ECU od silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa sprawdzone i bezpieczniki tez brakuje tylko sterowania minusami po dodpieciu minusa na krótko przekazniki działają I SWIECZKI GRZEJA ALE SAME NIE ODPALA CO STERUJE MINUSAMI TYCH PRZEKAZNIKÓW??

Ma ktos moze schemat tego podgrzewacza i moze mi podesłac byłbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia co powoduje załączanie tych świec, jedno co na bank je włącza to klimatronik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 czujniki temperatury jeden jest czarny 4 pinowy a drugi niebieski 2 pinowy jest umieszczony przy tych świecach grzejnych .

Układ u mnie uruchamia się bez włączania podgrzewania szyby przedniej na klimatroniku (uruchamia się w kilka sekund po uruchomieniu silnika ) .Można to zaobserwować np. na oświetleniu wnętrza samochodu delikatnie przygaśnie w momencie załączenia grzania.

Do włączenia się układu musi być spełnione kilka warunków np prąd ładowania , stan akumulatora , temperatura zasysanego powietrza może tu jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...