Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Buczenie przy 1800 obr.


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Moja niunia znowu mnie zdenerwowała. Autko między 1800 a 1900 obr. buczy nie zależnie na którym biegu,na luzie też. WAG pokazał błąd czujnika poduszki silnika jedna z nich delikatnie puszcza olej. Czy przyczyną tego może być jeszcze coś innego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moze byc zanieczyszczony nastawnik pompy wtryskowej koszt czyszczenia u mechaniora to ok 300 zł.

jakiej pompy wtryskowej... w AWX ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moze byc zanieczyszczony nastawnik pompy wtryskowej koszt czyszczenia u mechaniora to ok 300 zł.

w silniku z pompowtryskiwaczami ???? :cool1::decayed:

sprawdz mocowanie elementow wydechu, pomiedzy poszczegolnymi jego czesciami a takze do nadwozia.

obmacaj czy nie poluzowala sie oslona silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na łącznik elastyczny rury...powyżej przebiegu 300tys u mnie w byłym pasku tak zaczęło buczeć...przez łącznik wywaliłem kata, wymieniłem całe mocowanie wydechu a to łącznik, na bank nie jest to przez poduszke silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu... u mnie rowniez przy obrotach od 1800-2000 dziwne buczenie i delikatne przenoszenie dragan na kazdym biegu. W pozostalym zakresie silnik pracuje ok, ma swoja moc, na biegu jalowym wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiencie plecionke...ona wyglada ładnie pieknie a własnie przy tych obrotach rura najbardziej sie trzesie i przenosi to na bude...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w dobrym warsztacie to od 200 zł. A radze tego nie robić u pierwszego lepszego bo to trzeba ja prosto wspawać zęby nie było naprężeń bo po wspawaniu może być gorzej niż przed :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro podjadę do speca od tłumików, zobaczymy ile mi wyliczy za tę przyjemność :naughty:

jak wymienisz to daj znac czy pomoglo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę również poduszkę silnika bo to też może być przyczyna choć bardziej stawiam na układ wydechowy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem- po wypadku autko zaczęło buczeć w okolicach 1400-1800.

Szczegółowo sprawe opisałem tu: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_dziwne_buczenie-t24532.0.html;msg659088#msg659088

Proszę o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...