Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Klimatronik - śnieżka na wyświetlaczu znika po włączeniu


artio2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zgasła mi śnieżka na wyświetlaczu od klimy. Zauważyłem to w momencie gdy wcisnąłem przycisk do odparowywania szyb. Śnieżka też nie pali się jak wcisnę przycisk "AUTO", po wciśnięciu przycisku ze śnieżką na wyświetlaczu mrugnie tylko śnieżka.

Nie wiem o co chodzi i w czym tkwi problem.

Zaznaczam że to jest pierwszy mój samochód z klimą.

Proszę o pomoc i wyjaśnienie w czym problem.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że brakuje czynnika w układzie klimatyzacji.

Powodów może być wiele - dobrze by było jakbyś się przejechał do jakiegoś serwisu klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i mi sie wydaje ze jest za zimno.u mnie przy tem -2 dzialosietak samo.a ciekwi mnie jedno jak wlacza sie ogrzewanie szyby przedniej ta klima sie zalaczala ajak bedzie teraz zima??? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz muszę dużo dłużej czekać aż szyba odparuje, a przedtem moment i para znikała. Chyba macie racje że jest za zimno, ale nie wiedziałem że to tak działa. Jutro może będzie cieplej to zobaczę czy działa.

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:dziura:

ja też to miałem :naughty: ale od brata który ma A4 troche dłużej ode mnie się dowiedziałem że poniżej 5 stopni śnieżka tylko mrugnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i mi sie uruchamia klima do 2,5 stopni, ponizej juz napewno nie. Nie wiem od czego to zalezy , ale raz sie nie chce uruchomic od 4,5 , a innym razem dziala nawet od 2,5. Pewno to zalezy od czujniki z ukladu w klimie. Mysle ze tamat jest do zamkniecia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam to samo, wczoraj chciałem uruchomic klimę i nic :/ Na zewnątrz -5st.C.

I teraz moje pytanie takie, czy przez ten okres zimowy kiedy klima się nie załącza - nie będzie działała sprężarka, to czy ten przymusowy odpoczynek nie zaszkodzi sprężarce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleca sie wlaczenie jej raz na jakis czas najlepiej zalaczyc klime w garazu oczywiscie jezeli sie go ma i jest tam okolo 5st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stąd moje pytanko czy przez ten zimowy okres sprężarka się nie "zastoi" ... w garażu to niewiele cieplej niz na zewnątrz :kwasny:

Może by tak czujnik potraktować suszareczką ... :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie załącza zawyczaj jak jest poniżej +2 st.C, ale nie jest to regułą. Czasem się załączy nawet przy -2. Może pomiar jest z innego miejsca niż ten z deski. Ale np. dziś jak stałem, włączyła mi się klima przy -12, dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak czujnik potraktować suszareczką ... :przebiegly:

Po to się nie włącza,żeby sie nic nie stało z klimą i niech tak zostanie. Jeśli się nie myle to w parowniku się skrapla para, jak oszukasz czujnik to zamarznie tam skroplona woda i może coś pęknąć. I dopiero wtedy się zacznie ..... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...