Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] kłopot z odpaleniem POMOCY!!!!


kola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem po wymianie vp44. Zanim wysrała mi się pompa miałem problem z odpaleniem auta na ciepło, na zimnym silniku paliła na dotyk. Na ciepłym podczas kręcenia wywalało mi błąd nastawnika dawki, musiałem krecic z 30 sek aż odpali. Po zdjęciu czujnika temp. paliła jak na zimnyn- od kopa. Wymieniłem vp44 na regenerowaną (koszt 2500 przy zdaniu starej) lecz problem z odpaleniem pozostał.

Wiem że powinienem podłączyć Vag'a i zrobic logi lecz się na tym zupełnie nie znam i w okolicy niema warsztatu któremu mógł bym to zlecic.

Jest możliwe że może kont wtrysku jest do bani?

Może macie inne sugestie?

Dodam że paliwo się nie cofa, filtr paliwa nowy, świece także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pali od "kopa" na zimnym to kąt wtrysku nie jest opóźniony więc przyczyny należy szukać w wartościach dawki startowej, ponadto kąt wyprzedzenia tłoczenia na pompie należałoby również sprawdzić gdyż zbyt wczesny niekorzystnie wpływa na układ korobowo-tłokowy i tu niestety muszę Cię zmartwić bo dla prawidłowego ustawienia kąta wyprzedzenia tłoczenia jak i ustawienia odpowiedniej wartości dawki startowej niezbędny będzie Vag, ponadto ujemny wpływ na rozruch ciepłego silnika może mieć słaby akumulator oraz zacierające się tuleje rozrusznika - innych sugestii w tym temacie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...