Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z centralnym zamkiem


Kacper Maksymiuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Mam problem z centralnym zamkiem w Audi. Mianowicie czasami samoistnie zamyka mi się samochód po pewnym czasie. Ostatnio chciałem zobaczyć co jest z centralką wyjąłem ją po odłączeniu akumulatora, a

w środku okazało się że wszystko jest w porządku, parę styków tylko delikatnie poprawiłem, wysuszyłem i tyle. Jednak to nić nie dało i postanowiłem podpiąć się VAGiem i rozkodować centralkę.

Nie wiem czy mam zły soft czy co bo w VAGu pokazuje jakby już była rozkodowana, ale normalnie działa. Próbowałem przekodować tak jak w poradniku na forum o dorabianiu kluczy, ale z mizernym skutkiem.

Soft coding nie mogę zmienić, shop mogę ale nic to nie daje.

5614d220c2a1b384med.jpg

89050029fcb80877med.jpg

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj vaga, to pierwsza sprawa. Druga rzecz, to chyba masz auto po dzwonie, bo jeden z błędów na to wskazuje, ewentualnie jakiś przewód ze sterownika air bag nie łączy. Co do zamykania po jakimś czasie drzwi, to norma. U mnie też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwnie szwaby to rozwiązali bo na początku jak nie wiedziałem że tak się dzieje i zamykałem garaż to się zdziwilem bo samochod sie zamknal i musialem isc po zapasowe mimo że był odpalony...

Mi sie zdaje ze to jest jakiś problem bo zamyka się zawsze bo innym czasie, z różną częstotliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd może sugerować, że albo pompka już jest prawie martwa albo masz nieszczelność gdzieś na węzykach od pompki do zamków.

Kodowania nie zmienisz, dopóki będą bledy w pamięci. Najpierw musisz je skasować. Drugi blad dotyczy wypadku. Chyba cos w stylu, że po wypadku byly otwarte drzwi, ale nie jestem pewien. W każdym razie pompka na pewno byla w aucie po dzwonie. Trzeci nie mam pojecia.

U mnie to normalka, że po jakimś czasie same drzwi sie zamykają. Jak otworze z pilota, ale nie otworze żadnych drzwi, to szybciej, a jak otworzę to dluzej trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka nie jest z tego auta najprawdopodobnie, a co do dzwona to nie neguje tego bo z przodu maska była malowana, ale duży dzwon to nie był w kazdym badz razie poduszki zadzialaly . Okej postaram się zobaczyć czy są jakieś błędy bo je usuwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to pompka zobacz dlaczego wywala blad.

Drugie czy w modole komfortu nie ma bledow drzwi jesli sa centralny moze szalec i czesto sie tak dzieje winny jest mikrostyk zamka drzwi.

Centralny jesli jest sprawny zamknie sie sam jesli otworzysz drzwi pilotem a nie otworzysz fizycznie drzwi, jesli je otworzysz nie powinien sie zamknac. Jesli sam zamyka nawet po otwarciu drzwi to najprawdopodobniej masz problem z mikrostykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zaprogramowac pompke aby zamykala zamki po przekroczeniu pewnej predkosci i aby sam sie zamykal jesli fizycznie nie otworze drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...