Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Dodatkowe info na FIS


marcin1812

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedyś w starszych modelach były pomocne wskaźniki typu ciśnienie oleju, temperatura oleju.

Ponieważ na CAN raczej na pewno biega informacja o tych dwóch parametrach, ciekaw jestem czy nie pojawił się gdzieś jakiś upgreade FISa, aby można było na nim odczytywać tę temperaturę.

Do RNS-E chyba też dochodzi sygnał CAN - może ktoś słyszał o jakimś firmwarze do RNS-E który to ma?

Dziwi mnie, że tak istotnych informacji nie można standardowo z auta uzyskać.

No i mam jeszcze jeden pomysł: Czy na VAG-u jest ta informacja dostępna zawsze podczas jazdy?

Jeśli tak, to można by napisać prosty programik na palmtopa, który wyświetla zadane informacje.

Oczywiście do tego potrzebny jest protokół komunikacji VAG-a. Czy ktoś wie jak go zdobyć?

Ewentualnie jak dotrzeć do info które znaczniki na CANie zawierają informację o ciśnieniu i temp oleju? Może znajdzie się jakiś spec który wie skąd zdobyć informację? :)

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna, ale tylko i wylacznie poprzez podlaczenie dodatkowych urzadzen monitorujacyh nie tylko temperature oleju ale cisnienie doladowania itp. mozna odczytywac badz przez RNS-e badz FIS

poszperaj bylo na forum.

mozna podlaczyc pod vagcom palma, sa opcje softu, uruchamiasz soft, podlaczasz fejs do instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...