Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka pod pokrywę zaworów


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam A4 B5 1.8 20V, ostatnio wymieniałem świecę to i przy okazji uszczelkę pod pokrywę zaworów. Po starej uszczelce wszystko starłem, założyłem nową, Audi wczoraj poleciała w mała trasę i rano pod nią troszkę oleju, no to szukanie przyczyny. Wszystko wskazuję na tą uszczelkę w miejscu tego "półkola", kupiłem uszczelkę FEBI. Wiecie może czy są takie uszczelki korkowe ? Bądz jakiś sposób na to ? Spróbować dociągnąć ? Ale jest już chyba wystarczająco, a nie chce na chama kręcić. Czytałem o silikonie, ale trochę desperackie rozwiązanie bym nie chciał takiej lipy strzelić. Audi niedawno zakupiona, ostatnio dostała rozrząd nowy Continentala, i olej Castrola, może coś ją przepłukało ... Bóg wie co za "jux" był zalany, w poniedziałek jeszcze chyba odwiedzi mechanika, niech on zobaczy, może skąd indziej leci, ale raczej nie. Wygląda to jakby z pod pokrywy z tego półkola leciło, potem na silnik, gdzieś przelatuję, finał na misce i na ziemię.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często leci z tamtego miejsca, dlatego ja jak wymieniałem uszczelkę smarowałem silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie w x3 80-kach przerabiane... Ale były uszczelki korkowe jeszcze i zazwyczaj problem znikał. Po zakupie auta przed wymianą, lekko tylko tam się pociło, problem się pojawił po założeniu nowej ...

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem komplet uszczelek Reinza pod pokrywę i do dziś spokój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekło z uszczelki pod pokrywę zaworów, oraz napinacza łańcucha rozrządu jest ta uszczelka też tak u góry, nie obeszło się bez podklejenia silikonem. Po tym zabiegu sucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka z Reinza i silikon grafitowy też Reinz na około oczywiście z umiarem i trzyma nic nie pusći


co do uszczelek korkowych dobre ale do wina nie do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 2 lat posiadania auta moja 4 uszczelka,cieknie zawsze z ucha i na rogu centralnie nad kolektorem wydechowym,zakładana zawsze na silikon i odczekane przynajmniej 2 godziny przed jazdą. Zastanawiam się w tym momencie czy założyć bez silikonu bo już ręce opadają...,dodam że zakupiłem uszczelke firmy elring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki elring to dziadostwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jeśli założę Reinza to też nie mam gwarancji że nie będzie się lało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem rok temu i do dzis spokój, spróbuj ja tez Ci gwarancji nie daje tylko mowie o tym jak jest u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...