Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolor zacisków czarny s line


Tomekqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wiem że temat już był wałkowany, szukałem na forum ale nie znalazłem tematu który odpowiedziałby mi na pytanie więc nie zniszczcie mnie jeśli był gdzieś już taki temat a nie znalazłem ;)

A więc mam czarną B6 w sline, piszę w sline ponieważ mam większe zaciski a wiem że jakiś wrzucających się kolorów za bardzo nie stosuje się do mniejszych zacisków i mam dylemat gdyż chce je pomalować a nie wiem dokladnie na jaki kolor

Myślę głównie o czarnym, srebrnym lub czerwonym (może niebieski ??) koło będzie 17''

Jaki polecalibyście kolor do tego lakieru auta ??

Chce aby ładnie się prezentowało a nie zalatywało jakąś remizą i zebym pozniej przemalowywał a nie widziałem żadnej B6 przykładowo z czerwonymi zaciskami i czarnym lakierem do porównania

Co o tym myśliscie ??

Z góry dzięki na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciemny lakier LY5K i pomalowałem zaciski na czerwono. Zdjęcia nie wrzucę bo obecnie jeżdże na zimówkach. Bardzo fajnie wygląda na alu 17" i tylko taki kolor do mnie przemawia. Myślałem nad żółtym, ale to pasuje chyba tylko do Porsche :) Polecam zdjąć zaciski przed malowaniem, bo na aucie nie zrobisz tego najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony, ciemno zloty lub srebrne nic innego nie pasuje. Przez 5 lat mialem czerwone zaciski i na wiosne musze je odnowic i mocno zastanawiam sie nad zlotym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie czerwony najlepszy :thumbup1: Miałem takie kiedyś w b5 i fajnie to się prezentowało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołącz się do pytania. Na jaki kolor pomalować zaciski w B5 w kolorze LY7W? I jaki spray jest w miarę dobry? Na allegro cena się waha od 19 do 50 ale jak wiadomo nie zawsze cena idzie z parą z jakością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj na srebrno lub czarno.

Nie rób cepelii z czerwonymi zaciskami :doh: tym bardziej jeżeli masz standardowe heble ... chyba, że masz faktycznie co pokazać :cool1:

Edytowane przez xMarcin95x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem juz różnej maści farby i wniosek jest tylko jeden. Jeśli maluje sie zaciski na aucie metodami amatorskimi to nawet farba za 200zł po 3 sezonach zacznie od dołu się utleniać. Jeśli chcemy zrobić to na lata to tylko malowanie proszkowe, jeśli malowanie na aucie to ja daje jedną warstwe akrylu i na to najtańsza śnieżka.

Według mnie farby w sprayu są tyle samo warte co śnieżka nakładana pędzlem a odchodzi nam całe obklejanie, 100ml śnieżki kosztuje ok 8 zł a ładny efekt utrzymuje sie 3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepszy hammerite ;) W poprzednim auta trzy lata się trzymał i nic go nie ruszyło, nawet rozgrzanie tarczy do czerwoności,więc i zaciski były porządnie nagrzane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z żeliwnymi? Bo póki co mam żeliwne a chciałbym wymienić na alu. Można normalnie lajtowo malować? I jeśli chciałbym zabezpieczyć coś przed pomalowaniem można to jakoś inaczej niż oklejaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz jarzmo i malujesz je oddzielnie, zacisku nie odkrecasz aby nie robić sobie duzo roboty, ja obklejam tylko gumki i maluje pędzelkiem.

Tak jak napisałem testowałem specjalne spraye do hamulcy, hammerite i najtańszą śnieżke. Każda farba po 3 sezonach robi sie brzydka i trzeba malować ponownie więc po co przepłacać.

Jeśli chce sie to zrobić raz na wiele lat to trzeba wyciągać zaciski i malować proszkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie tylko proszek na zaciski , za komplet zapłaciłem juz pare lat temu 120 zł cena myśle nie tragiczna więk szkoda sie bawic w jakies spraye lub inne , ale kazdy wiadomo robi jak mu pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMMERITE trzyma się u mnie już grubo ponad pół roku, cena 20zł , teraz wybrałbym może inny kolor ale czerwony prezentuje się tak:

f48c05ee08c1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...